PDA

Zobacz pełną wersję : firma "PAGEN""



witekgo
21-10-2010, 17:04
Czy miał może ktoś do czynienia z tą firmą?? Jaki montaż i czy mają dobre okna?? proszę o pomoc!

Pawlom
22-10-2010, 08:38
Witam,
ja kupiłem w tamtym roku okna z tej firmy. Okna PCV obustronnie drewnopodobne w kolorze złoty dąb.
Jak do tej pory to jesteśmy z okien zadowoleni. Są to okna pięciokomorowe z profilu firmy Brügmann (z tego profilu robi też Oknoplus).
Okucia WinkHaus, szyby o współczynniku U= 1.O W/m2.
Montaż przebiegł prawie bez problemu, jedna kotwa się poluzowała - ale to sam naprawiłem po kilku dniach.
Zabrakło też dwie klamki, ale dowieźli.
Ogólnie do całkiem niezłe okna i cenowo wypadają taniej niż np. Oknoplus lub Oknoplast.

Gosiek86
02-06-2011, 10:47
podnoszę temat ;)
może jeszcze ktoś ma okna tej firmy u siebie :) na pierwszy rzut oka to samo co oknoplus, tylko jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach...
waham się właśnie między nimi a oknoplusem, różnica w cenie ok 600 zł (10 okien) dużo-niedużo ale skoro nie widać różnicy... hmmm może ktoś poratuje jakimiś jednoznacznymi opiniami ;)

pmgruch
09-09-2011, 16:53
no właśnie może jeszcze ktoś może się podzielić doświadczeniem z tymi oknami, albo przedmówcy po dłuższym okresie użytkowania będą mogli coś dodać w temacie.

witekgo
10-09-2011, 15:18
dobra firma dobre okna mam juz rok i nie widze zadnych problemow moim zdaniem to samo co oknoplus a troszku tansze

stanley79
14-01-2012, 20:39
Byłem, ogladałem, dotykałem, zamówiłem - okna firmy pagen. Trafiłem na moment "niezłej" promocji i zdecydowałem sie na trójszybowe ze wspólczynnikiem k=0,5. Co do profili - rzeczywiście jak oknoplus (zresztą całe okno). Na emaila dostałem wycenę pięciokomorowych, dwuszybowych z pagena i oknoplusa (parametry te same). Róznica na korzyść pagena wraz z montażem wynosiła 4 tys złotych na całym domu.
W firmie wytłumaczyli mi na co zwracać uwagę podczas wyboru okien - to jeszcze bardziej przekonało mnie do wyboru okien Pagen, nawet gdyby były w takich samych cenach co konkurencja...
Za 3 miesiące montaż - opiszę i wrzuce jakieś fotki na www.kornatka.strefa.pl

kmiecioo
18-10-2012, 05:57
Jestem swiezo po montazu okien tej firmy, nie wiem co bedzie za kilka lat, ale okna sa sa bardzo ladne i przede wszystkim niedrogo ;). Montazysci wyrobili sie w 3 osoby w 2 dni 19 okien(montaz/demontaz), przy tym bylo wzglednie czysto i nic nie zniszczyli(czesc pokoii wykonczona w drewnie dochodzacym do samych okien). Naprawde jedni z lepszych fachowcow jacy byli w moim domu. Polecam

Charlie
18-10-2012, 07:57
PAGEN to przyzwoita firma aczkolwiek bez technologicznych pomysłów na nowości - nie nadają się na Warszawę gdzie Klienci są wymagający technicznie :) Na Małopolskę i Podkarpacie mogą być :):)

MMichal
18-10-2012, 18:50
Witam


PAGEN to przyzwoita firma aczkolwiek bez technologicznych pomysłów na nowości - nie nadają się na Warszawę gdzie Klienci są wymagający technicznie :) Na Małopolskę i Podkarpacie mogą być :):)

hehe no to Charlie zaskarbiłeś sobie uznanie i sympatię wielu mieszkańców Małopolski i Podkarpacia :)

Pozdrawiam

Charlie
18-10-2012, 22:14
...warmińsko-mazurskie, podkarpacie, małopolska, lubelskie to "królestwa" CCC.

