PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowa oczyszczalnia ścieków . Moduł In Dran



braveheart21
17-10-2010, 18:54
Witam Moi drodzy . Mam do Was dosyć nietypowe pytanie . Ostatnio dużo się mówi o przydomowych oczyszczalniach ścieków . Mnie akurat interesuje ta z modułem In Dran . W google jest niesamowicie wiele informacji na temat zalet tejże instalacji , lecz czy znajdą się jakieś odważne osoby , które powiedziałyby mi cokolwiek o wadach ?? Choćby były najmniej uciążliwe , a jednak wady . Jak jest z cenami ,gdzie się nie nadaje , koszty utrzymania , jak się sprawa ma z konserwacją , czyszczeniem , uciążliwość zapachowa , warunki zabudowy i kazda inna informacja , która mówiłaby coś złego o tym typie oczyszczalni jest mile widziana . na pewno nie jest to system bez Wad , a ja przewrotnie o tych wadach chcę wiedzieć :) Za jakiekolwiek uwagi będę wdzięczny . Pozdrawiam

tufus
10-12-2010, 09:42
Witam,

Ja mam, ale jeszcze jej nie używam. Z tego co rozmawiałem z montażystami nie da się jej założyć wszędzie -
odmawiają montażu gdzie są duże nachylenia terenów ( w tym przypadku oczyszczone ścieki mogą podmywać dom-y).
Nie zainstalują również tam gdzie jest glina i teren podmokły, moi montażyści by tego nie zrobili ponieważ jest to
oszukiwanie ludzi, że będzie to działać. Ja wybrałem dystrybutora z Łodzi.
Ja nie wykonałem wcześniej badań gruntu i przy montażu wyszło że muszę założyć pompę, która przepompowuje ścieki
ze zbiornika glinianego do rury sączącej, mam dość wysoki poziom wód gruntowych (2,5m) ale jakie są u nas pogody każdy
widzi i poziom może się podnosić. Dla mnie jest to wada ponieważ pompka pobiera prąd, ale to już nie zależy od firmy i typu.
Zajmuje naprawdę mało miejsca, ale jest kosztowna a za całość zapłaciłem około 9000PLN + montaż 1100PLN, za to
można mieć oczyszczalnię biologiczną , chociaż ja kwiatów bym tym nie podlewał ze względu na bakterie, których nigdy
do końca się nie wyeliminuje. Są tańsze na allegro, które też posiadają moduły i zajmują mało miejsca, tylko tak naprawdę
te moduły nam tej wody już nie oczyszczają a moduły InDran tak.

Pozdrawiam.

Gingeros
27-05-2011, 07:41
Widzę że wątek InDren tak szybko jak się urodził tak szybko umarł ;) - więc jeśli można pociągnąć temat - zapytam raz jeszcze czy jest na forum ktoś kto już używa
w/w systemu jeśli tak to jak się sprawdza i jakie ma wady czy ktoś z Państwa korzystał z firmy ElEko ( nawet nie wiem skąd jest owa firma bo na ich stronce nie ma adresu siedziby ;( wiem tylko że obsługują Śląsk i Opolskie )