PDA

Zobacz pełną wersję : oczyszczalnia a gmina- czy moga mi zabronic



dyzio-dyzik
27-10-2010, 22:31
Witam. chcę wybudować przydomowa oczyszczalnię ścieków, ponieważ teren gdzie będę mieszkać nie posiada kanalizacji zbiorczej. Dowiedziałem się że gmina nie wydaje pozwolenia na budowę takiej oczyszczalni, jak i powiatowy urząd wodny i sanitarny (puwis) bo ma w planie zagospodarowania przestrzennego, że kiedyś ( pewnie w dalekiej przyszłości) wybuduje kanalizacje. Czy gmina ma prawo mi zabronić budowy tej oczyszczalni i zmusić do budowy zwykłego szamba? na jakiej podstawie mogą mi zabronić budowy oczyszczalni-
- mieszkam na wsi, nie ma jeziora, ani rezerwatów czy pasów ochronnych. jest woda ale kanalizy nie ma.

kamykkamyk2
28-10-2010, 07:35
A czy wcześniej gmina nie wznosiła sprzeciwu dla takich budowli? Bo dziwnie postępują, u mnie też ma być w bliskiej przyszłości kanalizacja, a jednak dpouszczają budowę POŚ, doputy nie ruszy budowa kanalizacji. Mi zezwolili.
Zgloś budowę POŚ, jeżeli zgłoszą sprzeciw, to napiszą co i jak, wtedy napiszesz odwołanie do wyższej instancji, więc może coś z tego wyjdzie.

Claudii
04-11-2010, 20:31
U nas w gminie jest kanalizacja,jest nawet oczyszczalnia zbiorcza niestety nie obejmuje to mojej działki.W WZ miałam napisane szambo luz POŚ.
Przy zgłoszeniu POŚ musiałam dołączyć WZ i na tej podstawie dostałam zezwolenie.Sprawdź co masz napisane w WZ.

aniak25
08-11-2010, 18:58
A ja buduję we Wrocławiu i w głównej ulicy woda i kanaliza jest a w mojej odnodze od tej ulicy nie ma więc właśnie rozpoczynam budowę wodociągu i mam pozwolenie na szambo lub boś ale żeby zrobić bosia musiałabym zrobić operat wodno-prawny (koszt) i nie mam gdzie wyrzucić oczyszczonej wody bo nie ma tu żadnego rowu, zbiornika jeziorka itd i wogle to pozwolenie na oczyszczalnie to pani przez pomyłkę dała bo jak poszłam z zadymą do urzędu i pismem ze mnie nie stać na budowę kanalizacji na odcinku 100m za ok 80tys bo i tak robię wodociag za 35tys to mi dali pozwolenie na szambo. Fajny kraj nie ma co? I jak to mówi mój mąż to się nazywa polityka prorodzinna.

Wakmen
08-11-2010, 19:52
...W WZ miałam napisane szambo luz POŚ.
Przy zgłoszeniu POŚ musiałam dołączyć WZ i na tej podstawie dostałam zezwolenie.Sprawdź co masz napisane w WZ.
Dokładnie tak. Jeżeli w WZiZT nie dopuszcza się budowy POŚ lub tylko na działkach powyżej np. 3000 m2 to tego nie przeskoczysz. W każdej gminie jest podobnie.