PDA

Zobacz pełną wersję : MS czy Oknoplast



muchosmacias
08-10-2010, 11:05
Witam
Mam na oku 3 rodzaje okien. MS TytanoweTermo, Oknoplast PlatiniumEvolution, Oknoplast Thermic 90. Co bardziej polecacie? Czy wzmocnienie termiczne MS jest sztywniejsze od stalowego?
A może jeszcze coś innego możecie polecić?

lolek30
08-10-2010, 11:45
to sprawdź jeszcze Oknoplus , tam masz wzmocnienie stalowe termiczne...

muchosmacias
08-10-2010, 12:38
W Pomorskiem nie ma przedstawiciela Oknoplus, więc odpada.

marmax
08-10-2010, 12:43
Widzę jakiś zmasowany atak marketingowy firmy Oknoplus na forum, poniżej to "ekstra docieplenie stali" , z pewnością kawałek styropianu wewnątrz kształtownika stalowego poprawi izolacyjność ;-)

finlandia
08-10-2010, 16:46
Jeśli tak ma wyglądać stalowe wzmocnienie termiczne, to ja się poddaję :(
Może zamiast ciąć styropian da się tam wpechać niesprzedany towar ze sklepu z używaną odzieżą?

muchosmacias
08-10-2010, 17:19
A czy ktoś z Was może odpowiedzieć na mojego pierwszego post'a? Oknoplus-owi dziękuję

bwojtek
08-10-2010, 17:25
Widzę jakiś zmasowany atak marketingowy firmy Oknoplus na forum, poniżej to "ekstra docieplenie stali" , z pewnością kawałek styropianu wewnątrz kształtownika stalowego poprawi izolacyjność ;-)
Skąd pochodzą te zdjęcia? Na stronie oknoplusa wypełnienie jest znacznie lepiej wykonane co nie zmienia faktu, że g...o daje.
http://www.oknoplus.com.pl/uploads/tresciowe/profil-art.gif
Natomiast ostatnio Oknoplus zaproponował coś innego:
http://www.oknoplus.com.pl/modules/ajuNews/images/36x3jjqlbexj3dwte2zquv4ow.jpg
Ale zastosowanie niesystemowego wzmocnienia nie dopasowanego kształtem do komory w profilu jest wg mnie "niebezpieczną zabawą".

bwojtek
08-10-2010, 17:26
A czy ktoś z Was może odpowiedzieć na mojego pierwszego post'a? Oknoplus-owi dziękuję
A co jest dla ciebie najbardziej istotne w oknie?

Czy wzmocnienie termiczne MS jest sztywniejsze od stalowego?
Wg producenta wzmocnienie termoizolacyjne jest odpowiednikiem stali systemowej o grubości 1,5mm. Produkt jest na rynku już ponad 5 lat (na forum ktoś z MS pisał dokładnie od kiedy) i jakoś prawdziwych złych opinii od klientów nie czytałem.

muchosmacias
08-10-2010, 17:38
Chcę żeby było bardzo ciepłe, ale i też solidne. Moje pytanie jest czy wkładka termiczna w oknach MS spełnia swoją funkcję i czy jest dostatecznie sztywna dla okien z pakietem 3 szybowym?

bwojtek
08-10-2010, 17:42
Chcę żeby było bardzo ciepłe, ale i też solidne. Moje pytanie jest czy wkładka termiczna w oknach MS spełnia swoją funkcję i czy jest dostatecznie sztywna dla okien z pakietem 3 szybowym?
Firma tej wielkości co MS produkuje rocznie dziesiątki (setki?) tysięcy okien. Skoro produkują to wzmocnienie >5 lat i nie zbankrutowali na obsłudze reklamacji to chyba sprawa jest jasna?

muchosmacias
08-10-2010, 18:54
dzięki za wyjaśnienie :)

marmax
08-10-2010, 19:24
... Na stronie oknoplusa wypełnienie jest znacznie lepiej wykonane co nie zmienia faktu, że g...o daje.

