PDA

Zobacz pełną wersję : Jezierski Elita Thermo vs. GEALAN S8000 IQ PLUS - znów zagwozdka



jarett
15-10-2010, 08:28
Wiem, że męczę z tymi profilami... Już byłem prawie zdecydowany na okna Jezierskiego Elita Thermo ( z szybą 0,5) a tu pojawiła się kolejna godna uwagi opcja.

Pewien znajomy polecił mi firmę, która robi okna w profilu Gealan S8000 IQ. Okucia (ActivePilot) i szyba takie same jak u Jeziera. A profil 6-komorowy w cenie podobnej do 5-komorowego. Poza tym Gealan podoba mi się bardziej wizualnie (Elita jest jakaś taka rustykalna), a termin realizacji jest połowę krótszy.

Jezierski (i Schueco) to jednak marka. O Gealanie słyszałem ale szczerze mówiąc nie znam żadnych szczegółów. Ktoś ma takie okna? Ktoś je zna? Co będzie lepsze z tych dwóch opcji i dlaczemu?

jarett
16-10-2010, 12:45
ponad 70 odwiedzin i nikt nie zna odpowiedzi?
Może chociaż coś ogóle o Gealanie bo wszystko co znalazłem na forum to jakieś posty z 2004 roku?

Spirea
16-10-2010, 22:39
Jarett, najlepiej pytaj w wątku szukam dobrych okien (chyba, że tam już pytałeś i nic z tego nie wyszło)

jarett
16-10-2010, 22:43
pytałem i nie wyszło
tam mądrzejsze posty zostają od razu rozjechane pytaniami z serii "mam 17 wycen, która najlepsza?"

netbet
17-10-2010, 07:17
... kiedys i ja próbowałem tam zapytać o Gealana... i nic sie nie dowiedziałem... mało "popularny" profil...

jestem po wycenie okien i chwilę przed podpisaniem zamówienia - niestety braknie kasy na IQ PLUS - pozostanę przy 74 mm ( przekrój profilu w dzienniku )

to chyba nie są złe profile..

jarett
17-10-2010, 10:15
to chyba nie są złe profile..

Wolałbym, żeby były bardzo dobre :)
Ale i tak dziękuję Ci dobry człowieku za odpowiedź:)

ketiw86
17-10-2010, 14:40
stabilnosc profilu jezierskiego jest o niebo lepsza od gelana i ogólnie od pozostałych i nie mówie tak by cie skąłnaiac do jezierskiego ale wiem bo porównalismy to w tym tygodniu na dwóch tarasach jeden od jezierskiego drugi od innej tez wysokonotowaneej firmy . I co nie ma porównania
profil schuco the beest

jarett
17-10-2010, 15:32
czym to się objawia? jak to porównaliście?

IVO333
17-10-2010, 18:22
stabilnosc profilu jezierskiego jest o niebo lepsza od gelana i ogólnie od pozostałych i nie mówie tak by cie skąłnaiac do jezierskiego ale wiem bo porównalismy to w tym tygodniu na dwóch tarasach jeden od jezierskiego drugi od innej tez wysokonotowaneej firmy . I co nie ma porównania
profil schuco the beest

Na jakiej podstawie to piszesz? Bo masz Jezierskiego (którego zresztą uważam za dobrą firmę) i tak sobie to tłumaczysz? Jaka to ta wysokonotowana firma i jej wyrób?
Wzmocnienie 2 mm do IQ8000 w wersji 4-komorowej (parametry cieplne porównywalne z Cavą) skrzydło Lx około 5,5 , słupek stały Lx około 5,9. I śmiem twierdzić że to bardzo dobry wynik. IQ8000 w wersji 6-komorowej ma już dużo mniejszą sztywność (mniejsza komora wzmocnienia i gorsze Lx) i tego bym nie polecał. Gealan ogólnie jest popularny wśród tanich firm będących na bakier z zaleceniami systemodawcy odnośnie wzmocnień i pozostałych rygorów technologicznych. I dlatego jarett bardzo ważne jest kto tego IQ8000 chce Ci sprzedać. Jeśli już będziesz kupował to IMHO tylko wersję 4-kom.
A ketiw - trochę dystansu i rzeczowości bo możesz wywołać dyskusję Jezierski kontra reszta świata której efekty niekoniecznie będą Cię satysfakcjonowały.

