PDA

Zobacz pełną wersję : Odległość od granicy działki



Sirgalier
24-10-2010, 15:59
Witam serdecznie, mam następujące pytanie. Mam działkę szerokości 18m, jak widać na zmieszczonym pseudo projekcie od strony garażowej brakuje mi 90 cm, do wymaganych 3m, ale tutaj moje pytanie, czy jeśli to jest właśnie garaż to odległość od granicy można zmniejszyć do 1,5 m ? Jeśli nie to co mogę zrobić, żeby wsadzić właśnie ten dom na moją działkę. Okienka z lewej strony domu będą zlikwidowane i nie przewiduję ich w projekcie, stąd odległość 3 m od tej granicy działki. Proszę o poradę.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/df1c9f67860c.jpg (http://naforum.zapodaj.net/df1c9f67860c.jpg.html)

Miniaturka otworzy się w nowym oknie.

Jeśli będą jakieś dodatkowe pytania, a nie zamieściłem informacji to proszę pisać.

Pozdrawiam

Cezar_Lublin
24-10-2010, 19:45
- zmiana rozmiaru budynku do 1200cm,
- jeżeli masz zapis w warunkach/planie o możliwosci usytuowania budynku w odległosci 1.5m,
- jezeli nie ma ww. zapisu, prośba o zmianę warunków/planu poprzez ww. zapis, jeżeli decyzja odmowna - pismo do ministra infrastruktury (czas ok. 4miesiecy) z doswiadczenia

tyle

sSiwy12
25-10-2010, 13:01
Moim zdaniem.

W zasadzie, ten garaż nie jest w bryle budynku, a co za tym idzie, można pokusić się o interpretację, że odległość od granicy dotyczy garażu.
Czyli zastosowanie maja przepisy określone w Rozporządzeniu w sprawie WT ………..


§ 12.3. 4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o
wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką
budowlana lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych
lub drzwiowych.

Sirgalier
27-10-2010, 20:18
Ok powiedzcie mi teraz jakie dokument muszę mieć i do kogo się z tym kierować, wiadomo, że nie kupię projektu nie mając pewności co do możliwości budowy. Mam bardzo stare mapki z lat 80, więc i tak muszę wyrobić nowe, ale co dalej ?

Jak by mi ktoś krok po kroku napisał od czego zacząć.

Dziękuje i pozdrawiam