PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy okna wybrać



renatak22
25-10-2010, 15:15
Witam :)
Czy może mi ktoś pomóc z jakiej firmy wybrać okna Fakro, Velux czy Roto?

Darkol
25-10-2010, 17:37
Witam :)
Czy może mi ktoś pomóc z jakiej firmy wybrać okna Fakro, Velux czy Roto?

Wątpię, czy ktoś będzie w stanie podjąć za Ciebie tę decyzję. Okna tych firm (zakładam, że połaciowe) mają bardzo zbliżone parametry, a firmy są renomowane i istnieją długo na rynku. Najlepiej idź do kilku sprzedawców, obejrzyj, zdecyduj jaki system najbardziej Ci odpowiada no i... negocjuj ceny... twarde negocjacje to podstawa... ja mam Roto 745 WD z suuper upustem. Pozdrawiam i życzę wytrwałości

renatak22
25-10-2010, 19:06
Wątpię, czy ktoś będzie w stanie podjąć za Ciebie tę decyzję. Okna tych firm (zakładam, że połaciowe) mają bardzo zbliżone parametry, a firmy są renomowane i istnieją długo na rynku. Najlepiej idź do kilku sprzedawców, obejrzyj, zdecyduj jaki system najbardziej Ci odpowiada no i... negocjuj ceny... twarde negocjacje to podstawa... ja mam Roto 745 WD z suuper upustem. Pozdrawiam i życzę wytrwałości

A czy możesz zdradzić jaki upust dostałeś? bo mi proponowali 30%

bwojtek
25-10-2010, 19:33
A czy możesz zdradzić jaki upust dostałeś? bo mi proponowali 30%
Jak widać rynek okien połaciowych jest jeszcze "dziki" skoro się takie rabaty daje klientowi detalicznemu. Reszta stolarki otworowej ma zazwyczaj mniejsze rabaty dla dealera.
No a renatak22 chciałem spytać czy interesuje cię produkt czy uzyskany rabat?

Darkol
25-10-2010, 20:21
A czy możesz zdradzić jaki upust dostałeś? bo mi proponowali 30%

Ja brałem tzw. "full service", czyli całe pokrycie dachu, rynny, okna i to wszystko z montażem, więc mogłem negocjować ceny, ale upust był mniej więcej na tym poziomie.
Pozdrawiam

renatak22
26-10-2010, 10:47
Ja brałem tzw. "full service", czyli całe pokrycie dachu, rynny, okna i to wszystko z montażem, więc mogłem negocjować ceny, ale upust był mniej więcej na tym poziomie.
Pozdrawiam

dzięki :)

renatak22
26-10-2010, 10:55
Jak widać rynek okien połaciowych jest jeszcze "dziki" skoro się takie rabaty daje klientowi detalicznemu. Reszta stolarki otworowej ma zazwyczaj mniejsze rabaty dla dealera.
No a renatak22 chciałem spytać czy interesuje cię produkt czy uzyskany rabat?

Interesuje mnie to i to. Robimy praktycznie od podstaw całą górę dlatego cena jest też dla mnie istotna. A czy możesz coś podpowiedzieć odnośnie tych trzech firm, która jest godna polecenia? bo okna by nas interesowały uchylno-obrotowe 78x140 drewniane do pokoi, a plastikowe do łazienki i kuchni.

budzik11.26
27-10-2010, 16:42
Witam. Ja chciałbym natomiast spytać czy ktokolwiek zna i miał do czynienia z którąś z firm OKNOTEX lun NOWPLAST z Warszawy. Chcę kupić okna (tyle że nie dachowe)a od tych firm dostałem chyba najciekawwsze oferty. Tylko jak to wygląda z rzetelnością? Renatka22 firma Oknotex ma również spore rabaty, tylko nie wiem czy interesowałby cię problem z transportem. Aczkolwiek siedzę w branży budowlanej i często widzę osoby ktore ściągają okna z drugiego końca Poski-czyli widocznie musi się opłacać.

renatak22
04-11-2010, 13:57
Dzięki za info :), raczej kupimy okna w Kielcach, bo mamy najbliżej, a ceny są porównywalne.