PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka mata izolująca pod kaloryfer



ktosiak84
20-10-2010, 20:25
Dzień Dobry,
Chcę umieścić matę izolującą pod kaloryfer. Jakie polecicie maty, które przeciwdziałają wnikaniu ciepła w ścianę i odbijają je?

PliP
20-10-2010, 21:40
Ja kupiłem w NOMI taka matę. Rolka ma kilka 10 metrów. Firma FIXPRIX - cena 32 zł
Warstwa foli aluminiowej przyklejona na cieniutkim styropianie.
Poszukaj na allegro:
EKRAN - MATA ZAGRZEJNIKOWA

ktosiak84
21-10-2010, 17:57
Dziękuję za podpowiedź, taką zastosuję.

PliP
21-10-2010, 22:24
Dziękuję za podpowiedź, taką zastosuję.
To akurat ja taka stosowałem - może jest coś lepsze.
Kleiłem to na klej POLIMEROWY. Wcześniej nie szpachlowałem miejsc za grzejnikiem a kilka dni przed przyklejeniem maty miejsce zaznaczyłem ołówkiem i całość dokładnie zagruntowałem unigruntem z Atlasa. Taka opcja mi się sprawdziła i póki co trzyma 2 miesiąc.
Klej nakładałem plastikową szpachelką na całą powierzchnię.

Jarek.P
21-10-2010, 22:41
Zważywszy na fakt, że grzejnik przede wszystkim grzeje konwekcyjnie, a w jedynie nieznacznym stopniu poprzez promieniowanie podczerwone, to taka mata wiele chyba nie daje?

J.

PliP
21-10-2010, 22:45
Zważywszy na fakt, że grzejnik przede wszystkim grzeje konwekcyjnie, a w jedynie nieznacznym stopniu poprzez promieniowanie podczerwone, to taka mata wiele chyba nie daje?J.
10mb takiej maty to koszt około 35 zł.
Za jeden średniej wielkości grzejnik wejdzie około 0,7mb takiej maty co daje koszt około 3,0 zł + koszt kleju razem około 5,0zł no i robocizna.
Myślę że to nieznaczne promieniowanie podczerwone zwróci się już po pierwszych kilku tygodniach grzania.

Marmark
22-10-2010, 08:01
"Na próbę" można zamocować bez kleju.
Ja miałem małe kostki styropianu wcisnięte za grzejnik - dociskały matę do ściany.