PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie scian i sufitu wiaty garazowej od wewnatrz



dab
15-10-2010, 12:30
Witam,
Mialbym pytanie, bo motam sie juz tym problemem od tygodni i jesli moglbyscie pomoc bylbym wielce wdzieczny.
"Przeczesuje" rozne strony w internecie na temat docieplen i trace orientacje w tym temacie - jest tak duzo opinii. Przedstawie moja sytuacje i moze mi dopowiecie jak mialbym sie za to zabrac?

Mam dobudowana do sciany domu wiate garazowa z brama wjazdowa i jednym malym oknem. Wiata ma sufit wykonany z plyt OSB. Nad wiata jest stryszek zamkniety spadzistym dachem. Wiata wykonana w plyty OSB 22mm na konstrukcji drewnianej, oblozona z zewnatrz barankiem.
chcialbym ja docieplic zeby miec w zimie warunki przynajmniej zblizone do 0 stopni przy mrozach. (miniionej zimy przy 20-30 st. mrozach mialem temp ok -10stopni)
Wiata nie bedzie ogrzewana. Jak radzilbyscie sie za to zabrac? Styropian? Welna? Nie bedzie zagrozenia ze bedzie zbierac sie wilgoc pomiedzy OSB a izolacja (cos o tym na forum sie naczytalem ale podobno sa folie ktore mozna tak stosowac?)? Jesli tak to co zrobic aby tego uniknac?
Z gory dziekuje za pomoc!
pozdrawiam
dab

dab
18-10-2010, 08:50
Witam ponownie, czy nikt nie jest mi w stanie udzielic pomocy w opisanej powyzej sprawie? nigdzie tu na forum nie znalalzem informacji na ten temat - jak docieplic scianki w plyty OSC o wnetrza pomieszczenia?
Moze pan Wojciech Nitka badz inny fachowiec by cos mi doradzil?
Z gory bardzo dziekuje
pozdrawiam
dab

Paweł_K
18-10-2010, 13:26
Ja również bardzo jestem zainteresowany tematem ocieplenia od wewnątrz..
Mam do ocieplenia u siebie poddasze (ściany i sufit), też zastanawiam się co i jak zrobić by wszytko było zgodnie ze sztuką.

dab
20-10-2010, 08:07
Qrcze....czy nikt nie jest w stanie nam pomoc? :-(
Przekopalem forum i naprawde nigdzie nie znalazlem infa ocieplania sciany z OSB od srodka (w pomieszczeniu nie-ogrzewanym zreszta...)
H E L P

rafal190
20-10-2010, 17:33
Skoro garaż nie będzie ogrzewany to różnica temperatur nie powinna powodować wykraplania się wody (Żeby mieć pewnoć trzeba by policzyć warunki wilgotnościowe). Jeżeli masz bardzo wilgotno w garażu i nie masz wentylacji to możesz dodatkowo obłożyć izolację folią PE ( paroizolacyjna ma prawie identyczne wskaźniki dyfuzyjności). Styropian możesz zamocować do OSB na klej a folię na kołki do izolacji. Nie jest to idealne rozwiąznie i nie daje Ci gwarancji że temperatura w garażu będzie wyższa. Napewno będziesz mieć mniejsze amplitudy temperatur ale przy długich ochłodzeniach wnętrze garażu i tak będzie się wychładzać.

dab
21-10-2010, 06:57
Myslalem zeby w mrozne dni wstawiac tam grzejnik (sa taki dlugie) wtedy moze w granicach plusa by tam bylo?
wilgoci nie mam, moze dlatego ze nie jest to super szczelna zabudowa (np sufit nie jest uszczlniony do scian, oprocz tego jest to duze pomieszczenie i czesto uzywane pod katem wejscie/wyjscie to i wilgoc sie za bardzo nie zbiera.
A moze wziasc pod uwage jakies ocieplanie tzw natryskowe? W ulotkach reklamowych pisza ze jest najbardziej wydajne a w sumie tez zabieta najmniej miejsca?
co wy na to? Ktos to praktykowal?

Katarzyna S
18-11-2010, 09:24
Wiata ma sufit wykonany z plyt OSB. Nad wiata jest stryszek zamkniety spadzistym dachem. Wiata wykonana w plyty OSB 22mm na konstrukcji drewnianej, oblozona z zewnatrz barankiem. chcialbym ja docieplic zeby miec w zimie warunki przynajmniej zblizone do 0 stopni przy mrozach. (miniionej zimy przy 20-30 st. mrozach mialem temp ok -10stopni)
Wiata nie bedzie ogrzewana. Jak radzilbyscie sie za to zabrac? Styropian? Welna? Nie bedzie zagrozenia ze bedzie zbierac sie wilgoc pomiedzy OSB a izolacjadab

W każdym przypadku ocieplania od wewnątrz należy sprawdzić warunki cieplno-wilgotnościowe w przegrodzie. W momencie, kiedy użyjesz wełny mineralnej do ocieplenia, a warunki w przegrodzie będą sprzyjać powstawaniu wilgoci, materiał traci swoje właściwości termoizolacyjne. Jeśli chcesz mieć pewność co do możliwości zastosowania izolacji od wewnątrz - lepiej sprawdzić warunki c-w szybko i samodzielnie np. w programie KI-Humidity.
Zastosowanie folii paroizolacyjnej po ciepłej stronie izolacji (od strony pomieszczenia) z wełny mineralnej chroni materiał przed zawilgoceniem.
Jeśli w garażu jest dobra wentylacja, to nie powinno być problemu, ale polecam sprawdzić dla pewności warunki c-w.