PDA

Zobacz pełną wersję : Czy obecne nocne przymrozki zaszkodzą tynkom wewnętrznym?



ekokamil
11-10-2010, 11:35
Witam,

Za tydzień miałem mieć robione tynki wewnętrzne, cementowo wapienne.
Trochę się teraz boję czy te tynki mi nie poodmarzaja i trzeba je potem będzie robić drugi raz.
Pogoda jaka jest wszyscy widzą, w nocy przymrozki a ja nie mam jeszcze działającego ogrzewania.

Poniżej jakiej temperatury nie powinno się tynkować?

Z góry dziękuję za konstruktywną odpowiedź.
Kamil

lolek30
11-10-2010, 13:56
..Żeby w domu w którym jak podejrzewam masz juz drzwi i okna , temperatura spadła poniżej zera to na zewnątrz musiałby być mróz rzędu -10 st przez jakieś kilka dni . Wydaje mi się, że przy takich nocnych przygruntowych przymrozkach nic nie grozi Twoim tynkom.

Monika.Sz-a
11-10-2010, 19:16
dziś ekipa skończyła robić nam tynki wew cem-wap.
w trakcie prac ekipy usłyszałąm w tv prognozę pogody i mnie zmroziło... pytałam dokłądnie o to samo- dom nieocieplony z zewnątrz, nieogrzewany- są okna i drzwi zew.

podobno nic tynkom cem wap nie grozi- w trakcie prac Panowie grzali w domu (nocowali w nim)- wg wykonawcy największa wilgotnośc byla w trakcie nakładania i wtedy grzali. teraz tynki dalej wysychają spokojnie i podobno bezproblemowo- nocne przymrozki mają im nie zaszkodzić- mnie wykonawca uspokajał o ich jakość w oparciu o swoje wcześiejsze doświadczenia

piotrs82
11-10-2010, 20:18
dobrze mówi. u nas robili tynki w marcu i było +5 stopni, trzy dni po skończeniu temperatura spadła do -9 stopni i tynkom nic to nie zaszkodziło

ekokamil
12-10-2010, 08:40
Dziękuje wszystkim za odpowiedz, uspokoiliście mnie trochę :)

Monika.Sz-a - a czym u Ciebie grzali w domku ci tynkarze? Ja zastanawiam się nad zakupem kilku farelek i dogrzewaniem w ten sposób w razie spadków temperatury. Problem z farelkami jest taki ze raczej nie zostawię ich włączonych na noc a wtedy najbardziej potrzebne :/
Ma ktoś lepszy pomysł?

Pozdrawiam wszystkich,
Kamil

Piczman
12-10-2010, 11:09
U mnie pod koniec tynkowania wewnątrz złapał mróz.
Nic się nie stało, wszystko OK !

Monika.Sz-a
12-10-2010, 14:05
z tego co zerknęłam to mieli elektryczną nagrzewnicę i tym grzali do dośc przyjemnej temperatury w budynku. Jednak tj wspominałam- w trakcie pracy ekipa nocowała na budowie- kilka dni temu skończyli i nie grzeję- obawiałam się włączania jakiś sprzętów w niepilnowanym domu.. Jedak niejednokrotnie byłam uspokajana o losy tynków w nocne przymrozki.

ekokamil
12-10-2010, 14:23
Super!
Bardzo dziekuje.

Pozdrawiam,
Kamil