PDA

Zobacz pełną wersję : --- kibelek - odp?yw stropowy czy uniwersalny???



21-05-2002, 08:02
Czy to prawda, że odpływ stropowy w kompakcie ma te wadę, że z kibelka bardziej śmierdzi??? Podobno bardziej "brudzi" się wewnatrz i przez to lepiej kupić kibelek z odpływem uniwerslanym...
Totalnie zgłupiałem...

Cypel
21-05-2002, 10:54
Ja jestem fanem misek wiszacych na stelazach.
Mozna pod nimi myc i wycierac i nie ma szpar, w ktore
wnika to co czesto sie kolo kibelka znajduje.

marc1
21-05-2002, 13:14
A zależy co masz pod spodem pod pomieszczniem WC :smile:
Rura 110mm wyłażąca z sufitu piętro niżej ładnie nie wygląda...
Kibelki wiszące - super rzecz, tylko ściana musi być odpowiednia, żeby ładnie schować wszystkie bebechy. No i smrodek - dobrze zamontowana miska nie powinna śmierdzieć :smile:. Kiedyś, w dobie budownictwa socjalistycznego, nie było, jak mówią niektórzy majstrowie tzw. harmonii (kształtka z harmonijkowatą guma wewnątrz do nasadzania na odpływ kibelka), zastępowały je odcięte kawałki rur, które ekipa złożona z dwóch robotników wykwalifikowanych umiejętnie opalała nad zapaloną "Trybuną Ludu" - jeden podpalał i trzymał gazetę, drugi zgrabnie i precyzyjnie obracał rurę nad palącym się organem, po czym w biegu dopadał miski i "na gorąco" zakładał ma muszlę . W nomenklaturze branżowej nazywało się to wdzięcznie "ruski kielich". Jeśli miska była stropowa, to gdy się potem szczęsliwy użytkownik za bardzo wiercił na kiblu, to "ruski kielich" rozruszał i śmierdziało. :-lol Myślę ze stad ten zabobon.

marc1
21-05-2002, 13:16
A, cholera, śmieszek nie wyszedł. Teraz bezie dobrze? :lol:

Luśka
21-05-2002, 17:33
Coś Ty, ja myślę, że to wszystko przez "Trybunę Ludu" ...

marc1
21-05-2002, 17:37
:lol: , :lol: , :lol: