PDA

Zobacz pełną wersję : Folia Strotex



ALFBRAVO
03-03-2004, 10:01
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z folią paroprzepuszczalną
Strotex 1300V , VD firmy Foliarex ,Aqua-Protect firmy IVT, Topfol N
Prosze o ocenę parametrów w/w membram dachowych.

03-03-2004, 15:27
Na części dachu mam Strotex a na części Delta Vent N,nie mam jeszcze ułożonej wełny więc widzę,że przez Deltę przenika więcej wilgoci do wewnątrz-a z czasem do wełny,podobno też szybko odparowuje ale jest takie kilka dni w roku przez które wełna będzie wilgotna a tego lepiej unikać.

bilbo
02-07-2004, 22:29
Ponawiam pytanie o opinie na temat "Strotex 1300V".

Wykonawca naszego dach na początku mówił z foliach z najwyższej półki, niemieckich chyba, a teraz przywiózł właśnie ten Strotex.
Dobra ta folia, czy robi nas w balona ?

magmi
03-07-2004, 23:20
My mamy tę folię na dachu. Polecił nam ją nasz wykonawca. Parametry ma dobre, a przy tym chwalił, że jest bardzo wytrzymała na rozerwanie. No i cena nie zwala z nóg.

Danielek
10-05-2006, 14:07
ale 10 lat gwarancji tylko? a co po 10 latach remont?

ukashekk
10-05-2006, 21:41
Ponawiam pytanie o opinie na temat "Strotex 1300V".

Wykonawca naszego dach na początku mówił z foliach z najwyższej półki, niemieckich chyba, a teraz przywiózł właśnie ten Strotex.
Dobra ta folia, czy robi nas w balona ?
Sama firma o folii nic nie mówi, bo STROTEX to tylko producent i ma on w swojej ofercie folie "z różnych półek". Różnią się one paroprzepuszczalnością jeżeli chodzi o folie paroprzepuszczalne i tak im jest ona większa - tym lepiej. Idzie za tym oczywiście cena. Po nazwie STROTEX 1300V można wnioskować, że parporzep. = 1300 więc średnio na jeża bym powiedział. Są gorsze (np. 110) i lepsze (np.2000) a jaką zastosować? Zależy od tego czy między folią a wełną będzie jakaś przerwa. Jeżeli nie - wysoka paroprzep. ~2000 a jeśli będzie ok. 4-5cm to może być mniejsza paroprzep.

Pietro Muratore
13-09-2012, 10:27
Ja już ma tę folię (Stortex 1300V W3) na dachu a mój problem jest następujący:
Chciałbym zaimpregnować więźbę spryskiwaczem i pewnie nie obejdzie się bez opryskania folii. Zastanawiam się czy impregnaty mogą jej zaszkodzić.
Chciałem zadać to pytanie producentowi ale... nie znalazłem takiego. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.