PDA

Zobacz pełną wersję : Decyzja uchylająca z sko i przekazanie do ponownego zorpatrzenia



mnowak355
19-10-2010, 14:33
Witam
mam taki problem. Od kilku lat walczę z urzędem gminy o wydanie decyzji środowiskowej. Odwołałem się od decyzji w której UG odmówił mi uzgodnienia środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację przedsięwzięcia. Decyzja SKO uchyla w całości zaskarżoną przeze mnie decyzję UG i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji. Moje pytanie brzmi czy to stwierdzenie oznacza poprawienie błędów urzędników z gminy, wskazanych przez skład orzekający SKO, czy też można zacząć całe postępowanie od początku tj. od wniosku o wydanie decyzji środowiskowej a w wypadku nałożenia na mnie obowiązku sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko odwołania się od tej decyzji.
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

aglig
19-10-2010, 14:45
to stwierdzenie oznacza poprawienie błędów urzędników z gminy, wskazanych przez skład orzekający SKO,
Dokładnie tak. To oznacza , że nie zakończono tego konkretnego postępowania prawomocną decyzją i należy poprawić błędy wykazane w orzeczeniu i zakończyć postępowanie. Nie oznacza to wstrzęcia nowego postępowania.

mnowak355
19-10-2010, 20:13
Witaj
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się jednak czy można zaskarżyć decyzję do sądu aby rozpocząć postępowanie od początku. Postanowienie nakazujące sporządzenie raportu zostało nakazane jako skumulowane oddziaływanie budowy mojej i budowy obok mojej działki. W trakcie przedłuzającego się postępowania sąsiad stracił cierpliwość i po negatywnej decyzji środowiskowej się nie odwoływał więc postępowanie ws. wydania pozwolenia na budowę zostało dla niego umorzone. Jako że obok mojej działki nie jest już planowana żadna zabudowa zastanawiam się jak rozpocząć postępowanie od początku tzn. od wniosku o wydanie decyzji środowiskowej, ponieważ może się okazać że nie będę musiał wykonywać raportu oddziaływania na środowisko.
Nie bardzo wiem czy to możliwe i jak się za to zabrać.
Pozdrawiam

alef
20-10-2010, 06:51
jeżeli postępowanie jest prowadzone w oparciu o KPA to w każdym momencie możesz wycofać procedowany wniosek, co będzie skutkowało umorzeniem postępowania jako bezprzedmiotowego (art. 105 kpa)

....i wtedy spokojnie możesz składać wniosek od nowa
pozdrawiam

aglig
20-10-2010, 07:27
Ponieważ postępowanie nie jest zakończone złóż wniosek o uwzględnienie nowych faktów i dowodów w sprawie. Powołałabym się na artykuł 77 KPA

mnowak355
20-10-2010, 11:58
Tak jak piszesz nie mogę zrobić bo decyzja wz w oparciu o którą wykonałem plany i zagospodarowanie działki straciła już ważność i całą procedurę musiałbym zaczynać od początku, czyli od decyzji wz.



jeżeli postępowanie jest prowadzone w oparciu o KPA to w każdym momencie możesz wycofać procedowany wniosek, co będzie skutkowało umorzeniem postępowania jako bezprzedmiotowego (art. 105 kpa)

....i wtedy spokojnie możesz składać wniosek od nowa
pozdrawiam

mnowak355
20-10-2010, 12:29
Ponieważ postępowanie nie jest zakończone złóż wniosek o uwzględnienie nowych faktów i dowodów w sprawie. Powołałabym się na artykuł 77 KPA
Witam
Goście w gminie tacy durni że nie wiem czy zajarzą. Każdą głupotę którą wymyślą skarżę do SKO oni rozpatrują, na szczęście po mojej myśli i odsyłają z powrotem do gminy a to strasznie długo trwa. Zastanawiam się jednak czy nie zaskarżyć decyzji SKO do sądu powołując się na art. 138 par.2. Jak przepadnie termin zażalenia decyzji SKO to sprawa wróci do UG a jak znam życie goście nie będą chcieli rozpatrywać moich wniosków ale raczej skupią się na takim "poprawieniu" swojej decyzji żeby dalej była negatywna.
Nie bardzo wiem jak złożyć taki wniosek. Czy coś takiego: z uwagi na nowe fakty proszę o wydanie decyzji środowiskowej i określenie konieczności bądź jego braku wykonania raportu oddziaływania na środowisko. Jak miałby się taki wniosek do już złożonego na początku postępowania.
Pozdrawiam

aglig
20-10-2010, 12:37
Chyba się sam zapętlasz gościu. A jaki podasz powód zaskarżenia decyzji SKO ? Sąd nie będzie rozpatrywał czy prowadzone postępowanie jest ok czy nie. Tylko rozpatrzy czy twoja skarga na decyzję SKO jest zasadna.

mnowak355
20-10-2010, 20:18
Masz rację, ale Sko w swojej decyzji nie wspomniało o skumulowanym oddziaływaniu z innym zamierzeniem budowlanym które miało miejsce na początku postępowania a teraz nie ma zastosowania Na co zwracałem uwagę pisząc odwołanie od decyzji gminy. Dodatkowo SKO w swojej decyzji wskazało co należy poprawić w postępowaniu.