Pozdrawiam

jarett
17-10-2010, 18:35
No w końcu zaczyna się tutaj coś dziać :) Dzięki IVO za odp.
a no właśnie... od kogo okna...
może pozwolę sobie wkleić fragment moich wypocin o okiennych decyzjach z mojego bloga
Firma jest z Kluczborka i nazywa się bodajże TEKA.
Historia usłyszana od właściciela wygląda tak, że istnieje ona niby od 7 lat, ale wcześniej koleś pracował przez 5 lat dla kogoś w fabryce okien (tu rzucił nazwę ale nie pamiętam) i tylko w tym roku zrobili 800 okien. Facet naprawdę konkretny i kompetentny, podobnie jak ten z Jezierskiego. Ceny okien + samych rolety są niemal identyczne. U Jezierskiego rolety Portos, u Teki – BeClever. U Teki 6 komór i 83 mm rama i skrzydło. U Jezierskiego skrzydło 82mm, rama 74mm i 5 komór. Okucia i szyby identyczne (WinkHaus ActivePilot + pakiet 3-szybowy 0,5). Jezierski daje 7 lat gwarancji, Teka 5 z możliwością przedłużenia do 10 pod warunkiem corocznej, płatnej regulacji i konserwacji. U Jezierskiego trzeba czekać na okna do połowy grudnia (a jak będą mrozy to pewnie montaż na wiosnę), Teka daje sobie 3 tygodnie (to kusząca opcja). No i w końcu - Teka wyceniła mi droższe silniki i dużo droższe sterowanie. U Jeziera silniki są z Krispolu a sterowanie z Portosa bodajże. A u Teki wszystko z Nice. Dobra firma, ale jakieś 4000 tys. więcej kosztuje.

A więc przed Teką wstrzymuje mnie cena mechaniki rolet oraz skromne informacje o profilach. Facet powiedział, że może spróbować zrobić nam sterowanie na Portosach, ale jest przeciwnikiem tego rozwiązania… i bądź tu mądry…

netbet
17-10-2010, 19:29
wiesz co.... tak naprawdę ( po prześledzeniu setek stron o oknach... Jezierski... Petecki.. Rąbień... Kraków... ) to chyba wszytsko sprowadza się do:

- nawet z najlepszego profilu można zrobić gówniane okno
- nawet z gównianego profilu można zrobić niezłe okno....

..ale to moje zdanie... i niespecjalnie mam czas śledzić "wszytko"

pozdrawiam
NETbet

jarett
17-10-2010, 19:43
Święta prawda netbert.
Dlatego coraz bardziej stwierdzam, że wybór jest w dużej mierze psychologiczny

Jezierski na Schueco vs. Teka na Gealanie
pewniak vs. loteria

i nawet na drugi plan schodzi te ich 6 komór w podobnej cenie.

netbet
17-10-2010, 19:56
.. ja tam stawiam na Gealan'a....
( ale ja to normalny nie jestem..... zawsze "wbrew" )

tak na marginesie....

byłem po wycenę u Peteckiego...zachwalany na FM ..OCH i ACH...
a tam: nadęty bufon .. coś mi pierdolił o MARCE... o TRADYCJI...o PARKU MASZYNOWYM ... o innych gównach... i .... pytał ile mam kasy na okna?? gówno go to powinno interesować... ja po prostu zadawałem pytania...wiedziałem co chcę...( no może nieogolony byłem i bez krawata...) ...

byłem po wycenę u Makarskiego.... nawet ... nawet...
byłem tu i tam....

szkoda mych nóg.

ketiw86
18-10-2010, 09:56
jak porównalismy?
tak samo jak bys kupił okno do domu wzioł sama rame pojechał do castoramy postawił dwie ramy obok siebie dał ludzia do poruszania ramami i która dla nich bardziej "tanczy" przegrywa bo chyba nie myslicie ze kupilem dwie ramy i wysłałem do laboratorium. pozatym z tego co sie orientuje to nie mozna kupic okna konkurencji i trzymac w salonie do pokazywania wiec chyba tak nikt nie robi.
jezierski vs reszta swiata= nie dał by rady okna dobra ale firma chyba zapomniała ze czas realizacji 6tyg to maks a jak chciałem domówic okno do garazu i usłyszałem minimum 8 to poszedłem do drugiej tej właśnie firmy która jest oknoplast kraków i jak ich rame porównałem na chocby sama sztywnosc to równica jest bardzo znaczna dlatego nie bałem sie tego napisac .teraz tylko mozna sobie wyobrazic jaka jest róznica przy wiekszych oknach. czyz nie?

jarett
20-10-2010, 19:30
Decyzja podjęta. Bierzemy Jezierskiego.

