PDA

Zobacz pełną wersję : wirtualnego kierownika budowy poszukuje



Fugas
03-03-2004, 12:51
Mam stan surowy otwarty prawie zamkniety i poszukuje kogos kto bedzie firmował moje dalsze dzialania do wykonczenia domu.

Prowadzenie dziennika budowy + uprawnienia przynależnośc do izby itp.

Zainteresowanych prosze na priva

Fugas

QBQ
03-03-2004, 15:18
Niezle jaja!
A jak to sobie wyobrazasz? Kierownik bedzie Ci na emaila przysylal potencjalne wpisy, Ty bedziesz sie za niego podpisywal i bil pieczatki ktore Ci przesle poczta lub ktora sobie wyrobisz za jego zgoda???
Niezle, niezle dzisiejsi inwestorzy. A wynagrodzenie tez wirtualnie???

QBQ

Fugas
03-03-2004, 15:38
A według Ciebie do czego się sprowadza "kierownikowanie " na etapie wykończeń.

Że niby za co odpowiada kierownik? Czego dopilnuje jeśli ja sam tego nie dopilnuję?

Potwierdzi że okna sa wstawione?
Zapisze że elektryk wykonał odebrał i podłączył instalacje?

A jak sam będę wykonywał ocieplenie lub malowanie to powie że może byc?

Bez pierduł wszyscy wiedzą że to iluzja.
Ja stwaiam sprawe optwarcie przepisy każą więc chcę miec kogoś kto będzie mógł parafować wpisy w dzienniku budowy.

Przec całą dotychczasowa budowe to ja mówiłem czy coś jest dobrze i akceptuję i ja musiałem przypilnować każdego wiązania zbrojeń szalunku wymiaru otworów itp.

Ile kosztowal by mnie kierownik ktory musiałby byc w momencie zakrywania wszystkich prac które sa zakrywane na budowie?

A jak jest w Szwajcarii - dopóki nie zrobię komus krzywdy na budowie i nie stanie sie coś złego to co kogo obchodzi co ja buduje na swim terenie.
tylko u nas urząd mówi Ci co gdzie i jak możesz zrobić.
A wykonawcy i tak robia po swojemu jeśli ich nie dopilnujesz.
Nie ma innej branży niz polskie budownictwo gdzie jest taka partyzantka i zamiatanie śmieci pod dywan jak innwestor nie patrzy.

Więc bardzo prosze bez zdziwienia.
Mi nikt nie płaci za to że jestem kierownikiem, inspektorem egzekutorem sowoich praw i koordynatorem całej budowy.
Więc dlaczego mam płacic komus kto tylko przyjedzie spyta czy się zgadzam i wtedy wpisze że wykonano poprawnie.

Pzdr
Fugas

Jezier
03-03-2004, 15:40
Fugas. A ile chcesz zapłacic wirtualnemu kierownikowi.

Fugas
03-03-2004, 15:41
Jeszcze jedna myśl.

Znaczy że nie wiesz że się umawia z kieronikiem za wizytę (im mniej tym taniej - więc bynajmniej nie chodzi o dopilnowanie wszystkich spraw na budowie) lub za dany etap co tez nie jest zwiazane z ilościa prac podlegających zakryciu - tym samym mozliwych do spieprzenia.

A kierownicy którzy mają dziennik i przyjeżdzają na koniec żeby wstecz wszystko wpisać, albo podpisac się pod tym co napisze inwestor.

Niestety musze mieć bo np. ubezpieczenie odda kase za skradzoine rzeczy jeśli ich montaż byl wpiosany w dzienniku budowy - wtedy mam płacić pare tysięcy "kierownikowi" żeby odzyskac to co mi skradziono?

Fugas

QBQ
03-03-2004, 15:46
Myslisz od konca ale w takim razie sam sobie podpisz skoro jestes wszystkim w jednym. Oczywiscie wpierw zatrudniasz za grosze podwykonawcow (sooryy szewca, krawca czy kogo tam) a pozniej wymagasz od nich zeby ci dobrze budowali. I jeszcze sie rzucasz ze musisz ich pilnowac. Rozsmiesza mnie takie myslenie do lez. Wyrob sobie piueczatke i trzaskaj w dzienniku sam sobie wpisy. Po co Ci kierownik.
Powodzenia

QBQ

Fugas
03-03-2004, 15:50
Tyle żeby mnie szlag nie trafial że musze wyrzucic kasę bo urząd mi każe.

Tyle ile jest warte firmowanie czegoś co i tak sam muszę dopilnować.

Tyle żeby człowiekowi się chcialo odbierać telefon i podpisac dziennik jak do niego z nim podjadę po zrobieniu rzeczy które sa kluczowe na każdej budowie.
Nie dziwne że kierownik musi wpisywac takie rzeczy jak: położenie okładzin podłogowych, malowanie, biały montaż - ja nie rozumiem po co jest wymóg kierownika po tym jak dom już stoi ma dach drzwi i okna.

Przeciez za każda instalację odpowiada określony gość (z określonymi uprawnieniami)

Nie wiem pewnie do 500zł

Już wywalilem 1500zł na stan surowy (co prawda w wynagrodzeniu ekipy ale jednak)

Fugas

Jezier
03-03-2004, 16:06
Fugas. Wysłałem ci namiar na priv.

Fugas
03-03-2004, 16:12
QBQ też twierdzę że niepotrzebny ale mamy ustrój jaki mamy.

Jezier dzieki juz sprawdzam.

Fugas

modulor
04-03-2004, 16:55
prosze na piva