PDA

Zobacz pełną wersję : największy mostek termiczny, czyli co zrobić żeby nie wywiało bramy



arturromarr
27-10-2010, 20:11
Witam
Zima za pasem i mam poważny problem, tzn. nie chce ogrzewać świata za pośrednictwem mojej bramy garażowej.
Jest to typowa segmentówka, nie najdroższa (ale sąsiad ma drogą i wcale nie mniejszy problem), którą brzegami strasznie wieje zimne powietrze.
Może w garażu nie musimy mieć sauny, ale wkurza mnie, że dom ocieplony, okna szczelne a ta brama taka badziewna.
Czy macie podobne problemy (może trafiłem na felerną bramę), jeśli tak to czy macie jakiś sposób na to?
Dodam, że regulowałem już bramę dociskając ją maksymalnie do uszczelki, ale niewiele pomogło.

Jaroll
28-10-2010, 05:24
Ciężko doradzić coś bez zobaczenia gdzie leży przyczyna problemu. Zrób zdjęcia i pokaż w których miejscach są prześwity, sprawdź czy prowadnice nie są powyginane .Im bardziej będziesz dociskał bramę do uszczelki tym ciężej będzie chodzić. Powinno zostać ok. 2mm luzu pomiędzy panelami a prowadnicą.
Tyle to chyba uszczelka powinna sie dogiąć.

justkaaa
30-10-2010, 19:01
Ja się podłacze do wątku. Nie wiem czy moja brama jest dobra czy zła bo nie o to chodzi, ale chyba nawet prawidłowo zamocowana brama jest sporym mostkiem. Sama przegroda zapewne powoduje niezłe wychłodzenie, a wszystkie miejsca styku bramy z posadzką i uszczelką wydaja mi się faktycznie mega mostkiem. Nawet tak cicho myślałam o jakimś uszczelnianiu, np. układaniu jakiegos koca, szmaty na styku brama/posadzka, albo by nie wychładzac garażu gdy otwarta jest brama to powieszenia jakiejść kotary by ograniczyć wychładzanie. Robicie coś ze swoimi bramami i ich kieska izolacyjnością czy zostawiacie tak jak jest "fabrycznie" po zamontowaniu?

jareko
30-10-2010, 19:23
a powiedz mi po co aż tak chcesz mieć szczelną i ciepła bramę?

justkaaa
30-10-2010, 20:50
a powiedz mi po co aż tak chcesz mieć szczelną i ciepła bramę?

Czy to jest "aż tak" to nie wiem ale wolałabym, i pewnie nie tylko ja by była jak najszczelniejsza i dobrze izolowała=nie wychladzała pomieszczenia.

jareko
30-10-2010, 21:33
spójrz na to pomieszczenie nie jako użytkownik tylko z punktu widzenia samochodu ktory tam wjeżdża i sol roztapia się i zżera karoserię ;)
Garaż ogrzewany to największe skupisko strat i w imię czego? ciepełka? Ważne że odśnieżać nie musisz, że szyba szybko przejrzysta ale to moje zdanie

justkaaa
30-10-2010, 22:14
No ok, ale tak czy inaczej. Im lepiej zaizolowany tym cieplejszy. U mnie narazie nie ma jeszcze drzwi między kotłownią i garażem więc garaż jest w ten sposób ogrzewany. mam w nim grzejniki ale ich narazie nie potrzebuje ogrzewać. Wolałabym by tam nie spadała teperatura poniżej zera, a skoro brama jest tak kiepsko szcelna to przy dużuch mrozach, rzedu -20-25 st może być różnie. Stąd zainteresowanie by jak najlepiej uszczelnić ta przegrode

edde
30-10-2010, 22:54
w sumie gdyby olać "ciepłość" bramy to trzeba by przestać z przepłacaniem za bramy ocieplane super piankami (wg folderów), z grubymi panelami ("nasz nie 2cm a 4!") itp
bo co za sens posiadania ciepłego panela gdy wszystko dokoła niego jest tyle warte co grubość paska gumy czy blachy :(
fanatykiem okładania bramy kocami nie jestem, ale też uważam że reklamowanie bram segmentowych jako ciepłe, energooszczędne itp jest ostrym naciąganiem nazewnictwa, nie jest to rozwiązanie idealne niestety, i moja brama normstahl euro mimo że warta kupę kasy to w omawianym aspekcie nie jest lepsza od porządnie wykonanych drewnianych wrót garażowych teścia, ba, moim zdaniem jest gorsza, no ale lepsza w wyglądzie, obsłudze, ergonomii, modna i mało miejsca zajmuje...niestety... ;)