PDA

Zobacz pełną wersję : Smród z kanalizacji



Roman4
19-10-2010, 21:56
pomozcie mi bo juz nie bardzo wiem co robic mieszkam w budynku 2 pietrowym na 2 pietrze jest to stary budynek w moim mieszkaniu znajduje sie odpowietrzenie pionu kanalizacji uchodzace do komina od 2 lat normalnie podczas marnej pogody w mieszkaniu nie mozna wytrzymac tak smierdzi jak bym mieszkal w rurze kanalizacyjnej nigdy tego nie bylo ale jak sie okazalo akurat w tamtym roku odkad zaczelo tak bardzo smierdziec sasiad z parteru podlaczyl do tego komina wantylacje z wentylatorkiem nie wiem czy to tylko zbieg okolicznosci czy moze to ma cos wspolnego z tym moze ktos mi cos doradzi z gory dziekuje

kangaxx
20-10-2010, 07:19
nie można sobie podłączać wentylka do grawitacyjnej i to jeszcze zbiorczej bo tam gdzie ma być podciśnienie robi sie ciśnienie, potem są takie właśnie jaja

Roman4
22-10-2010, 16:06
dzieki za odpowiedz teraz pozostaje tylko przekonac sasiada zeby zrezygnowal z tego wentylatorka a to nie bedzie takie proste

Pawlo111
22-10-2010, 16:24
Proste nie będzie ale łaski nie robi.
A jak nic innego nie pomoże to
zawsze możesz w ostateczności też zamontować sobie silniejszy wentylator i go podsmradzać ;-)

kangaxx
22-10-2010, 20:39
jeśli będzie stawał okoniem to nie montuj silniejszego tylko napisz pismo do administracji bo to zamontował jest nielegalne, no chyba że chcesz być lepszy od niego

ryhu82
30-10-2010, 22:53
Kanalizacja chyba nie może uchodzić do komina, ale powinna mieć swoje wyprowadzenie ponad dach, ostatecznie jeśli są inne piony kanalizacyjne wentylowane to zamontuj napowietrzacz na swoją rurę i zlikwiduj wejście do komina i problem masz z głowy.

kangaxx
31-10-2010, 19:20
nie słuchaj go, kup plazmę i przestanie śmierdzieć

ryhu82
31-10-2010, 19:42
nie słuchaj go, kup plazmę i przestanie śmierdzieć

Raz utarty nos czerwony jest dość długo, zaśmiecanie trwa nadal

kangaxx
01-11-2010, 17:37
starasz się być mądrzejszy od tej plazmy, próbuj dalej

Foto
20-02-2011, 16:01
Dzień dobry,jestem tu nowy,ale mam pytanie proszę o poradę;mieszkam na poddaszu,gdy zrobiłem istalację kanalizacyja do roku nic nie smierdziało,teraz gdy spuszczam wodę w kuchni smierdzi w łazience z wanny,to ten sam pion,nie mam odpowietrzenia nie mam nawet jak tego zrobić,zamontowałem napowietrzniacz w łazience na wannie ale nie wiem możę w kuchni pod zlewem mam go zamontować,jak woda spływa z wc,z wanny,pralki,czy umywalki to nic nie czuć tylko z kuchni,może Ktoś wie co zrobic Proszę o poradę.

Jarek.P
20-02-2011, 17:30
W kuchni też załóż napowietrzacz, może pomoże. A może nie.
Niestety, kanalizacja musi być wentylowana. Inaczej będzie działać tak, jak u ciebie.

J.

Foto
20-02-2011, 21:39
Dziękuje,tylko zastanawia mnie dlaczego to wyszło po roku mieszkania a nie od razu?i jak by można zrobić ta wentylację.to chyba by trzeba było łazienkę rozwalić bo rura kończy się pod posadzką? ale jeszcze dam ten jeden napowietrzniacz,zobaczę,tam niby pisze że napowietrzniacz nie powinien puszczać zapachu a tutaj on jest,pojawia się po 2 minutach od zejscia wody z kuchni...Dziękuje za poradę,