PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mogę odzyskać projekt budowlany ze Starostwa?



MarioOlsztyn
17-10-2010, 02:29
Witajcie.
Postanowiłem napisać, gdyż spotkało mnie pewne "nieszczęście". Zakupiłem projekt budowlany, który zaadoptowałem do swojej działki. Otrzymałem ze Starostwa Decyzję budowlana zgodę, 2 egzemplarze projektu zostały w Starostwie jako załączniki do Decyzji. I niestety wtedy okazało się, że na mojej działce mam torf, co wymagałoby osadzenia domu na studniach. Wyliczono mi, że tych studni musiałoby być 28!! Koszt około 50 tys.zł, zeby wyjść z ziemii. Za dużo!! Zrezygnowałem więc ze stawiania domu na tej działce i postanowiłem kupić inną działke aby móc zbudować wymarzony dom i tu powwstał mój problem. Chcę stawiac ten sam dom wg tego samego projektu, jednak w Staarostwie powiedziano mi, że nie mogę tego zrobić gdyż nie oddadzą mi tych dwóch egzemplarzy projektów bo są załacznikami do decyzji. Powiedzieli mi, że muszę jeszcze raz sobie kupic ten projekt i go na nowo zaadoptować czyli podwójne koszty. Jak to jest, czy faktycznie nie mogę oddzyskać dokumentacji aby budować w innym miejscu? Nadmieniam, że nawet z tą budową nie ruszyłem poza użyciem koparki na działce, która ujawniła torf. Czy faktycznie projekt poszedł na straty?

mikolayi
18-10-2010, 13:00
no i w starostwie mają rację. Odzyskać się nie da. I zaadoptować do nowej działki też trzeba

aglig
18-10-2010, 14:23
Starostwo ma racje jest to załącznik do obowiązującej decyzji i stanowi dowód w sprawie przeprowadzonego postępowania.

ChłopZmazur
16-02-2013, 17:45
Lepszym rozwiązaniem będzie kupno działki w normalnym kraju, wybudowanie się oraz życie i pracowania na siebie / rodzinę, a nie na darmozjadów.