PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań odnośnie pieca KLIMOSZ LING DUO 25KW



tmk52
24-10-2010, 20:17
Witam,

Jestem posiadaczem pieca Klimosz Ling Duo 25KW ze sterownikiem Recal Art Premium. W zwiazku z problemami jakie mam z tym piecem od 2 dni prosze o informacje:

1. W jaki sposob nalezy dokladnie czyscic piec ? Jak zrozumialem z Instrukcji to wiem jak wyczyscic gorna i dolna komore spalania, pozniej dowiedzialem sie ze nalezy czyscic czesc pomiedzy gorna komora a sterownikiem(otwory byly bardzo zabrudzone). Po wyczyszczeniu tego piec nadal nie pracuje jak poprzednio, zaznaczam ze kilka dni temu paliłem drewnem (resztki z deskowania) w gornej komorze, a uzywam ekogroszku tego samego co poprzednio 27kJ/Chwialowice. Moje pytanie jest nastepujace:
a)jak wyczyscic czopuch kotła i mieszacz powietrza, bo tego jeszcze nie czyscilem. Czy jest jeszcze cos co trzeba czyscic po spalaniu drewnem gdzie kociol zostal troche zabrudzony. Kazdy zrzut ekranu/obrazek, link mile widziany.
2. Jakie polecacie nastawy dla ekogroszku 27KJ Chwiałowice czas podawania/postoju/dmuchawa.
3. Czy podczas palenia ekogroszkiem przesłona na wentylatorze powinna byc otwarta czy zamknieta ? Jak znalezc optymalne ustawienie przesłony i predkosci dmuchawy do mojego komina fi 200 (wys. 7,33m) ?
4. Jak sprawdzic czy korek parafinowy jest nienaruszony ? Jesli woda jest w pojemniku to korek parafinowy jest OK ?


Z góry Dziekuję za każdą podpowiedź.
TMK