PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić takie drzwi do wnęki???



Maciejka_1976
18-10-2010, 12:24
mam w łazience taką wnękę, w której trzymam różne łazienkowe rzeczy typu proszki, mydła, miski itp, problem w tym, że ta wnęka jest akurat na wprost drzwi wejściowych i cały ten bałagan jest od razu widoczny, i nikt mi nie chce zrobić tam drzwiczek, bo nie mają pomysłu jak to zrobić :( wnęka jest pod skosem, otwór do niej wygląda mniej więcej tak:
http://images41.fotosik.pl/350/0822129caf83b775med.jpg (http://www.fotosik.pl)

macie pomysł jak zrobić takie drzwi?? myślałam o takich z płyt mdf, bo z tego też mam zabudowę pralki i pasowałoby, ale jak to zrobić?? drzwi muszą się otwierać do srodka, na tą wyższą część i muszą być składane/łamane, nie wiem, czy zawiasy to wytrzymają, czy może dołem jakąś prowadnicę dać, i nie wiem w ogóle czy są takie zawiasy, żeby np dać je na to złamanie połówek i żeby ich nie było widać... jak macie jakieś pomysły, to bardzo proszę

asizo
18-10-2010, 14:17
Przeciez przesuwne można zrobić.
http://www.budnet.pl/zdjecia/komandor_1duze.jpg

Maciejka_1976
19-10-2010, 09:04
no właśnie problem w tym,że ten otwór jest za wąski, żeby zrobić takie przesuwne drzwi, wyszłyby po ok 30 cm, a przez taki otwór to się ciężko przecisnąć ;) muszą być takie składane, tylko nie wiem jak fachowo je zrobić...

EZS
19-10-2010, 11:55
ja mam drzwi łamane do łazienki. To znaczy dwa skrzydła drzwi sa połączone zawiasami (dwoma) i otwierają się po złożeniu na jedną stronę. U góry wiszą na prowadnicy, na dole nic nie mają. Warunek - musiały być lekkie (drewniane), obawiam się, że mdf za ciężki, chyba, że faktycznie dasz prowadnice na podłodze, ja nie chciałam, bo nie chciałam progu na wejściu do łazienki.
Robił mi to wykonawca kuchni, więc gdzie kupić prowadnice nie wiem.

karmelcia
23-12-2010, 21:41
no właśnie problem w tym,że ten otwór jest za wąski, żeby zrobić takie przesuwne drzwi, wyszłyby po ok 30 cm, a przez taki otwór to się ciężko przecisnąć ;) muszą być takie składane, tylko nie wiem jak fachowo je zrobić...
Ja mam takie drzwi - do szafy. Na prowadnicach tylko na górze, wykonane z pilśniowej płyty w okleinie. Wykonane przez fachowca.

karmelcia
23-12-2010, 21:43
no właśnie problem w tym,że ten otwór jest za wąski, żeby zrobić takie przesuwne drzwi, wyszłyby po ok 30 cm, a przez taki otwór to się ciężko przecisnąć ;) muszą być takie składane, tylko nie wiem jak fachowo je zrobić...

i jeszcze jedna fotka

clevland
26-12-2010, 16:32
Jak nie masz wprawy to robisz szablon, z kartonu lub jakiegoś sztywnego materiału. Są też takie eiementy z plastiku- używane najczęściej do reklam.
Musisz uwzględnić szpary na górze i dole, grubość zawiasów z boku i na środku.
Zawiasy musisz kupić wcześniej.
Przenieść wymiary, po docinać, poskładać to, jak trzeba posklejać. Jak przytniesz za krótkie albo pod złym kątem to doklejasz kawałek kartonu do danej części. Doklejasz na ciepły klej z klejarki.
Potem przymierzyć to z zawiasami.

Jak wszystko o.k. przenieść wymiary na wybrany materiał, przyciąć, poskręcać.

Jak masz problem z przycięciem niektóre firmy przycinające płyty wiórowe, itp. przytną to. Nawet okrągłe otwory na środku wytną...