PDA

Zobacz pełną wersję : poradzcie



janja
14-10-2010, 09:17
Od razu nadmieniam, iz jestem ignorantem całkowitym.
Mam do wyboru okna 86m2 w tym drzwi balkonowe otwierane 200x230:
profile Schuco cava 70 szyba 1,0 firma Olympia Polska
profile schuco cava 70 szyba 0,7 firma Olympia Polska, 3 szyby w drzwiach balkonowych
profile veka perfektline, szyba 1,0 firma Vidok
profile aluplast szyba 1,0 jakas firma z Suwałk
profile iglo 5 szyba 1,0 firma Drutex
wszystkie profile 5komorowe. Czy na podstawie takich informacji jestescie w stanie cos doradzic? ceny kształtuja sie od 9500 do 13500 brutto z montazem. Na co powinnam zwrócic uwage?

lolek30
14-10-2010, 09:26
Od razu nadmieniam, iz jestem ignorantem całkowitym.
Mam do wyboru okna 86m2 w tym drzwi balkonowe otwierane 200x230:
profile Schuco cava 70 szyba 1,0 firma Olympia Polska
profile schuco cava 70 szyba 0,7 firma Olympia Polska, 3 szyby w drzwiach balkonowych
profile veka perfektline, szyba 1,0 firma Vidok
profile aluplast szyba 1,0 jakas firma z Suwałk
profile iglo 5 szyba 1,0 firma Drutex
wszystkie profile 5komorowe. Czy na podstawie takich informacji jestescie w stanie cos doradzic? ceny kształtuja sie od 9500 do 13500 brutto z montazem. Na co powinnam zwrócic uwage?

Poczytaj trochę ten dział to się dowiesz więcej . Z przedstawionych firm to może ten Vidok albo Olympia co kolwiek to jest ... inne odpuść raczej na wstępie. Jesli budujesz się w Krakowie to przecież masz tam 2 sprawdzonych producentów z serwisem na miejscu i dobra opinią : Oknoplast i Oknoplus

zbigor
16-10-2010, 10:06
Na co powinnam zwrócic uwage?
Na gwarancję i szybki i bezproblemowy serwis. Przy cenie brutto z montażem m2 okna na poziomie 110-160 zł to mogą być bardzo istotne rzeczy. Dla porownania powiem że biura projektowe biorą do kosztorysu ok 400-450 zł m2 NETTO . A to też nie jest jakiś super produkt tylko średnia cena bez rabatów okien dobrej klasy. A gdzie Vat i montaż?. Myśle że max co da sie zrobić to Ok 300 zł/m2 dobrego markowego produktu. Ale to już temat dla dealerów. Może się wypowiedzą
Ja również jestem początkujący w temacie okien ale już wiem że nie stać mnie na najtańsze produkty. Nie ma sensu po kilku latach pruć murów i wymieniać okien. lolek 30 dobrze Ci radzi. Weź coś markowego najlepiej z okolicy w której mieszkasz .

jarett
16-10-2010, 10:20
Od razu nadmieniam, iz jestem ignorantem całkowitym.

Tak, to widać na pierwszy rzut oka, już po tytule wątku. Nie ma się czym chwalić.
Ale nie zwalnia Cię to od poczytania wcześniej forum zamiast wrzucać 5 pozycji z przesłaniem "ja się nie znam - wybierzcie za mnie".
Ignorancja i poleganie wyłącznie na opinii innych to najgorszy grzech na budowie.

Podałeś za dużo pozycji do wyboru a za mało informacji. Okno to nie tylko profil ale też okucie, montaż, elementy dodatkowe (ramki, wywietrzniki, klamki itp)
Gdybyś ceny przyporządkował do profili to łatwiej by było coś doradzić. Iglo sobie daruj. Montowanie 3 szyb tylko w oknach balkonowych to też dziwny pomysł.
Suwałki odpuść, same problemy z takich interesów na odległość, jeśli w ogóle będą chcieli montować w Kraku ( i nie kupuj od "jakichś" firm).
W ten sposób została Ci pozycja 1 i 3.

PS. Jesteś pewien że masz tych okien 86 m2. Nie chodzi czasem o obwód?

finlandia
16-10-2010, 10:33
Wydaje mi się że przede wszytskim pomyłka jest w powierzchni. 86 m2 to albo szklarnia albo dom /rezydencja/ o pow. ok 500 m2.
Poza tym wygląda że Jania "przeszła się" po kilku średnich punktach okiennych. Dla porównania warto wejść też do salonów bardziej renomowanych producentów. Może zwrócą uwagę na fakty, które dla firm szukających każdego zlecenia je przemilczą ..

janja
18-10-2010, 07:56
Witam ponownie,
wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Forum tematyczne zdązyłam przeczytac juz jakis czas temu i stąd się chyba problem wziął. Doszło do mnie, ze przed wyborem okien trzeba zrobić doktorat z tematu:/.
Wracając do okien to fakt że skontaktowałam się z najbliższymi punktami mając na uwadze, że tych z okolicy szybciej znajdę w ramach reklamacji. Nie miałam pojęcia co oferują zanim nie zrobiono mi wycen. Oknoplast i Oknoplus z braku czasu zostawiłam sobie na pózniej żeby wybrać się do nich mając jakiekolwiek porównanie ewentualnych innych opcji.


A teraz z innej beczki...bo mnie to trochę przeraziło...przeczytałam forum i inne różne dostępne źródła (fakt ze ta wiedza plącze mi się konkretnie ale nie w tym rzecz) dowiedziałam się zeby zwracać uwagę na: profil, szybę, okucie, wypełnienie między szybami itp. Tylko co zrobic jezeli osoba sprzedająca okna nie jest w stanie mi powiedzieć nic poza ceną takiego okna? Informacje, które podałam w pierwszym poscie były wszystkim co od poszczególnych firm dostałam bardziej już z łaski bo pytałam jaka firma, jaka szyba, jaka przenikliwość niż z w ramach usługi standardowej. Czy to normalne podejscie? Bo jak dla mnie sprzedając coś powinno się na temat oferowanego produktu wiedzieć skad pochodzi najmniejsza śróbka i dlaczego ta śróbka w tym miejscu jest lepsza niż ta 10cm wyżej. To tak tylko w ramach uzewnętrznienia damskiej frustracji w męskim temacie;). Pozdrawiam

lolek30
18-10-2010, 09:25
Witam ponownie,
Tylko co zrobic jezeli osoba sprzedająca okna nie jest w stanie mi powiedzieć nic poza ceną takiego okna?

Odpuścić na wstępie taką firmę...

Rzetelna informacja to podstawa , no chyba, że firma nie ma się czym pochwalić poza ceną i liczbą komór... liczoną po obwodzie ;)
..i jakbym był kobietą a ktoś by ze mnie zrobił słodką idiotke która nie ma prawa się znać na "męskich" tematach to bym takiego kopa w dupe zasadził takiemu sprzedawcy , że uhhh :)