PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kominka



michal.bdg
14-10-2010, 11:18
Proszę o rady dotyczące budowy kominka, na ta chwile dom jest w stanie surowym i wszelkie zmiany i sugestie są możliwe do wprowadzenia. Zrezygnowałem z kominka z PW ponieważ mniej kłopotliwym i prostszym rozwiązaniem jest piec C.O. w kotłowni, planuje zrobić rozprowadzenie DGP oraz wężownicę. Kominek będzie przez ścianie graniczył z kotłownia i mam w związku z tym pytanie.
1) Czy dobrym rozwiązaniem i czy technicznie jest to dopuszczalne aby część ściany za kominem od strony kotłowni była wykonana w formie lekkiej konstrukcji z możliwością demontażu (taka rewizja) w razie wystąpienia problemów z kominkiem w przyszłości oraz możliwością stałego i szybkiego dostępu do wężownicy.
2) Czu wężownica nad kominkiem połączona z dużym zbiornikiem akumulacyjnym jest w stanie wspomagać lub nawet zapewnić funkcjonowanie C.O.Wspominałem o swobodnym dostępie do wężownicy ponieważ w razie jej awarii lub problemów z instalacją C.O nie powinno być problemów z funkcjonowaniem kominka.
3) Czy w przypadku DGP oraz wężownicy jest uzasadnione aby przy obudowie kominka wykorzystać szamot w celach akumulacyjnych, czy takie "3w1" to tylko w reklamie.

-Michał