PDA

Zobacz pełną wersję : Coraz mniej drewna? Opłacalność płaszcza.



brachol
24-10-2010, 05:57
Witam
Wczoraj przywieźli mi drewno zamawiane jakiś czas temu i przy rozladunku podczas rozmowy z kierowcą dowiedziałem się, że zaczyna się pojawiać problem z dostępnością drewna liściastego w lasach. Jest go coraz mniej przez co ceny rosną dość szybko i wygląda na to że w przyszłości opłacalność użytkowania kominka z płaszczem wodnym będzie malała.
Spotkał się ktoś z taką opinią? Prawdą jest że cena drewna w przeciągu 8 lat wzrosła z 60 zł do około 170-180 czyli dość sporo. Ale jak sprawa wygląda z dostępnością drewna? Ma ktoś dane na ten temat?
pozdrawiam

Monti2008
24-10-2010, 09:34
Cenę dyktuje nie brak drewna a wzrost popularności kominków, czyli wielkość popytu. W ciągu 8 lat zmieniły się ceny energii i paliw a to też ma duży wpływ.
Może brakuje drewna w lesie u sprzedawcy, u mnie jest go pełno.
pozdrawiam

tomek_buduje_domek
26-10-2010, 18:35
Cenę dyktuje nie brak drewna a wzrost popularności kominków, czyli wielkość popytu.

Ale na jedno wychodzi, czy popyt za duży czy podaż za mała. Niestety też to odczułem.

Trociu
27-10-2010, 06:24
Idąc tym samym tropem, można zacząć się zastanawiać, czy rezygnować z piecy na eko-groszek, bo tego też zaczyna "brakować" w kopalniach i ceny cały czas idą w górę. Na początku były chyba po jakieś 400zł tona a teraz nawet po 1000 chodzi jak jest od ręki.
Z gazem chyba jest podobnie - ceny raczej rosną aniżeli majleją.

Tak więc zostaje nam chyba tylko palenie wierzbą energetyczną albo sianem z własnego pola...