W McDonald's też burgery wyglądają super na zdjęciach, marketing to ogromna machina i nikt o zdrowym rozsądku nie da na stronie internetowej zdjęcia przekroju tak wykonanego bo to jak strzał w kolano.

lolek30
09-10-2010, 09:13
Widzę jakiś zmasowany atak marketingowy firmy Oknoplus na forum, poniżej to "ekstra docieplenie stali" , z pewnością kawałek styropianu wewnątrz kształtownika stalowego poprawi izolacyjność ;-)

Heh wszystko pięknie ładnie tyle, że ... to nie są zdjęcia produktu Oknoplus , co prawda profil ten sam ale wzmocnienie i wypełnienie styropianowe już ktoś próbował nieudolnie podrobić... Powyżej są oryginalne fotki , nawet laik zauważy różnicę. Co do tego czy zwykły styropian w futrynie coś daje czy nie nie ma sensu sie spierać z tego co wiem to producent daje to gratis więc nawet jeśli tylko poprawi to współczynnik tłumienia dzwięku to chyba warto. Co do skrzydła to już sprawa inaczej wygląda bo tam jest zbrojenie otwarte więc wypełnienie skrzydła styropianem w takim przypadku poprawia parametry termiczne między innymi poprzez zastrzymanie zjawiska konwekcji powietrza, które się tam znajduje. A zjawisko to występuje już od 2-3cm szerokości komory (między innymi dlatego ramki dystansowe pomiedzy szybami nie sa szersze niż 16-20mm). Co do wzmocnienia termicznego to nie ma tu co dyskutować , jest świadectwo badań na to które mówi jasno : Uf okna referencyjnego = 1,0 , psi = 0,028 więc lipy nie ma , konkurować parametrami mogą z tym produktem tylko wzasadzie grube, kanciaste klocki o szer ramy 90 mm. Z tym, że tu mamy sprawdzone parametry mechaniczne i szeroką gamę kolorów a w 'klockach" już nie koniecznie. Co do marketingu to wiadomo , Oknoplus jak każda firma ma pewnie taki dział i widać, że ostatnio dość mocno się pokazuje ale do Oknoplsatu im jeszcze daleko pod tym względem.

piogron
09-10-2010, 10:27
A brałeś wycenę swoich okien w tych firmach. Jak wygląda to cenowo? Chyba Oknoplast jest dosyć drogi.

looseblus
09-10-2010, 23:39
Moim zdaniem jeżeli zależy ci na energooszczędności to THERMIC 90 Oknoplastu. Bardzo podoba mi się też to Platinium ale tylko w kolorze obustronnym bo białe średnio. Co do tych wkładów termicznych wydaje mi się to marketingową ściemą. Okno to nie wszystko montaż też jest bardzo ważny przy wyborze produktu energooszczędnego więc radzę zapytać jak robią to poszczególne firmy i zadecydować.

blokno
10-10-2010, 10:47
Witam
Mam na oku 3 rodzaje okien. MS TytanoweTermo, Oknoplast PlatiniumEvolution, Oknoplast Thermic 90. Co bardziej polecacie?

Polecacie pod jakim względem? Ceny, estetyki, izolacyjności ceplnej, wygody w użytkowaniu... ? Jaką wartość może mieć nasze polecenie dla ciebie? Chyba ne sądzisz, że znajdziesz tu kogoś, kto użytkuje te trzy okna jednoczesnie? A jeśli pytasz producentów lub sprzedawców, to nie sądzisz chyba, że nie mają swoich "sympatii"? Takie polecanie to ścieżka donikąd... :rolleyes:
Sięgnj do sierpniowego Muratora - tam jest wytłumaczone czym się kierować przy wyborze okna. Weź kartę wyrobu każdego z interesujących cię okien - porównaj parametry techniczne, a potem nałóż na to ceny - i spokojnie sam dokonaj wyboru. W końcu to twoje pieniądze..


Czy wzmocnienie termiczne MS jest sztywniejsze od stalowego?

