PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja garażu blaszanego od ziemi



szymon189
08-10-2010, 22:29
Zastanawiam czym zaizolować garaż blaszany, aby od ziemi po jakimś czasie nic się z nim nie stało?

rafal190
09-10-2010, 13:37
Generalnie to niczym :) mój ojczulek ma zwykłego blaszaka - nieogrzewanego - a beton się trzyma tak już z dobre 25 lat. Daj po prostu dobry beton grubości 20-25 cm zbrojony najlepiej siatką i folie PE jako warstwę poślizgową. Najlepiej na warstwie chudziaka ale jak zamiast niego dasz warstwę podkładową z gruzu, tłucznia lub czegoś takiego to też będzie dobrze. Szybciej Ci blache rdza wpierdziuli niż ten beton się rozsypie. Części betonowe narażone na ekspozycję możesz przesmarować bitumem.

szymon189
09-10-2010, 14:32
Garaż będzie stał na kamieniach. Tylko zastanawiałem się czy rdza mi go nie dopadnie w miejscach gdzie będzie się stykać stelaż z ziemią. Chciałem użyć foli, której używa się przy drenażu domu w celu izolacji przeciwwilgociowej.

rafal190
09-10-2010, 20:13
Nie bardzo rozumiem jak to ma wyglądać. (może jakiś szkic??) Niewiem czy obawiasz się o konstrukcję czy o blachę stanowiącą okładzinę. Jeżeli o pierwszą rzecz.. to proponował bym malowanie farbami antykorozyjnymi. Jeżeli o drugą.. to niestety nic nie poradzisz poniważ arkusze blachy na końcach są najbardziej narażone na korozję i nie zależnie czy są ocynkowane czy zabepieczone polimerami to prędzej czy później rdza zacznie tam występować.