PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie drzwi zewnętrzne (wewnątrzklatkowe)-poradźcie :-)



Złotowłosa
19-10-2010, 08:46
Będziemy montować nowe drzwi (stawiamy do nich kawałek ściany, bo teraz mamy przeszklone dwuskrzydłowe, które zostawiamy dla ozdoby od strony mieszkania).
Chcielibyśmy jakieś porządne drzwi, a z tego, co mówia sprzedawcy gerdy są słabe.
Zaproponowano nam drzwi Impola-symbol A19 lub A01 (trochę trzeba przewinąć stronę)
http://www.impolsc.pl/new/index.php?op=drzwi_zewnetrzne&id=1
Cena to 1800,00 zł. więc jak większość tego typu drzwi.
Na żywo robią wrażenie-jednak są jak na mój gust zbyt "pancerne" no i doczytałam gdzieś, że ktoś zamontował, a okazały się nieszczelne i miał kłopoty z reklamacją.
A może ktoś ma takie drzwi i jest zadowolony?
A może ktos ma całkiem inne drzwi i może je polecić????

IVO333
19-10-2010, 10:17
Nie jestem pewien czy wszystkie ale cz ęść modeli z tej strony to skośnookie arcydzieła. I ten sprzedawca mówi Ci że Gerda kiepska? Czesław miał rację. Dziwny jest ten świat.

Pozdrawiam

finlandia
19-10-2010, 13:40
Cóż Ivo, tak już jest, że miły Pan w biurze ma dobry "bajer". Też ostatnio słyszałem że Gerda to "chińszczyzna". Czego to ludzie nie wymyślą, by zniechęcić do konkurencji.
Ale jak widać owa firma ma też drzwi Meth - oryginalne niemieckie. W profilach przetworzone śmieci. Widziałem w tym roku dwultenie drzwi, gdzie pod warstwą panela wyszła płyta wiórowa..

IVO333
19-10-2010, 13:57
Tak patrząc na model Warszawa świtało mi coś..... Podobnych trochę sprzedał mój były chlebodawca i do dziś bokiem wychodzą jemu i nabywcom. Chyba najbardziej badziewna i delikatna konstrukcja drzwiowa jaką spotkałem.

Złotowłosa
19-10-2010, 22:18
to może polecicie coś porządnego....

IVO333
19-10-2010, 22:27
W przedszkolu do którego chodzi moja córka jest zamontowana Gerda WD. 200 albo 300 razy dziennie otwierana i zamykana, klamka z satyny już wytarta na połysk, próg dębowy zmaltretowany ale same drzwi od 3 lat objawów słabości nie okazują. Więc może te Gerdy nie takie słabe jak Ci to sprzedawcy przedstawiają.
Jeśli coś w klasie C to Gerda C lub CT , jeśli nie musi być certyfikatu C klasy to śmiało WD lub WDT. Sporo młodszy model TT troszkę tańszy ale odstaje sporo od tamtych.

Pozdrawiam

finlandia
20-10-2010, 09:31
Tak, to prawda. Gerda - mimo niekiedy słyszanych złych opinii - to sprawdzony produkt. A zarzuty jak są to dotyczą chyba głównie paneli w droższych modelach zewnętrznych. Swoją drogą chciałbym, by za 15 lat we wszystkich drzwiach do wymiany nadawały się wyłącznie panele.

Swego czasu zamontowałem dużo Agatów i Opali z Porty. Jedna reklamacja dotyczyła drzwi, który montowała niedoświadczona w nich ekipa. Pozostałe bez zarzutu.

Złotowłosa
21-10-2010, 09:21
dostałam ulotki ze sklepu:
1. drzwi mikea
http://www.mikea.pl/

2. drzwi eurodoors
http://www.euro-doors.pl/

ta mikea wydaje sie niezła-przypomnę-drzwi będą zamontowane jako główne zabezpieczenie pomiędzy klatką schodową w kamienicy na ostatnim piętrze a mieszkaniem z drzwiami dwuskrzydłowymi szklonymi.

i jeszcze-jak i gdzie kupić juwenty? bo też mi się spodobały

lukrecja66
30-07-2014, 21:48
Zastanawiam się nad zakupem tego typu drzwi wewnątrzklatkowych http://www.stolbud.pl/drzwi-wejsciowe/drzwi-wejsciowe-do-mieszkan/triton.html
Czy wiecie jaka jest jakość drzwi tej firmy? Czy nie ma problemu z montażem?

Brass
31-07-2014, 06:08
Zasadniczo to montaż drzwi to nie jest problem, jeśli wie się co się robi.

finlandia
31-07-2014, 08:54
Swego czasu sprzedałem kilka sztuk drzwi wewnątrzklatkowych Stolbudu. Nie kontynuowałem tej współpracy.

theme
25-05-2015, 13:34
Ah Sikorrrreczka ;) dobrze, że piszesz bo bym nie wiedział, że Porta robi "dość wytrzymałe drzwi". Jak większość producentów drzwi wewnątrzklatkowych, gdzie jakiś skrajnie trudnych warunków takie drzwi nie mają.

grzeszny
11-06-2015, 12:26
Ja miałem takie preferencje, żeby drzwi były naprawdę szczelne akustycznie, bo mieszkam na parterze i ciągły hałas uprzykrzał życie mnie i mojej rodzinie. Dlatego wybrałem drzwi MODEROWANO – izolacyjność akustyczna 39dB, to praktycznie tyle, że nic nie podsłuchasz co w środku. No i w mieszkaniu je słychać co na klatce się mówi.

theme
16-06-2015, 10:24
Nie wiem o jakiej firmie mowa (i wali mnie to ;) ) ale tu się zgodzę - przy 39dB jest już na prawdę cichutko. 32dB też w zupełności dają radę (choć tu sprawdzian przeszły na 2 piętrze).

przemek102
19-06-2015, 10:04
Jeśli chodzi o drzwi wewnątrz-klatkowe to polecam drzwi firmy Gerda WD lub Delta Special'2

theme
27-06-2015, 09:24
Wiecie co ... teraz się kapnąłem, że jak największy cieć odgrzałem kotleta z 2014 roku albo Fin powywalał komentarze, bo jakoś mi się gadka nie klei w tym wątku.
Fin ... wytłumacz się :)

finlandia
27-06-2015, 10:04
Nie wszystko co wylatuje to ja:) Na forum jest kilku moderatorów..
A koleżanka Sikoreczka reklamowała (nie tylko na tym forum) pewną sieć sklepów ze stolarką, a ponieważ mimo próśb nie przestała - dostała bana.
Ja zwyczajnie nie polecam zakupów w takich sieciach.

theme
28-06-2015, 10:10
Dobra dobra ... już się nie tłumacz tak. Po prostu brakuje mi Sikorrrreczki i nie wiedziałem jak rozmowę mam zagaić he he.

A co do samych sieciówek - różna jakość jak wszystkim wiadomo (od totalnego dna po dobre jakościowo produkty) ale ceny mają z kosmosu, bo zwykły pan Xsiński sprzeda to samo 50-100zł taniej i znacznie solidniej bo podchodzi indywidualnie a nie masowo do Klienta.