A po co ci to wiedzieć ? Jako przyszłego użytkownika powinna cię interesować sztywność okna, a nie wzmocnienia. A tą informację znajdziesz na karcie wyrobu dołączonej do każdego (markowego) okna.

ketiw86
10-10-2010, 12:19
blokno a to markowe okno w nawiasie to nie nawiazanie do jezierskiego:>??
platinium ładnie moze wyglada ale okno niedopracowane ,niby mówia ze poprawili ideał ale nie oszukujmy sie ideału po 2-3 latach nie trzeba zmieniac
MS a oknoplast?
bierz oknoplast ale nie platinium idz do salonu porównaj skrzydła platinium i thermic 90 i sam zobaczysz róznice
nie ma jezierskiego tez na pomorzu wiec wez oknoplast

bwojtek
10-10-2010, 13:27
blokno a to markowe okno w nawiasie to nie nawiazanie do jezierskiego:>??
platinium ładnie moze wyglada ale okno niedopracowane ,niby mówia ze poprawili ideał ale nie oszukujmy sie ideału po 2-3 latach nie trzeba zmieniac
MS a oknoplast?
bierz oknoplast ale nie platinium idz do salonu porównaj skrzydła platinium i thermic 90 i sam zobaczysz róznice
nie ma jezierskiego tez na pomorzu wiec wez oknoplast
Podobno od niedawna jesteś posiadaczem okien Jezierskiego. Na jakiej więc podstawie oceniasz wyroby Oknoplastu i MS? Jesteś "z branży"? Masz szeroką wiedzę o oknach? Czy piszesz po prostu "jak się tobie wydaje"?

ketiw86
11-10-2010, 09:16
okna jezierskiego od niedawna .
a z oknami oknoplastu 5 lat miałem doczynienia
pozatym w innych tematach jeest napisane ze nowe platinium nie jest szałem wiec chyba moge tak powiedziec?czy nie?
a M&S w moim regionie ma dramatycznych montazystów i dlatego bede na nie tej firmy i chyba tez mam takie prawo?czy nie?
a co ty bys inaczej doradził ?

piogron
18-10-2010, 08:27
Ja wziąłbym w ciemno okna Jezierskiego,ale niestety nie można schować rolet pod tynk przy szerokich oknach. W Oknoplaście zgodzili się to zrobić z gwarancją. Gdyby Jezierski mógł mi zrobić rolety nadstawne przy przesuwce 3 m napewno wziąłbym Jezierskiego.

IVO333
18-10-2010, 09:31
I naprawdę sądzisz że gdyby takie rozwiązanie miało sens to Jezierski by go nie wykonał? A Oknoplast i jego dealer dysponują inną wiedzą i technologią która pozwala wykonać to z gwarancją?

Pozdrawiam

ketiw86
18-10-2010, 10:00
czy to cie nie dziwi ze jeden ci da gwarancje a drugi nie?

piogron
18-10-2010, 12:47
Nie wiem nie znam się na tym bo i nie muszę, aczkolwik oglądałem okna tarasowe Oknoplastu zamontowane z roletami nadstawnymi, i nie wypadały, nie miałem też wrażenia,że się ruszają lub coś w tym stylu. W górną ramę wstawiają jakieś wąskie poszerzenie, w nie wsuwają coś w stylu kawałka rury i to przytwierdzają do muru, jest to zaraz pod roletą po bokach. Znam wszystkie za i przeciw odnośnie montowania rolet be clever. Ale po prostu nie chce miec rolet na zewnątrz typu integro a po drugi chce mieć rolety, więc chyba zaryzykuje. Większość dużych okien w domu mam fixy,wiec nie powinno byc problemu. Problemem może być tylko dwa okna przesuwne, jedno ma 3m a drugie 2,30. Jeszcze myślę,ale niedługo muszę podjąć decyzję.

ketiw86
18-10-2010, 13:03
nie rozumiem tematu schowania rolet pod tynk? zee jedni moga a drudzy nie ?to rolety jakie nadstawne czy zewnetrzne do zabudowy?
pozatym oknoplast robi od niedawna swoje rolety ale to jest ta sama szkoła co krispol czy portos

piogron
18-10-2010, 14:26
Zewnętrzne do zabudowy to Integro a do tego trzeba mieć minium 25 cm ocieplenia zeby je schować lub cofnąć nadproże i to tez sporo. U mnie to nie wchodzi w grę wieć zostaje tylko roleta nadstawna niestety. We wcześniejszym domu miałem rolety na zewnątrz i zawsze skrzynka była ukurzona, teraz chce miec w wewnątrz i szukam takiego wykonawcy który mi to zrobi.