Madzia1512
30-01-2014, 21:07
Witam, montowalam te okna w marcu 2012. Owszem są bardzo ładne , miały być trzeciej generacji, pakiet trzyszybowy, super wspołczynnik, extra cena w porównaniu z innymi firmami. Jednak piszę tu dziś aby przestrzec wszystkich , odradzam zakup tych okien naprawdę lepiej dopłacić i kupić gdzie indziej. To jest pierwsza firma , gdzie okna reguluje się samemu (zapis w instrukcji) ewentualnie jeśli okna się nie zamykają po każdorazowym otwarciu i nie macie Państwo czym sobie wyregulować tych okien , albo nie potraficie tego zrobić - to można wezwać serwis usługa płatna.
U mnie okna balkonowe nie działały dobrze od początku , ale ponieważ przez rok mało korzystałam z tych okien, gdyż najpierw urządzałam parter domu, a później to już się bałam je otwierać, żeby nie mieć problemu z ich zamknięciem. A kiedy zgłaszałam problem z użytkowaniem okien, w salonie w którym je kupiłam słyszałam że to wina domu który wciąż osiada i okna się rozregulowują. I tak moja sprawa z tą firmą ciągnie się już dwa lata, okna dalej nie dzialają tak jak powinny , nie mogę urządzać poddasza, już nie wspomne o moich stratach ciepła , do tego dochodzą jeszcze problemy z uszczelkami. No poprostu koszmar!!!! Jeszcze raz odradzam zakup okin z tej firmy jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę pisać, chętnie odpowiem.

stanley79
31-01-2014, 07:59
Witam, montowalam te okna w marcu 2012. Owszem są bardzo ładne , miały być trzeciej generacji, pakiet trzyszybowy, super wspołczynnik, extra cena w porównaniu z innymi firmami. Jednak piszę tu dziś aby przestrzec wszystkich , odradzam zakup tych okien naprawdę lepiej dopłacić i kupić gdzie indziej. To jest pierwsza firma , gdzie okna reguluje się samemu (zapis w instrukcji) ewentualnie jeśli okna się nie zamykają po każdorazowym otwarciu i nie macie Państwo czym sobie wyregulować tych okien , albo nie potraficie tego zrobić - to można wezwać serwis usługa płatna.
U mnie okna balkonowe nie działały dobrze od początku , ale ponieważ przez rok mało korzystałam z tych okien, gdyż najpierw urządzałam parter domu, a później to już się bałam je otwierać, żeby nie mieć problemu z ich zamknięciem. A kiedy zgłaszałam problem z użytkowaniem okien, w salonie w którym je kupiłam słyszałam że to wina domu który wciąż osiada i okna się rozregulowują. I tak moja sprawa z tą firmą ciągnie się już dwa lata, okna dalej nie dzialają tak jak powinny , nie mogę urządzać poddasza, już nie wspomne o moich stratach ciepła , do tego dochodzą jeszcze problemy z uszczelkami. No poprostu koszmar!!!! Jeszcze raz odradzam zakup okin z tej firmy jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę pisać, chętnie odpowiem.

Madzia - śmierdzisz konkurencją na kilometr. Zamieść jakieś fotki owych uszczelek i w ogóle okuć to powiem ci co jest powodem twoich rozczarowań.
Co do samej firmy (nie reklamuje ich) to założyła u mnie okna, drzwi garażowe, wejściowe i te balkonowe. Wzywałem ich 4-krotnie do różnych regulacji wyżej wymienionych. dziś wszystko działa jak należy, za nic nie płaciłem. może twój pretensjonalny sposób załatwienia sprawy mści się na tobie.
Zgłoś oficjalną reklamacje może to załatwi problem - powodzenia

ClNEK
31-01-2014, 08:49
...warmińsko-mazurskie, podkarpacie, małopolska, lubelskie to "królestwa" CCC.

niestety coś w tym jest, takich producentów jak Pagen jest tu mnóstwo.

