PDA

Zobacz pełną wersję : wykładzina wykładzinie nierówna... a kto ma piankę pod wykładziną?



tosia125
18-10-2010, 12:30
witam,
ze względów użytkowych w kilku pokojach chcemy położyć wykładzinę..

w docelowym dziecięcym chcemy coś, żeby było wygodne do siedzenia na podłodze, a jednocześnie łatwe do czyszczenia,
może ktoś poleci coś co się sprawdza... bardzo proszę

zastanawiam się też, jak się sprawdza taka pianka, którą się wykłada pod wykładzinę, jest dostępna np. w komforcie?
czy taka pianka będzie dobra w pokoju do ćwiczeń i aerobiku docelowej siłowni? doradzcie

w sklepie jest próbka do "pochodzenia" po niej i mam mieszane uczucia, czy nie będzie za miękko...

dzieki pozdrawiam

agamek
19-10-2010, 11:59
witam, mam wykładzinę dywanową VOGUE z komfortu,(http://www.komfort.pl/wykladziny-dywanowe/wyszukiwarkainfo/nazwa/VOGUE/kod/001065/PG/1) pod nią pianka ( chyba 0,5 cm sprawdzę jeśli chcesz), pianka sprawuje się super nie jest za miękko ani za twardo - pod tą wykładzinępianka to rozwiązanie idealne , znajomi maja taką: http://www.komfort.pl/wykladziny-dywanowe/info/nazwa/PREFERENCE/kod/222810/PG/2 , nie kładli pianki bo wykładzina jest sama w sobie mięciutka.

agamek
19-10-2010, 12:00
aha.... piankę kupowaliśmy w komforcie

tosia125
19-10-2010, 14:44
czyli pod cieńką wykładzinę to nawet się nie zastanawiać a pod mięciutką samą w sobie też polecacie?

agamek
20-10-2010, 11:23
pod bardzo grubą i miękką nie musi być pianki chyba że chcesz mieć puchowo :) - ja np lubię jak jest mięciutko zwłaszcza w sypialni gdzie chodzę na bosaka ,ale wiadomo że to kwestia upodobań, pod każdą inną cieńszą zdecydowanie polecam piankę

agamek
20-10-2010, 11:30
do pokoju dziecięcego pianka jak najbardziej, a jeśli chodzi o czyszczenie to dla małego kupiłam wykładzinę grafitową, ciemną bo wiadomo jak to z dziećmi - ale tutaj trochę się nabrałam bo teraz widać na niej każdy pyłek, teraz kupiłabym coś w kolorze tego szarego VOgue który mam w sypialni - o której pisałam - ale napewno dla dziecka nie może być długi włos- na tej ciężko trochę budować z klocków :) - jest nierówna i wszystko się wywala

MAGZIEM
22-10-2010, 11:53
W jakimś temacie już pisałam, że nie żałuję że zrobiłam moim chłopakom wykładzinę (2,5 i 5,5 roku) z miękkim podkładem. Kolor mam granatowy melanż, więc jest niebrudzący. Chłopaki raczej nie jedzą w pokoju, tylko suchy prowiant i woda.
W przyszłym roku chcę zrobić pokój dla starszego i teraz najprawdopodobniej zrobię deski i dywanik. Więcej siedzi przy biurku i wyrasta z kulania po podłodze (może trochę na spodniach zaoszczędzę, bo na razie jedne miesięcznie dziurawi na kolanach :( )

gunter
25-10-2010, 17:31
Ja nigdy nie byłem zwolennikiem wykładzin, zdecydowanie wolę drewnianą podłogę lub po prostu panele. Ale kiedyś byłem u znajomych, którzy mieli taką gąbkę pod wykładziną. Osobiście nie podobało mi się. Ale to może kwestia tego, że przyzwyczaiłem się do twardego podłoża. Znajomi natomiast sobie chwalili. Zwłaszcza, że mają małe dzieci, a ona lubią sobie poraczkować po takiej miękkiej wykładzinie:) Ogólnie wydaje mi się, że taka gąbka jest w porządku, jednak ja wolę panele:)

aguleczka
21-11-2010, 22:48
posiadam trzy takie wykłądziny z komfortu są superrr jedna mam 2 mc druga i trzecia ok 2 lat
nie ugniotła sie a to dlatego że ma cieiutkie fredzeli chyba mam chodnik szagi ale z grubszymi frendzlami inny gatunek i ubija sie ta nie i zamierzam jeszcze do salony ja kupić ale nie obszywajcie ich bo brzydko wyglądają obszyte !!!