PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy!!



Monika $ Seba
18-10-2010, 20:37
Gmina remontuje drogę.
Zrobiła odprowadzenie deszczówki, utwardziła grunt, właśnie kładzie kostkę.
Ponieważ studzienka zbierająca wodę umieszczona jest tuż przy moim ogrodzeniu (ogrodzenie w granicy działki) spadek drogi też następuje w moim kierunku. Tym samym poziom drogi (od stanu poprzedniego) został obniżony o jakieś 20-25 i teraz droga jest o 35-40 cm niżej niż mój podjazd.Do tego miedzy moim wjazdem a krawężnikiem gminnej drogi jest tylko 20 cm "odstępu", to za mało aby tą różnicę zniwelować jakkolwiek. Nie mam jak dostać się samochodem do domu, nie mam nawet gdzie zaparkować bo droga wąska. W gminie usłyszałam, że mam sobie obniżyć podjazd, no ale to się wiąże z kosztami przeróbki no i światło bramy mi się też zwiększy i samą bramę będę musiała obniżyć a tym samym rozebrać ogrodzenie by było niższe i dopasowane do linii bramy.mu to ja mam za to płacić? Czy ktoś miał podobny problem? Jak zmusić gminę do pokrycia tych kosztów lub wykonania wjazdu na moją działkę. Dodam, że w pozwoleniu na budowę nie mam słowa o obowiązku cofnięcia się z wjazdem na działkę od drogi. Pomóżcie proszę

Monti2008
18-10-2010, 20:56
Napiszcie pismo z żądaniem uporządkowania tego bałaganu. Poczekajcie na odpowiedz. I wtedy się okaże co piszą i jakim prawem się podpierają.
Myślę,że od tego trzeba zacząć. "Na gębę" z urzędem nic się raczej nie załatwi.
powodzenia

ps. Inni sąsiedzi też mają takie problemy ? W kupie siła,jak mówią.

Monika $ Seba
18-10-2010, 20:59
Inni sąsiedzi cofnęli się z wjazdem na posesję bo tak chcieli (ci budujący przed nami- może bardziej przewidujący od nas) lub tak nakazywały im warunki pozwolenia na budowę (ci budujący po nas)
Ustawowo mają dużo czasu na odpowiedz a ja nie mam gdzie zostawiać auta...

Saxxxnt
19-10-2010, 12:29
Budowa ogrodzenia od strony drogi gminnej wymaga zgłoszenia w gminnie.
Gminny często w odpowiedzi na zgłoszenie zastrzegają obowiązek cofnięcia się
z ogrodzeniem o odległość która jest im potrzeba w celach poszerzenia,remontu
drogi.Pytanie czy jak budowaliście ogrodzenie to zgłosiliście to w gminnie??
Druga rzecz że jak macie pozwolenie na budowa to na pewno macie też
uzgodniony projekt zjazdu z drogi gminnej na waszą działkę.

Zbigniew100
19-10-2010, 12:45
Gmina drogi raczej nie podniesie.
Ściąg kostkę podsyp kamieniem i czekaj na odpowiedź.

wick
06-11-2010, 01:03
Tym samym poziom drogi (od stanu poprzedniego) został obniżony o jakieś 20-25 i teraz droga jest o 35-40 cm niżej niż mój podjazd.
dziwna ta matematyka,no cóż "królowa"miewa kaprysy
czy aby napewno stan poprzedni drogi = rzędna poziomu terenu

aga88
07-11-2010, 20:59
Poradzie co robic...
Co zrobić jeśli wykonawca nie chce udzielić gwarancji na wykonanie pracy jeśli materiał nie będzie dostarczony przez niego?

aga88
07-11-2010, 22:42
Ma nam robić całą hydrulike o ile zdecydujemy się na niego... zaskoczył nas stwierdzeniem że nie chce robić instalacji bez dostawy swoich materiałów.
Oczywiście wiemy że nie musimy z nim współpracować ale chciałabym wiedzieć czy wykonawca może narzucic nam swój materiał mówiąc że nie da gwarancji na wykonaną usługe.