Mnie opinia Madzia1512 wcale jakoś nie dziwi

finlandia
31-01-2014, 09:35
Mi też się wydaje naturalna, ale jak widać mogłaby się uwiarygodnić zdjęciami.

Co do regulacji - Madziu, jak będziesz kupowała następne okna, to zacznij od czytania gwarancji. W zdecydowanej większości firm jest to czynność nie podlegająca gwarancji (nawet auto musi przechodzić płatne przeglądy,a takie usterki jak ustwienie zbieżności - ja np. miałem krzywo kierownicę - i to wg mnie "od początku" - są płatne). Także - tu się z Tobą nie zgadzam.
STanley być może trafił na innego sprzedawcę, montażystę. Może ma inne warunki na budowie. I jemu też wierzę:)

ClNEK
31-01-2014, 10:13
Dodatkowo jesteś z mojego miasta, mogę się podjąć regulacji :) jeżeli jest to gdzieś na miejscu to bezpłatnie w wolnej chwili.

Samar
31-01-2014, 10:20
...warmińsko-mazurskie, podkarpacie, małopolska, lubelskie to "królestwa" CCC.

Wysoki stopień bezrobocia i niskie płace robią swoje. Proponuję pojechać poza sezonem turystycznym na Mazury, Pojezierze Suwalskie bądź w Bieszczady i przyjrzeć się tamtejszym realiom. W sezonie turystycznym widzi się tamten świat w całkiem innych kolorach. Tam przed kryzysem było biednie, a obecnie jest dramat.
Pagen ani mnie ziębi ani parzy, ale znam kilka osób z okolic Krakowa i Gorlic, którzy te okna już od ładnych kilku lat posiadają i powodów do narzekań nie mają .
Niestety czynnikiem mającym ogromne znaczenie na funkcjonowanie okien jest prawidłowy montaż. Monterów stolarki tak jak wszelkiej maści ekip zajmujących się wykończeniówką namnożyło się w Polsce od groma . Pytanie tylko ilu z nich się tak rzeczywiście do tej roboty nadaje.

Charlie
31-01-2014, 11:00
SAMAR dobrze gada - montaż spierdzieli najlepsze okna.
Pani Madzi montaż spitolili domorośli montażyści bo tanio było.

Droga Madziu - będziesz teraz płaciła jak za złoto bo pożałowałaś kasy. i dobrze Ci tak.

finlandia
31-01-2014, 11:05
SAMAR dobrze gada - montaż spierdzieli najlepsze okna.
Pani Madzi montaż spitolili domorośli montażyści bo tanio było.

Droga Madziu - będziesz teraz płaciła jak za złoto bo pożałowałaś kasy. i dobrze Ci tak.

Daleki jestem od podlizywanie się klientom (nie jestem tu dla zamówień) ale nie zgadzam się z takim uproszczeniem. Też obserwuję, że większość przypadków na forum to wyniki źle pojętych oszczędności, ale w tym przypadku nic na ten temat nie wiadomo. Także - taka opinia może być krzywdząca dla tej użytkowniczki.

pawel2905
31-01-2014, 14:23
powiem tak odnośnie uszczelek w brugmann może być ich wina, przy ostatnich mrozach tamtej zimy systemowe uszczelki tego systemodawcy tak twardniały ze puszczały zimno na całej długości. informacja pewno poniewaz jeden z lepszych producentów na tym profilu to zauwazył przy zgłaszanych przez ludzi reklamacji zaczęli stosować swoje uszczelki lepszej jakości i problem znikł, a z tego co widzę na rynku to większość producentów dalej ładuje systemowe uszczelki

