PDA

Zobacz pełną wersję : Co ze styropianem bez kleju???!!!



wanda33
16-10-2010, 22:23
Witam,
Proszę o pomoc: moi "fachowcy" właśnie obkładają dom styropianem; już wiem, że nie zdążą go zabezpieczyć siatką i klejem przed zimą (biorę pod uwagę prognozę pogody i ich tempo pracy); Czy taki "goły" styropian nie straci swoich właściwości i czy będę mogła wiosną na niego bez problemu położyć klej i tynki? Najpierw myślałam, że wykończę dom w tym roku a teraz ... sama się wykańczam:(

marcin_cinas
16-10-2010, 23:59
Najlepiej jakby zdazyli klej siatak klej, jak zostanie sam styropian to na wiosne bedzie konieczne szlifowanie calosci az do momentu jednolitego koloru aby zetrzec to co sie utlenilo. Tragedii nie bedzie ale sporo dodatkowej pracy. Na jakim etapie jestes i ile metrow do polozenia? Samo naciaganie siatki i kleju to szybka robota jest. U mnie 325 m2 klej+siatka+klej+klej nakladali jakis tydzien we 2 ludzi. za to klejenie szlo im znacznie wolniej z miesiac sie bawili.

cyma2704
17-10-2010, 13:10
Moi fachowcy ok.200m2 ścian osiatkowali i pomalowali gruntem pod tynk, w ciągu 3 dni. Skończyli wczoraj.

Meteorolodzy prognozują, że zimy jeszcze nie będzie. Ja bym się starała zrobić siatkę na kleju, aby uniknąć masy pracy ze szlifowaniem styropianu. Nie mówiąc o możliwych zniszczeniach niepowołanych gości, jeśli działka bez bieżącego nadzoru. Moja budowa daleko od sąsiadów, więc dzieciaki urządzają sobie często na niej przeróżne zabawy.

wanda33
17-10-2010, 20:02
To mnie trochę pocieszyłaś. Ja mam 280 m2 ścian i ... 2 "fachowców" którzy prztchodzą kiedy im się zachce. W sumie mój błąd - za wcześnie dałam im kasę - stara a głupia :(((
Dobrze, że w razie czego wystarczy przeszlifować, bo już się bałam, że muszę obkładać dodatkowym styropianem 3 cm. A z czystej babskiej ciekawości: jak się nie przeszlifuje utlenionego, to czym to grozi?

fenix2
17-10-2010, 21:29
Niczym szczególnym.

marcin_cinas
17-10-2010, 21:54
Jak sie utleni to jest niebezpieczenstwo ze przyklejony klej i siatka poprostu beda sie gorzej trzymac lub odparzac w przyszlosci. Nie polecam klejenia do takiego styropianu.