W sumie sam nie wiem dlaczego tak długo zachodziłem w głowę z tymi oknami. Już dawno przecież zrezygnowaliśmy z 6-komorowego profilu Jezierskiego Premium Ultra z uwagi na mikroskopiją różnicę w izolacyjności w porównaniu do 5-komorowej Elity Thermo (a wyraźną różnicę w cenie). Po co ja się więc teraz zastanawiam na profilem 6-komorowym przeciętnej marki Gealan od prawie nieznanego producenta? Jeśli już mam inwestować kasę to wolę w markę Jezierskiego niż w szóstą komorę. Przeorałem całe forum pod kątem Gealana - nie znalazłem prawie nic. O Jezierskim ciężko znaleźć złą opinię a jeśli już to są pojedyncze dotyczą raczej montażu niż samych okien. Do tego dochodzi 7 lat gwarancji i bardzo dobra opinia o dealerze Jezierskiego, u którego kupujemy. A, no i mojej żonie podoba się ta żółta uszczelka w ramach Jezierskiego :) :)

Jedyny problem to montaż przed samą Wigilią (jeśli pogoda pozwoli), ale trudno - to tej pory domek będzie nam się wietrzył.

ketiw86
22-10-2010, 12:48
chcesz złą opinie o jezierskim?
okna dobre i jakosciowo to co daja w standardzie napewno nikt ci nie da ale czas realizacji tak jak napisales dramatyczny i tu napewno straca
moze to ta firma sie zamyka? bo ktos wspominał ze jakas firma pada:)

jareko
23-10-2010, 09:16
Ketiw - firma ma się dobrze i inwestuje w nowa linie wykorzystując do tego dotacje unijne
Schuco przerosło zapotrzebowanie na Si82 Premium Ultra stąd w tym profilu opóźnienia są.
Czas realizacji faktycznie długi ale wynika z możliwości zakładu i ilości zamówień
Wiesz jakie są metody walki z tym?
Albo podnieść cenę - wtedy ilość klientów się zmniejszy albo inwestować w większe zdolności zakładu - i tą drugą opcję wybrano

ketiw86
24-10-2010, 13:34
jareco- ok nie ma premium U wiec dlaczego na inne tez tyle sie czeka?
zreszta nie wazne to nie moja sprawa:)
ale chyba lepiej dla dilerów aby to sytuacja sie poprawiła bo sam musiałem zrezygnowac z domawianych dwóch okien bo na rondo tez 9tyg musiałbym czekac

jarett
24-10-2010, 13:36
ja już sobie wytłumaczyłem, że to nawet dobrze z tym terminem bo dom będzie miał jeszcze szansę się powietrzyć :)

jareko
24-10-2010, 14:52
nie wiem, nie wnikam, tracę potencjalnych klientów, tracę kasę ale.... ale nie mam na to żadnego wpływu
Dostałem w lipcu info co i jak i rozumiem fabrykę że choćby po tygodniowym przestoju w pełni sezonu kolejka się wydłuża.
Rozumiem też wściekłych klientów
Rozumiem i dziękuję tym którzy także potrafią to zrozumieć mimo iż harmonogram legł w gruzach
Nie rozumiem tylko tych co chcą to wykorzystać a takie sygnały mam od innych dealerów
Nie ma premium, nie ma terminowych dostaw listew przyszybowych, wogóle od lipca lekki horror z dostawami

chrisowaty
24-10-2010, 19:08
Na okna zamówione na początku czerwca czekałem 8tygodni. Okna były u przedstawiciela w 7tyg ale o tydzień przesunął sam przedstawiciel. Bo sporo zamówień, bo sporo pracy. Nie mniej widziałem okna jezierskiego montowane w ub roku i te u mnie. I u mnie zgrzewy już nie były tak ładnie oczyszczone.