Madzia1512
31-01-2014, 23:01
Dzięki za chęć pomocy przy regulacji , ale obawiam się że to nie takie proste . Na ostatniej próbie regulacji- panowie serwisańci spędzili ponad 3,5 godz na regulacji jednego okna balkonowego ,żeby je wogóle zamknąć. W usłudze dodatkowo było przeszklenie okna( nie wiem który już raz) , układanie podkładek , wydłubanie kleju który został założony punktowo żeby usztywnić ruchomy słupek, przewiercili kilka śrub w profilu, wyciągając śruby które były- nie zabezpieczając dziur które zostały po ich usunięciu i wpakowali kolejne śruby w inne miejsca w profilu. . Co do oficjalnych reklamacji to składałam kilkanaście , obecnie trwa rozpatrywanie reklamacji z sierpnia 2013 a mamy prawie luty 2014, więc trochę im zeszło. Najpierw czekałam półtora miesiąca wogóle na jakąkolwiek odpowiedź, dopiero po mojej kolejnej interwencji telefonicznej przyjechali panowie z serwisu w tej chwili pan Kierownik działu jakości w firmie Pagen zaproponował mi po wizycie przedstawiciela z firmy Brugmann wymiane tych reklamowanych okien na nowe- ale w tych NOWYCH oknach będą przełożone pakiety szybowe i okucia z tych starych okien. Oczywiście odmówiłam ciekawe kto by się zgodził na takie NOWE okna . A do tego pan kierownik teraz chce wymieniać te okna gdzie było - 10 stopni na dworze a ja reklamacje zgłosiłam w sierpniu . PARANOJA!!!!! Kolejną reklamacje zgłosiłam w grudniu bo tak przylegają skrzydła okien do ramy ,że jak był silny wiatr w grudniu to było słychać jeden gwizd.Ale co tam kiedyś przyjdzie wiosna. Ja nikomu nie bronie kupować okien z tej firmy chcecie to kupujcie ja tylko ostrzegam Firma PAGEN to kolejna firma " UDUŚ"a to co tu opisałam to jest jedna dziesiąta moich kłopotów z tą firmą. Dołączam narazie dwa zdjęcia moich uszczelek w oknach bo reszte zdjęć muszę pomniejszyć , jak mi się to uda zrobić to napewno wkleję.

Madzia1512
31-01-2014, 23:37
To brązowe to Punktowe nałożenie klaju w celu usztywnienia ruchomego słupka ??????????????

narozny7
09-02-2015, 08:51
Witam.Mam kłopot z firmą PAGEN ponieważ kupiłem u nich drzwi wejściowe a w tych drzwiach pękła szyba z niewiadomych przyczyn. Zgłaszając reklamacje do firmy oczywiście zostałem zbyty. Drzwi posiadam 1,5roku i oczywiście dowiedziałem się że gwarancji jest tylko na rok co gorsza w umowie o długości gwarancji ani słowa. No i oczywiście mogą naprawić tylko że koszt naprawy to szyba i dojazd serwisu no i pewnie robocizna o której nie powiedziano ani słowa. Oczywiście zaproponowano mi aby miejscowa firma to zrobiła bo wyjdzie taniej, tylko że nie użytkuję tych drzwi 2lat. Czy da się to jakoś udowodnić że drzwi są na gwarancji i powinni to naprawić.

T12345T
09-02-2015, 11:24
Czy da się to jakoś udowodnić że drzwi są na gwarancji i powinni to naprawić.

Jeżeli opisany stan odpowiada rzeczywistości, to nie da się, bo nie są na gwarancji.

finlandia
09-02-2015, 12:09
.. oczywiście dowiedziałem się że gwarancji jest tylko na rok co gorsza w umowie o długości gwarancji ani słowa...
Czyli mamy rozumieć, że czegoś takiego jak "Warunki gwarancji" nie dostałeś? Nie było takiego papieru przy drzwiach, w opakowaniu, razem z fakturą, nie ma na stronie internetowej firmy? A jedyne info jest dostępne w rozmowie?
Trochę dziwne, bo już niemal każdy producent daje min. dwuletnią gwarancję, bo to jest minimalny standard rynkowy.

narozny7
09-02-2015, 16:16
Jest tylko jeden punkt co mówi (zamawiający może podnosić roszczenia z tytułu rękojmi lub gwarancji w chwili uiszczenia w pełnej kwocie wynagrodzenia za wykonane dzieło wraz z odsetkami karnymi za opóżnieni) ani słowa o trwaniu długości reklamacji.

ok**t
09-02-2015, 17:47
To wystąp z rekojmi

finlandia
09-02-2015, 17:56
Gwarancja jest tu:
http://www.pagen.pl/download/gwarancja_karta.pdf
Czy taką dostałeś, czy obejmuje Twój zakup powinien wiedzieć sprzedawca (no Ty też... )
Jeśli składając pisemną reklamację odbiłeś się od ściany, a sam nie masz zacięcia prawniczego, to poproś o pomoc Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów. To nic nie kosztuje.

