PDA

Zobacz pełną wersję : Brak izolacji poziomej



marcin24
04-03-2004, 08:48
Niedopatrzyłem położenia izolacji poznimej na ławie fundamentowej. (na fundamencie z bloczków już jest). Prosze o konkrety , czy ktos mial podobną sytuacje?
Wiem wiem ze niby moze byc wilgoc, ale jak to jest w praktyce, przeciez kiedys izolacje pozime dawano tylko na fundamecie bo fundament lano do ziemi bezpośrednio .
Dziękuje za pomoc.

Grzes z Krakowa
04-03-2004, 09:05
Ja wlasnie mam tak zrobione ze fundament jest lany bezposrednio do ziemi a nastepnie polozonajest ilolacja z podwojnej papy na lepiku no i oczywiscie na calej powierzchni tez bedzie papa pod styropianem i wylewka
Wydaje mi sie ze nie powienienem miec problemow z wilgocia

04-03-2004, 09:08
My tak mamy, poprostu nie dopilnowaliśmy jak "wylewano ławę z gróchy" a 2 fachowców zrbiło co było w stanie zrobić. Powstały takie "góry i doliny" na powierzchni ławy że trzeba by było ją nadlewać aby była w miarę równa aby położyć izolację poziomą, zrezygnowaliśmy z tego i mamy izolację poziomą pomiędzy płytą (ściany fundamentowe zostały "nakryte" 12cm płytą żelbetonową) a ścianami domu. Narazie (po trzech latach) nie widzę jakichś niepożądanych efektów.

iz
11-03-2004, 11:37
Jakbym była u siebie.Gdybym chciała izolować ławę wykonawca zrobiłby TAAAAAAAAKIE OCZY i oczywiście by to OLAŁ. :x Iza