PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja łazienki, jak lepiej?



michal.bdg
19-10-2010, 11:54
Mam w projekcie 1 zbiorczy komin (2 kanały wentylacyjne i 2 dymowe) umieszczony między kuchnia a kotłownią. Wg. projektu w łazience rolę wentylacji ma pełnić dachówkowy kominek wentylacyjny. Mam w związku z tym pytanie jak będzie lepiej, zostawić tak jak jest czy podpiąć łazienkę przez poddasze do murowanego komina. Odległość między łazienką a kominem to ok 3-4 metrów. Dwa kanały wentylacyjne o których wspominałem to kuchnia i kotłownia.
-Michał

M K
19-10-2010, 12:49
Dachówkowy kominek wentylacyjny przeznaczony jest do wentylacji kanalizacji a nie do wentylacji pomieszczeń.
Odradzam również kombinację z rurą spiro.
Lepiej będzie zrobić wentylację mechaniczną nawiewno- wywiewną zrównoważoną.

Konto usunięte_12*
19-10-2010, 20:17
Wg. projektu w łazience rolę wentylacji ma pełnić dachówkowy kominek wentylacyjny.

Projekt tej wentylacji (grawitacyjnej?) wykonał ci chyba jakiś bardzo beztroski projektant:rolleyes:
Powinien być trzeci porządny kanał wentylacyjny dla tej łazienki (dużo wilgoci!). Kotłownia i kuchnia, to również pomieszczenia wymagające ODDZIELNYCH kanałów wentylacyjnych, więc "podpinać" się do nich nie można!

orko
20-10-2010, 08:13
Zostaw jak jest. Zakup higrometr i poobserwuj wilgoć w łazience. Jak będzie <60% to ok, w przeciwnym razie trzeba wilgoć obniżyć przez montaż jakiegoś małego wentylatorka z czujnikiem wilgoci.

zibik_eng
03-02-2011, 21:00
Kominki dachowe nie służą do wentylacji grawitacyjnej. Jezeli projektant nie wie jak zaprojektowac prawidlowo wentylacje lazienki znajdz takiego ktory to umie tj doprojektuje normalny komin wentylacyjny. Autora projektu w wersji pierwotnej (bez wymaganej prawem wentylacji w pomieszczeniu łazienki) obciążyć kosztami doprojektowania...

Pomysł z przeskoczeniem w poddaszu do komina jest dobry ale niestety w twoim przypadku odległość jest zbyt duża. Przy ~1-1,5 m będzie funkcjonować ale przy 4 m nie ma szans.