PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie podbitki a wentylacja dachu



zamber
18-10-2010, 07:12
Witam
W zeszłym roku przeprowadziłem się do segmentu, szeregowca. Zauważyłem, że na poddaszu jedna ze ścian GK jest bardzo zimna. Chciałem zdemontować płytę i ocieplić, ale podpowiedziano mi, żeby ocieplić podbitkę...to wiatr nie będzie hulał i wychładzał ściany:). Tak więc zrobiłem, zdjąłem panele i poupychałem wełnę w szpary między ścianę kolankową a dach, wsadziłem płaty wełny pionowo od dachu do podbitki (przylega do muru) i dodatkowo płaty wełny nad sama podbitką. No ale teraz dowiaduje się że musi byc wentylacja dachu i nawet czasami w podbitce wykonuje sie otwory wentylacyjne z kratką.
Czy muszę wywalać czym prędzej wełnę?
Pozdrawiam

zamber
19-10-2010, 11:53
Witam
To, że będe zwalał ze ściany płyty to już postanowione, ale czy faktycznie nie mogę zostawić tej wełny nad podbitką?

M K
19-10-2010, 16:09
teraz dowiaduje się że musi byc wentylacja dachu i nawet czasami w podbitce wykonuje sie otwory wentylacyjne z kratką.
Czy muszę wywalać czym prędzej wełnę?

Wełny tam nie powinno być.

mario633
22-03-2011, 11:39
Może odświeżę wątek ;-D Takie techniczne pytanko: Chcę wykonać podbitkę z blachy trapezówki przykręconą na krokwiach. Co będzie się działo z wełną mineralną która będzie nad podbitką, wepchana od góry od strony poddasza, bo chyba przecież trzeba jej trochę wepchać za ścianę kolankową? A jeżeli nie trzeba to jak ocieplić poddasze, aby nie było wełny za ściana kolankową i nie wiało w pomieszczeniach?

12michal
21-09-2014, 19:03
Witam, mam podobny problem.
Nie wiem gdzie zakończyć układanie wełny.
Na zdj widok z poddasza na ścianę kolankową i to co jest za nią, czyli pusta przestrzeń, która będzie potem zabita podbitka.
Dokąd dawać wełnę ? Do murłaty, czy dalej w tą dziurę też ? Zabić jakąś tą dziurę od spodu przed robieniem podbitki?

splatch
23-09-2014, 11:26
Wszystko zależy od pokrycia dachu - czy masz membranę paropszepuszczalną czy też nie. Jeśli nie to robisz połać wentylowaną. Od zewnątrz przy robieniu elewacji zostawiasz szparę 2-3 cm między płytą styropianu a folią/membraną. Szpara przechodzi nad murłatą, potem od środka przy izolacji poddasza ocieplasz murłatę i dalej ciągniesz szparę nad wełną tak, żeby sobie powietrze latało. Jeśli masz membranę paro przepuszczalną to wtedy możesz robić bez szczeliny.

Tu masz instrukcję ursy:

http://www.youtube.com/watch?v=zBLq-2CDWsk

12michal
25-09-2014, 20:27
film widziałem wcześniej ale dzieki za pomoc