Aha - reklamujesz pękniętą szybę. Zwykle to jest wykluczone z zakresu obejmowanie gwarancji.
To że przyczyny są niewiadome, nie znaczy że ich nie ma. Tylko przez kogo zawinione... to jest zagadka.

Pasqud
09-02-2015, 18:00
Co to ma znaczyć "wystąp z rękojmi". To nie jest menu w restauracji. Rękojmia dotyczy wad fizycznych i zachodzi gdy rzecz ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność albo też nie ma właściwości, o których istnieniu zapewniał sprzedający. To że szyba pękła "z niewiadomych przyczyn" po półtora roku raczej przekonuje, że albo jest to jeszcze objęte gwarancją (gwarancja jest umową, nie zawsze musi być) albo też....smuteczek.

kolo004
27-11-2016, 22:12
Witam, Ma ktoś jakieś świeże opinie o firmie Pagen? Dalej do Bluevolution dają te systemowe uszczelki? Jak z jakością bo podobno mają od 2015 jakąś nową linię montażową?

logout
10-01-2017, 18:43
Okna PAGEN MASAKRA !!! żonie klamka została w ręce(urwała) bo tak się okna pokrzywiły i trza było dużej siły aby okno zamknąć.
Opowiadania nie chce mi sie pisać , od około trzech lat walczę to z samym Pagenem to z Montażystą - już wiem ze nie będzie tak jak powinno
Na 15 okien do wymiany takiej na już przynajmniej 6 w tym 5 balkonowych tak pokrzywionych ze przy otwieraniu okno odskakuje na środku o centymetr i jedno okno tarasowe przesuwne( już raz wymieniana rama -bo pękła, szyba na stałym szkleniu - bo pekła, skrzydła - bo rama zła zrobiona do wymiany i nic nie pasowało)

stanley79
11-01-2017, 05:38
Może budynek zapracował, kiedy postawiony?. U nas byly dwa razy regulacje okien i drzwi(np balkonowych), w jednych byl słaby docisk co mrozy pokazaly i na tym koniec. Widzialem okna wprawione w nowych domach ktore tak siadaly ze sie nie domykaly i mozna bylo wkladac palce obok ramy...

maciuspala
11-01-2017, 06:02
Mieszkam w okolicach "produkcji" Pagena i na rynku ma opinie jednego z gorszych producentów stolarki pcv, jeśli chodzi o reklamację to jest ciężko wszystko trzeba siłą wymusić.Ale jeśli jesteście tymi szczęśliwcami co macie faktury za okna to trzeba walczyć.W przeszłości było sporo klientów co kupili bez vatu bo taniej i potem firma potrafila się wyprzeć że to ich.....oj różne historie słyszałem na ich temat.
No cóż okien PCV już nie produkują więc powinno być lepiej a skoro istnieją to znaczy że coś tam sprzedają.

Jan Kalita
11-01-2017, 08:56
A w przetargach i konkursach ofert na stolarkę do domków wciąż wygrywa najtańszy.
To są ręce ..... które opadają.