Esiak
20-10-2010, 11:59
może jak jesteście na etapie murów to gotowe nadproża do rolet...? mają w ofercie i proste i łukowe nawet...
sam o tym myśle bo w końcu zaistaniała możliwość założenia rolety na moje łukowe okno tarasowe 300/265

http://www.zfe-ziegel.com/

piogron
20-10-2010, 12:17
Tylko czy do tego można przykręcić duże okno ważące 250 kg?
Ciekawe ile kosztuje takie nadproże, no i do montażu oczywiście potrzebny dźwig.

Esiak
20-10-2010, 12:18
no mi wstępnie wycenili na 600 parę zł...

ketiw86
20-10-2010, 13:02
no to jest problem z roletami zewnetrznymi do zabudowy ze trzeba liczyc ze puszka wystaje.zawszee mozna zrobic bonie do okoła okna:)
to jakie ty masz okno ze nie chcea ci zrobic rolety?

Esiak
20-10-2010, 13:10
pytanie do mnie czy piogrona...?


Ja wziąłbym w ciemno okna Jezierskiego,ale niestety nie można schować rolet pod tynk przy szerokich oknach. W Oknoplaście zgodzili się to zrobić z gwarancją. Gdyby Jezierski mógł mi zrobić rolety nadstawne przy przesuwce 3 m napewno wziąłbym Jezierskiego.

piogron: co do jezierskiego, sam Jareko wypowiedział się pozytywnie do tych nadproży ZFE...
moje okno też nie jest małe: szer. 300 cm, wys. 265 i w dodatku łukowe...

piogron
20-10-2010, 19:07
Jeśli to byłoby tylko jedno okno, to perzebolałbym te 600 zł. Ale ja mam jedno okno tarasowe 310x230, drugie tarasowe 230x230. Dodatkowo mam dwa okna fixy 230x230. Więc to już 4 okna.
A te 600 zł to z dowozem, montażem? Jak to wygląda? Bo to chyba ciężkie?

bwojtek
20-10-2010, 19:22
Jeśli to byłoby tylko jedno okno, to perzebolałbym te 600 zł. Ale ja mam jedno okno tarasowe 310x230, drugie tarasowe 230x230. Dodatkowo mam dwa okna fixy 230x230. Więc to już 4 okna.
A te 600 zł to z dowozem, montażem? Jak to wygląda? Bo to chyba ciężkie?
Witam po (niestety) krótkim urlopie... Osobiście uważam, że stosując odpowiednie poszerzenie/łącznik statyczny pomiędzy roletą a oknem można bezpiecznie zamontować roletę nadstawną przy szerokim oknie. Nie wiem jak to rozwiązał Oknoplast ale pewnie sprawę przemyśleli. Jeżeli kupujesz rozwiązanie systemowe od producenta (czyli okna + rolety jako komplet) to nie widzę powodów do obaw.

piogron
21-10-2010, 08:35
Oknoplast właśnie montuje coś w tym stylu poszerzenie- łacznik pmiędzy roletą a oknem. Nie jestem tylk przekonany do przedtswicieli Oknoplastu w moim rejonie. Jak robili mi wycenę to czekałem chyba ze 3 tygodnie i musiałem jeszcze się o nią upominać kilka razy dzwoniąc, boje się pomyśleć jak byłoby przy montażu albo późniejszej rekalamacji. Wolałbym wziąć Jezierskiego ale oni nie chcą zamontować takich okien z roletami. Chyba,że możecie kogoś polecić. Montaż jest dla mnie równie ważny jak samo okno.

