PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja podasza



bogdan117
26-10-2010, 21:12
Bardzo prosze o podpowiec poniewaz nie mam zadnego doswiadczenia --potrzebuje ocieplic podasze wełna niewiem jeszcze jaka budynek jest stary i zatem krokwie sa 10 na 10 ile mam ocieplic i jak ( podobno ma byc 2o cm ocieplenia ) zaznaczam ze ma byc zamieszkałe bardzo prosze o rade jaka wełną w rolkach czy kostkach????

Zbigniew100
27-10-2010, 07:00
Daje się już 30 cm.
Należy dać izolację dwuwarstwowo, mata 10 cm, płyta 20 cm
Proszę oglądnąć filmik.
Oczywiście materiał może być inny , liczy się zasada
http://www.youtube.com/watch?v=lFjZtEOwyrE

Katarzyna S
15-11-2010, 21:24
Tak jak pisze Zbigniew100 obecnie podczas montowania termoizolacji w budynkach stosuje się już warstwy rzędu 30cm. Zasada jest taka, że im większa grubość materiału termoizolacyjnego, tym mniejsze koszty ogrzewania. Padła propozycja ułożenia dwóch warstw izolacji. Jest to podyktowane chęcią wyeliminowaniem mostków cieplnych wzdłuż krokwi oraz zwiększenia grubości termoizolacji. Podczas zastosowania tylko jednej warstwy wełny mineralnej, pomiędzy krokwiami, ciepło mogłoby uciekać przez krokwie. Drugą warstwę izolacji cieplnej montuje się prostopadle do krokwi, pomiędzy łatami lub też między i pod profilami stalowymi, tworzącymi konstrukcję pod płyty g-k. Co do materiałów - pomiędzy krokwie polecam wełnę mineralną w postaci mat (np. Classic 040 w ECOSE Technology firmy Knauf Insulation) do montażu na "lekki wcisk", natomiast pod krokwiami wełnę mineralną (np. wełnę szklaną TP 116 firmy Knauf Insulation) w postaci płyt. Pamiętaj, że pomiędzy tymi warstwami należy zamontować folię paroizolacyjną.

zivy
16-11-2010, 18:42
Tak jak pisze Zbigniew100 obecnie podczas montowania termoizolacji w budynkach stosuje się już warstwy rzędu 30cm. Zasada jest taka, że im większa grubość materiału termoizolacyjnego, tym mniejsze koszty ogrzewania. Padła propozycja ułożenia dwóch warstw izolacji. Jest to podyktowane chęcią wyeliminowaniem mostków cieplnych wzdłuż krokwi oraz zwiększenia grubości termoizolacji. Podczas zastosowania tylko jednej warstwy wełny mineralnej, pomiędzy krokwiami, ciepło mogłoby uciekać przez krokwie. Drugą warstwę izolacji cieplnej montuje się prostopadle do krokwi, pomiędzy łatami lub też między i pod profilami stalowymi, tworzącymi konstrukcję pod płyty g-k. Co do materiałów - pomiędzy krokwie polecam wełnę mineralną w postaci mat (np. Classic 040 w ECOSE Technology firmy Knauf Insulation) do montażu na "lekki wcisk", natomiast pod krokwiami wełnę mineralną (np. wełnę szklaną TP 116 firmy Knauf Insulation) w postaci płyt. Pamiętaj, że pomiędzy tymi warstwami należy zamontować folię paroizolacyjną.

Witam -wystarczy 22cm przy dobrej wełnie ,ale zalecają nawet te 30cm.Przy krokwiach 10cm dajesz te 8 pomiędzy nie następnie ruszt z profilu C z odpowiednim odsadzeniem od krokwi np20cm i wełna + folia na rusz + płyty KG

Qter
22-11-2010, 10:20
Witam,

Mam pytanie odnośnie ocieplenia stropodachu wentylowanego. Mam dach płaski (spadek 7st), konstrukcja drewniana pokryta papą termozgrzewalną (przekrój wygląda tak: papa termozgrzewalna wierzchniego krycie, papa termozgrzewalana podkładowa, płyta OSB 22mm, folia paroprzepuszczalna, konstrukcja dachu (krokwie gr. 22cm)). Teraz stawiają mi ściany działowe. Odległość od ich szczytu (w zależności od umiejscowienia względem dachu) wynosi od 45 do 120cm. Chciałbym zrobić konstrukcję pod sufity podwieszane - konstrukcja montowana do krokwi lub oparta o szczyt ścian działowych.

Pytani brzmi - czy wełne umieszczać pomiędzy krokwiami (2 warstwy na przemian + paroizolacja) czy też mozna ją rozłożyć na sufice z GK (na foli paroprzepuszczalnej oczywiście).

PZDR

Qter

Zbigniew100
22-11-2010, 10:32
Umieścić na konstrukcji sufitu.
Nie ma co ogrzewać dodatkowej przestrzeni.

Qter
22-11-2010, 10:40
Umieścić na konstrukcji sufitu.
Nie ma co ogrzewać dodatkowej przestrzeni.

Dzięki Zbigniew100 za szybką odpowiedź. Tak właśnie zamierzam zrobić.

PZDR

Qter

robert bartosz
24-11-2010, 18:14
a co sądzicie o natryskiwanej piance na bazie soji jest to nowośc na naszym rynku i tylko kilka firm ma licencje wykonywania natrysku
15cm ma dawać tyle co 22cm wełny
jest to dobre

lotnik
29-11-2010, 20:47
Witam -wystarczy 22cm przy dobrej wełnie ,ale zalecają nawet te 30cm.Przy krokwiach 10cm dajesz te 8 pomiędzy nie następnie ruszt z profilu C z odpowiednim odsadzeniem od krokwi np20cm i wełna + folia na rusz + płyty KG

lambda 0,40 to niest jakiś super hiper wynik to raczej ponizej sredniej wiec warto dac lepsza wełnę skoro nie mozesz tego nadrobić gruboscią.
Nie widze tez celu montowania paroizolacji miedzy warstwami wełny jak to sugeruje Katarzyna S, Jak już to paroizolację daj pod płyte

Radosław Wilczyński
04-12-2010, 07:49
W dociepleniach materiał to połowa , druga to wykonanie. Najlepszy materiał i technologia + spartolona robota = kicha ( straty ciepła do końca życia budynku !!!! )
Można to sprawdzić. Polecam.
www.pierwszy.net/termowizja:cool:

ProMyst
12-12-2010, 21:08
Daje się już 30 cm.
Należy dać izolację dwuwarstwowo, mata 10 cm, płyta 20 cm
Proszę oglądnąć filmik.
Oczywiście materiał może być inny , liczy się zasada
http://www.youtube.com/watch?v=lFjZtEOwyrE

Dzięki za filmik. Mam tylko pytanie, które mi przyszło do głowy podczas oglądania już montażu ocieplenia Superrock. Ucinają kawałki co 45 cm tak jak konstrukcja aluminiowa. Co się dzieje z tymi odpadkami ? Z każdego kawałka 1/4 jest odcinana. Czy z tego potem można cokolwiek zrobić? Nurtuje mnie to pytanie bardzo ;)