Teraz buum jest u wszystkich. Fama o zmianie wysokości vatu zrobiła swoje i wszyscy chcą zdążyć w tym roku podatkowym.

jarett
24-10-2010, 19:16
chodzi o tę podwyżkę o 1%?
woda z mózgu
tożto można ugrać jak żona ładniej się uśmiechnie do dealera

jareko
25-10-2010, 07:56
chodzi o tę podwyżkę o 1%?
woda z mózgu
tożto można ugrać jak żona ładniej się uśmiechnie do dealerajak ma ładny uśmiech ugrać można więcej ;)

ketiw86
25-10-2010, 11:39
haha to mogłem jakas kolezanke wziasc jak zamawiałem i moze cos bym poszalał:)
rozumiem wszystkie te sprawy ale powiem tak szału nie ma
nic nie poradzisz lepiej usłyszec 8tyg i poczekac dodatkowo tydzien jak maja ci powiedziec 4 5 tygodni a czekac nastepne 4 na montaz :P
a pozatym najstarsi górale mówia ze zimy nie bedzie
a kononowicz ze nie bedzie niczego;p

jarett
25-10-2010, 11:49
ja tam jestem w stanie poczekać troszkę na dobre okna w dobrej cenie, bo rzeczywiście ofertę od jezierskiego dostałem bezkonkurencyjną :)
najstarsi górale niedawno wróżyli że śnieg spadnie 2 tygodnie temu...
ja tam go we Wrocławiu nie widzę. Byle było parę dni bez mrozu to okna się wprawi.

jareko
25-10-2010, 13:41
haha to mogłem jakas kolezanke wziasc jak zamawiałem i moze cos bym poszalał:)
rozumiem wszystkie te sprawy ale powiem tak szału nie ma
nic nie poradzisz lepiej usłyszec 8tyg i poczekac dodatkowo tydzien jak maja ci powiedziec 4 5 tygodni a czekac nastepne 4 na montaz :P
a pozatym najstarsi górale mówia ze zimy nie bedzie
a kononowicz ze nie bedzie niczego;pi więcej takich klientów :) co mają zrozumienie dla rzeczy od nas czasem niezależnych
A Górale ostatnimi czasy częściej się mylą od IMGiW

miejski
30-10-2010, 13:33
Decyzja podjęta. Bierzemy Jezierskiego.

W sumie sam nie wiem dlaczego tak długo zachodziłem w głowę z tymi oknami. Już dawno przecież zrezygnowaliśmy z 6-komorowego profilu Jezierskiego Premium Ultra z uwagi na mikroskopiją różnicę w izolacyjności w porównaniu do 5-komorowej Elity Thermo (a wyraźną różnicę w cenie).

U nas chyba też będzie Jezierski tyle, że właśnie Premium Ultra. Elita była OK, tylko wygląd profilu okna od zewnątrz nam się średnio podobał. Premium Ultra ma płaski profil i dla nas jest to OK. Różnica między 3-szybową Elitą i 3-szybowym Premium Ultra (przy 36,5 m2 okien) przy wycenie dla nas to ok 1000 zł. Jak dla mnie różnica niewielka.

jarett
30-10-2010, 13:50
Prawda, elita rzeczywiście ma dość specyficzny profil. W oknach bez szprosów i podziałów (tak jak u nas) nie jest to takie widoczne.
Zresztą pisałem o tym nawet ostatnio tu: http://www.budowanie-domu.pl/wybor-i-wycena-okien-z-pcv-357/ . Przy takiej różnicy cen jak Tobie wyszła to bym się nawet nie zastanawiał i brał Premium Ultra. U nas przy mniejszej powierzchni (25m2) różnica wynosiła około 2000 zł. Pewnie dlatego, że pakiet 3-szybowy wytargowaliśmy za free.

A i dużo też zależy chyba od koloru. W imitacji drewna wyglądają olschoolowo, ale w kolorze antracytowym już nie.
Spójrz tu:http://www.okna-mroz.pl/public/userfiles/image/WWW%20MROZ/realizacje/galeria05/WawaSmolarow/WawaSmolarow03.jpg
i generalnie na tej stronie mają dużo fot z realizacji Jezierskiego: http://www.okna-mroz.pl/s-21-galeria+01

PS. Gratuluję świetnego projektu. To ulubieniec mojej żony - niestety zauważyliśmy go długo po kupnie naszego (z którego też jesteśmy zadowoleni :) ). W każdym razie swój dom planujemy wykończyć mniej więcej tak jak wyglądają wizualizacje do Waszego domu - biel, drewno, płaska antracytowa dachówka (już zamówiona).

jareko
30-10-2010, 16:18
W Si82 1mkw pakietu k=0,5 kosztuje dodatkowo 1,- PLN więc nie dostałeś za friko ;) tylko za bezcen :)

jarett
30-10-2010, 17:30
hmm... początkowo cenił mi dopłatę do szyb = 660 zł...
Potem dał szyby za free, ze 2% dodatkowego rabatu, montaż bramy garażowej za free i bez dopłaty (200zł) do pewnego wzoru bramy (Krispol Sirocco).
Nie wiem czy to dużo, ale koniec końców uzyskałem za wszystko kwotę jaka mnie satysfakcjonowała :)

