PDA

Zobacz pełną wersję : wyciek z czerpni powietrza Bartosz



andr4
14-10-2010, 16:36
Witam
Szanowni koledzy zauważyłem wczoraj strugę płynu wychodzącą z czerpni powietrza prowadzącą do podstawy budynku.
Dodam, że posiadam reku Bartosz vena 4.
Czy koś z Szanownych kolegów miałby jakieś sugestie związane z powodem wycieku.
Serdecznie Dziękuję

KrzysztofLis2
14-10-2010, 20:06
Coś się pewnie skropliło... Na pewno nie cieknie z wyrzutni, tylko z czerpni?

kangaxx
15-10-2010, 06:58
jeśli ciecze ci z czerpni to wniosek jest następujący:

kanał czerpny biegnie przez ciepłe strefy gdzie brakuje ci paroizolacji i termoizolacji przez co wilgoć z pomieszczenia skrapla się na zewnętrznej ścianie kanału gdzie spływa sobie spokojnie spadkiem w kierunku czerpni i przez dziurę w ścianie na zewnątrz, jeśli jednak spadek kanału jest przeciwny to nie wiem co mogłoby tam cieknąć, z wnętrza kanału mogłoby cieknąć latem co też wskazuje na brak termoizolacji,
z wyrzutni też nie powinno nic cieknąć bo to co ewentualnie cieknie z wyrzutni powinno być "odcieknięte" w rekuperaorze, jeśli przy takiej ewentualności jednak z wyrzutni cieknie to jest spaprana instalacja albo gówniany reku :(, bartosz jednak gówniany nie jest więc stawiam na tą pierwszą opcję, opcja jest też taka że latem kanał wyrzutowy jest kanałem ciepłym gdzie mogłaby nastąpić kondensacja pod wpływem chłodu z domku ale i tu dochodzimy do wniosku że izolacja termiczna za słaba

andr4
15-10-2010, 22:12
Na pewno czerpnia.