Jeżeli fabryka zakończyła produkcję stolarki PCV, to może być ciężko

pawel2905
11-01-2017, 09:15
..
No cóż okien PCV już nie produkują więc powinno być lepiej a skoro istnieją to znaczy że coś tam sprzedają.

oj kolego mieszkasz w okolicach i sie nie orientujesz pagen istnieje dalej okna klepie i to w nowej hali produkcyjnej także jak coś piszesz to sprawdź lepiej najpierw informacje

stanley79
11-01-2017, 11:22
Nie mam powiązań z firmą ale takie wpadki zdarzają się innym producentom również. Byłem naocznym świadkiem jak wyglądały drzwi balkonowe renomowanej firmy. Opis i objawy podobne do tych, które pisał logaut powyżej. Wiele czynników ma wpływ na to z jakimi oknami i drzwiami mamy do czynienia. Producent jest jednym z wielu...

logout
11-01-2017, 13:48
Niestety ale osiadanie budynku nie ma do że czy nic , okna do bani.
Okna balkonowe miały chamulec to twierdzili że ciężko się zamykają przez to. Po co montuja jak to nie działa. Dobra wola zgodziłem się na demontaż chamulcy ale nie wiele to pomogło. Wykonali pseudo prostowanie okien ale to szkoda gadać. Wniosek taki : zaoszczędzilem 2000zl a teraz jestem straty kilku krotnie. Nieee polecam. Przez okna z pagen mam zimno w sypialniach. Jak ktoś chce więcej info kontakt na priv.

maciuspala
12-02-2017, 12:14
oj kolego mieszkasz w okolicach i sie nie orientujesz pagen istnieje dalej okna klepie i to w nowej hali produkcyjnej także jak coś piszesz to sprawdź lepiej najpierw informacje

Szanowny kolego, codziennie przejeżdżam koło ich fabryki w Gnojniku i dobrze napisałem że nie produkują okien PCV bo ich nie produkują tylko ktoś robi im te okna a oni je sprzedają jako swoje.W ich nowoczesnej fabryce produkują aluminium.

Ok**se
12-02-2017, 13:14
....Wniosek taki : zaoszczędzilem 2000zl a teraz jestem straty kilku krotnie....
Niestety nie Ty pierwszy i nie ostatni z szukaniem atrakcyjnych cenowo ofert

marioo1978
26-07-2017, 07:43
Okna z firmy Pagen mam już 3 lata i jestem bardzo zadowolony. Nie było żadnych problemów z montażem oraz z wymienieniem porysowanej szyby. Myślę że okna posłużą mi jeszcze dobrych kilka lat. Obsługa bardzo miła i pomocna. Ogólnie polecam tą firmę. :)

agao_83
19-02-2018, 06:43
Witam, montowalam te okna w marcu 2012. Owszem są bardzo ładne , miały być trzeciej generacji, pakiet trzyszybowy, super wspołczynnik, extra cena w porównaniu z innymi firmami. Jednak piszę tu dziś aby przestrzec wszystkich , odradzam zakup tych okien naprawdę lepiej dopłacić i kupić gdzie indziej. To jest pierwsza firma , gdzie okna reguluje się samemu (zapis w instrukcji) ewentualnie jeśli okna się nie zamykają po każdorazowym otwarciu i nie macie Państwo czym sobie wyregulować tych okien , albo nie potraficie tego zrobić - to można wezwać serwis usługa płatna.
U mnie okna balkonowe nie działały dobrze od początku , ale ponieważ przez rok mało korzystałam z tych okien, gdyż najpierw urządzałam parter domu, a później to już się bałam je otwierać, żeby nie mieć problemu z ich zamknięciem. A kiedy zgłaszałam problem z użytkowaniem okien, w salonie w którym je kupiłam słyszałam że to wina domu który wciąż osiada i okna się rozregulowują. I tak moja sprawa z tą firmą ciągnie się już dwa lata, okna dalej nie dzialają tak jak powinny , nie mogę urządzać poddasza, już nie wspomne o moich stratach ciepła , do tego dochodzą jeszcze problemy z uszczelkami. No poprostu koszmar!!!! Jeszcze raz odradzam zakup okin z tej firmy jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę pisać, chętnie odpowiem.

no nieźle. Ja mam okna tej firmy. Regulację robiła mi firma, u której zamawiałam okna i montaż. Dodatkowo przyjechali sprawdzić i wyregulować rolety zewnętrzne. Nie wiem, jak będzie w użytkowaniu ale tą kwestię regulacji to chyba trzeba by z firmą montażową załatwiać. U mnie to było oczywiste i nie musiałam nikogo o to nawet pytać ;)