rlido777
21-10-2010, 12:34
Witam. Pozwólcie że podłącze się do tematu.
Również wraz z żoną zastanawiamy się nad zamontowaniem okien MS Tytanowe Termo oraz MS Seven line jako że budynek jest mieszkalno - usługowy . W część mieszkalną chcemy wstawić Thermo trzy szybowe a w usługową cześć Seven line dwu szybowe. Do wstawienia mamy około 40 okien.
Jednak żeby nie było tak prosto oczywiście dostaliśmy wyceny z różnych firm i naturalnie przedział cenowy jest b duży. MS w sumie można powiedzieć ze jest najdroższą firmą. Ale to tak w woli wstępu.
Inne firmy o których myślimy to np . firma Maszrol z oknami aluplast 4000 round line. Zdecydowanie tańsze. Równiez firma AVANTE z Elbląga na profilu deceunick zendow IDEA , firma AdamS okna Burgman round line.
Przedział cenowy jest od 25 tys do 50 tys. (z montażem) okna białe.

W związku z tym mam pytanie dotyczące tej firmy a w zasadzie okien. Czy miał ktoś styczność z tymi oknami?
Dodam że chcielibyśmy aby okna były wytrzymałe i trwałe. Żeby się nie wyginały lub inaczej nie wypaczały.

Na co zwrócić uwagę z technicznego punktu widzenia podczas wyboru okien. Podczas czytania nadesłanych ofert cenowych widziałem że niektóre firmy robią okna na profilu VEKA . I ceny są oczywiście rożne.

Tak naprawdę chciałbym wiedzieć albo raczej się dowiedzieć w czym może być różnica w takich oknach powiedzmy jeśli są 5 komorowe i dwu szybowe.
Wiem że MS Tytanowe są 3 szybowe i oczywiście będą cieplejsze. Dlatego w części mieszkalnej chcemy wstawić tego typu okna.

Pozdrawiam i sorki za tak rozmamłanego posta ale piszę to praktycznie na kolanie.

MUFINKI
21-10-2010, 20:46
Witam,
A nam się już okienka robią, kupiliśmy MS TytanoweTermo :) w porównaniu z resztą oferty ms pcv wydawały się nam nieporównywalnie lepsze ( no i trafiliśmy na fajną promocję ;)) kandooronline.com co pewnie też miało duży wpływ bo jeszcze parapety do okien przydałoby się dokupić :) a jeszcze z żaluzjami nie walczyłam ;( to na końcu będę męczyć..u moich znajomych są wstawione inne podobne do emesu (nie pamiętam nazwy) ale nie odczówają jakiejś specjalnej satysfakcji a Ms'y są z tego co wiem są międzynarodową firmą dlatego muszą się starać i dbają o wysoki standard, no nie wiem ja bym nie ryzykowała z innymi potem nie ma jak znowu wyłożyć tyle kasy naraz i montaż też pewnie będzie "urozmaicony" :) ... Powodzenia !

Esiak
21-10-2010, 21:03
w porównaniu z resztą oferty ms pcv wydawały się nam nieporównywalnie lepsze

a z jakimiż to jeszcze producentami porównywałaś....?
bo "odczówam" tu jakąś kryptoreklamę.....

Tadzik77
13-12-2010, 14:32
Ja w domu rodziców na wiosę wstawiłem jedno szkydłowe okno o wymiarach 1500x1400: MSline obustronny Orzech (od zewnątrz mają specjalną folie która ogranicza nagrzewanie się profilu), wzmocnienie termiczne i szyba 0,6 która nawiasem mówiąc jest wkleja co dodatkowo poprawia sztywność skrzydła. Okno przetrwało upalne lato, obsługa bez problemów, teraz w zimie delikatnie podkręciłem na dolnym zawiasie bo rama w tym narożniku była chłodniejsza. A tak to nie ma do czego sie doczepić, estetycznie wykonane, dobre parametry U=0,8, okucia mimo antywłamów ładnie pracują. Jedyne co mogłem zrobić to zamówić klamkę na innej wysokości, bo w std jest w połowie okna i dla niższych osób może być to mniej wygodne, na przyszłoś wiem że można bez problemów zamówic praktycznie na dowolnej wysokości klamkę.
A do swojego domku bedę niedługo zamawiał Tytanowetermo tylko w kolorze Walnuss Terra, super wygląda ten kolorek, jeszcze na profilu Tytanowym :)