PDA

Zobacz pełną wersję : jaka lodówka do zabudow?



Giiovanni
18-10-2010, 14:41
Witam
planuję urządzić sobie kuchnię, a w niej chłodziarko-zamrażarkę do zabudowy. I teraz pytanie, - co wybrać? Wiem, że pytanie jest zbyt ogólne, ale powiem co dla mnie jest najistotniejsze: energoszczędność, mała awaryjność, dobre chłodzenie i ciche działanie. Wygląd jest dla mnie sprawą nie tyle drugorzędną co nawet i trzeciorzędna (bo przecież kupuję lodówkę do zabudowy). Mój kolega doradza mi tylko Amicę, z tego (chyba) względu, że sam ma i przez kilkanaście lat nie miał z nią problemów. Namawia mnie na Amice ACZ 3704 ZP http://www.ceneo.pl/2565712 i mówi aby nie kusić się na żadne inne zagraniczne marki. W sumie jak to oglądałem to cena jest przyzwoita. Zna sie ktoś może na tym? Coś więcej powiedzieć? Czy naprawdę są one tak mało awaryjne? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam. Giiovanni

radi79
19-10-2010, 07:53
Mój kolega doradza mi tylko Amicę, z tego (chyba) względu, że sam ma i przez kilkanaście lat nie miał z nią problemów. Namawia mnie na Amice ACZ 3704 ZP http://www.ceneo.pl/2565712 i mówi aby nie kusić się na żadne inne zagraniczne marki. W sumie jak to oglądałem to cena jest przyzwoita. Zna sie ktoś może na tym? Coś więcej powiedzieć? Czy naprawdę są one tak mało awaryjne? Giiovanni

Nie znam się za bardzo, ale w 2 wynajmowanych mieszkaniach miałem Amici do zabudowy i w obu zepsuł się agregat. Gość z serwisu powiedział, że to norma :(

mr6319
19-10-2010, 08:02
Poczytaj tutaj i napewno coś znajdziesz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144448-Jaka-lodówkę-zmywarkę-i-piekarnik-urządzamy-kuchnie

pa_vel
19-10-2010, 09:48
Nie znam się za bardzo, ale w 2 wynajmowanych mieszkaniach miałem Amici do zabudowy i w obu zepsuł się agregat. Gość z serwisu powiedział, że to norma :(

Ja bym tak nie szufladkował producenta, bo w zasadzie to jest urządzenie, a jak każde inne może się zawsze popsuć. Kiedyś miałem radziecką lodówkę Minsk (co prawda wtedy rzadko gdzie można było dostać coś innego), chodziła przez kilkanaście lat. Obecnie mam Gorenje (zaczął freon uciekać, dobrze że zrobili na gwarancji). Kupiłem też ją za namową znajomych i tu masz babo placek... To co podesłał mr6319 to bardzo dobre info, przejrzyj, poczytaj, na pewno nie kieruj się namowom sprzedwcy (bo ja im nigdy nie wierze :D)

oxygenn
25-10-2010, 12:33
może nie jest to żaden mercedes w klasie lodówek, ale mam ją od ponad roku (model FK232.3) i działa ino świst :) Jak będzie dalej tak się sprawować jak dotychczas to kupię jej order 'najlepszy sprzęt w moim domu 2010'. A ten serwisant to może jakiś podkupiony od Electrolux'a czy Boscha, że tak mówił, bo u mnie nic takiego się nie dzieje.

malkul
25-10-2010, 12:46
Ja też użytkowałam amicę w zabudowie przez 5 lat i nie było żadnych problemów.

Giiovanni
27-10-2010, 10:19
kupiłem tą Amicę do zabudowy hehe. Widziałem parę pochlebnych recenzji, uwierzyłem w słowa kolegi tak jakoś wyszło :D. No ale zobaczymy, już jest zamontowana, działa gitara, cicha, nie strzela, bajerów nie potrzebuję, bo i tak tego się nie używa (tyle że są). Jak na kilka dni to jestem z niej zadowolony. Niech działa tylko jak najdłużej !

Mario12
27-10-2010, 14:34
Witam,
dołączę do pozytywnych opini o lodówkach Amica. mam taka w domu i na dzialce (mniejszą). sprawują się bardzo dobrze, nie miałem z nimi żadnego problemu przez prawie 10 lat uzytkowania. z pewnościa niedługo będe musiał wymienic lodówke, ale to ze starosci a nie z powodu usterek:)

tomaszkonrad
31-01-2013, 18:06
Mistrz....link nieaktywny:(a ma mniej niż dwa lata