Użytkownik_Drzwi
01-11-2010, 16:44
Witam

Ja może z innej beczki ale chciałbym aby nikt już sie nie naciął na firmę Okna MRÓZ będąceg salonem firmy Jezierski.
Kupiłem u nich drzwi aluminiowe z wypełnieniem Adeco. Drzwi wyceniono na 8600 zł a zamocowano w nich chiński zamek który po dwóch latach się zepsuł (połamał). Wiem to na 100% ponieważ musiałem go wymontować i biegałem z nim (zamkiem) po sklepach. Zaden nie pasuje trzeba wiercić dzrwi żeby zainstalować nowy.

Ponieważ nie bardzo mam czas śledzić forum każdy kto chciałby dowiedzieć się czegoś więcej 609-846-284

salik
03-11-2010, 17:46
hmm... początkowo cenił mi dopłatę do szyb = 660 zł...
Potem dał szyby za free, ze 2% dodatkowego rabatu, montaż bramy garażowej za free i bez dopłaty (200zł) do pewnego wzoru bramy (Krispol Sirocco).
Nie wiem czy to dużo, ale koniec końców uzyskałem za wszystko kwotę jaka mnie satysfakcjonowała :)
My jesteśmy właśnie na etapie rozeznania oferty i co sprzedawca to inne parametry 'oferty'.
Znaczy u jednego coś tam tanie, a inna rzecz droga, u drugiego odwrotnie.
Spodziewałbym się że pewne "promocje" są producenta (jak choćby szyby k=0.5 o których wspominał jareko) albo ceny też w miarę stałe (jak np. dopłaty za jednostronny/obustronny kolor), ale nie - każdy ma co innego w promocji itd.
W efekcie przeliczenie ofert pod kątem tych samych parametrów zajmuje dużo czasu i nadal nie wiemy jaki profil, jakie szyby i w ogóle co i jak.
Jedyny plus - będziemy okna montowali i tak na wiosnę, więc terminy dostawy nam niestraszne :-)

pawst
22-11-2010, 18:49
Witam! jeśli chodzi o jakość okien Jezierskiego to nie mam zastrzeżeń, natomiast co do terminów to normalnie tragedia. Zamawiałem okna 2-go września i do 6-ciu tyg miały być. Mija 12 tydzień, dziś dzwoniłem kolejny raz do fabryki i otrzymałem informację że postarają się zrealizować zamówienie do końca miesiąca. MASAKRA!!!!

bwojtek
22-11-2010, 18:59
Witam! jeśli chodzi o jakość okien Jezierskiego to nie mam zastrzeżeń, natomiast co do terminów to normalnie tragedia. Zamawiałem okna 2-go września i do 6-ciu tyg miały być. Mija 12 tydzień, dziś dzwoniłem kolejny raz do fabryki i otrzymałem informację że postarają się zrealizować zamówienie do końca miesiąca. MASAKRA!!!!
Trudno mieć zastrzeżenia do jakości okien, których się nie ma :)
To wytłuszczone zdanie sugeruje mi, że post jest napisany w celu antyreklamy okien Jezierskiego ale pewnie się mylę.

netbet
22-11-2010, 19:21
..nie dalej jak w sobotę zamontowano nam okna na profilach Gealan'a... z punktowymi podparciami okien balkonowych
profil z "re..." barwiony w masie , okleina x2 ( to ten który tu wszyscy opluwają )

co do terminowości : +10
co do montażu : +8 .... gdzies tam "letko" piana za bardzo spuchła
co do samych okien...

nie wiem czyja to zasługa - stawiam na montaż...ale...

wszystkie okna dnia następnego dało się otworzyć bez żadnych regulacji ! nic nie obciera... nic nie zahacza

postawiłem na Gealan'a ... " bo był łady ":D

skoro nie widać różnicy - po co przepłacać...i zastanawiac się nad wyższością świąt tych czy owych...
okna to okna... w pewnej granicy cenowej cudów nie ma ... ale dopłacanie za "markę" mi się nie widziało...

od pomiaru do montażu - 4 tygodnie...


NETbet


cholera - sorry .. tu było o 8000 IQ ... tych nie mam... szkoda mi było kasy