PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie w domu bez odbioru



kjac
12-10-2010, 22:46
W roku 1994 zakończyłem budowę, miałem wszystkie niezbedne pozwolenia i odbiory. Poszedłem do Urzędu Gminy i tam zgłosiłem fakt zakończenia budowy. Pani urzędniczka z uśmiechem wpisała mi do dowodu zameldowanie. Nie chciała ode mnie żadnych dokumentów.
I tak sobie mieszkałem w błogiej, naiwnej niewiedzy. Okazuje się, że wtedy trafiłem nie do właściwego urzędnika i nie otrzymałem oficjalnego pozwolenia na użytkowanie domu. Nie wiem co teraz robić. Proszę o pomoc i radę

kamykkamyk2
13-10-2010, 07:25
To zależy co miałeś napisane w pozwoleniu na budowę. Czy musi być odbiór, czy należy tylko zgłosić chęć zamieszkania przed terminem 21 dni. Sprawdz dokładnie jeszcze raz.

kjac
13-10-2010, 08:20
Miałem poinformować Urząd Gminy o zakończeniu budowy

kamykkamyk2
14-10-2010, 13:39
Czyli nic nie musisz teraz robić, jeżeli im to zgłosiłeś.

dyzio-dyzik
21-10-2010, 21:03
dzien dobry.
u mnie w pozwoleniu mam zapis taki
w pkt 5 INWESTOR JEST ZOBOWIĄZANY
1) zawiadomić właściwy organ nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy co najmniej 21 dni przed zamierzonym terminem przystąpienia do użytkowania.
czy to o taki zapis ci chodzi. czy jak mam taki zapis to nie muszę się starać o odbiór techniczny budynku.

a w dalszej cześć małym drukiem w pouczeniu widnieje wpis
pkt 3 w przypadku, gdy w niniejszej decyzji nie nałożono obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie, do użytkowania obiektu można przystąpić w terminie 21 dni od dnia doręczenia do właściwego organu nadzoru budowlanego zawiadomienia o zakończeniu budowy.

mam pytanie co mam doręczyć jeszcze do takiego zawiadomienia o zakończeniu prac budowlanych. jeżeli po tych dniach organ nie wniesie sprzeciwu to dostane jakis papier na użytkowanie( do banku potrzebny papier pozwolenie zamieszkanie lub zgłoszenie o zakończeniu prac budowlanych.czy przy zgłoszeniu urzad podbije i da mi kopie do banku

kamykkamyk2
22-10-2010, 07:46
Tak, skaładasz do PINB zawiadomienie o zakończeniu budowy, wraz ze wszystkimi dokumentami. Po kilkunastu dniach PINB, jeżeli nie mają nic do zarzucenia, wydają Ci zaświadczenie o możliwości przystąpienia do użytkowania domu.

mynia_pynia
22-10-2010, 09:52
A nie należy uzupełnić dziennika budowy od '94 do obecnej chwili?

kamykkamyk2
22-10-2010, 10:50
Dlatego napisałem:

.... zawiadomienie o zakończeniu budowy, wraz ze wszystkimi dokumentami.....

kjac
18-01-2011, 09:50
A co z użytkowaniem bez zezwolenia domu wybudowanego przed 1995 r.

prawdziwy.anika
19-01-2011, 10:03
A co z użytkowaniem bez zezwolenia domu wybudowanego przed 1995 r.

"odnowic"pozwolenie na budowe i dalej postepowac jak w przypadku budowy az do odbioru