PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to działa kocioł gazowy z kolektorami?



chcemydom
31-10-2010, 05:37
Witam.
Mam pytanie laika.
Jesteśmy na etapie kupna kotła gazowego. Padło na Dietricha - kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny - c.o. + c.w.u.
Jeżeli chodzi o instalacje to mam wszystko przygotowane aby podpiąć kolektory, które planuje kupić wiosną razem oczywiście ze zbiornikiem etc.

Tylko mam pytanie jak to będzie działać razem?

Teraz aby mieć ciepłą wodę będzie załączać się piec gazowy. Na moje pytanie do instalatora jak to będzie wiosną z kolektorami, odpowiedział, że wyłączy się w piecu funkcję grzania wody i wtedy będzie wykorzystywana woda ogrzana przez solary. No dobrze. Ale co wtedy gdy w sezonie będą ze 3 dni pochmurne - kolektory nie dadzą rady. To mam wtedy biegać do pieca i włączać/wyłączać w zależności od potrzeb?
Myślełem, że da się to bardziej zautomatyzować.
Czy ktoś jest w stanie mi podać i wytłumaczyć jak laikowi w temacie inny, lepszy sposób?
Nie wiem, może podlączenie do pieca jako dopływ wody do ogrzania wodę ze zbiornika grzanego przez kolektory? Wtedy piec wyczuwając ciepło nie bęzie się załączał....

Z góry dzięki za pomoc.

kolektor1
31-10-2010, 21:06
Witam.
Mam pytanie laika.
Jesteśmy na etapie kupna kotła gazowego. Padło na Dietricha - kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny - c.o. + c.w.u.
Jeżeli chodzi o instalacje to mam wszystko przygotowane aby podpiąć kolektory, które planuje kupić wiosną razem oczywiście ze zbiornikiem etc.

Tylko mam pytanie jak to będzie działać razem?...

Z góry dzięki za pomoc.

Jest tu trochę opisane : http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja2
A również można to całkowicie zautomatyzować bardzo niewielkim kosztem.
pozdrawiam.
Witold

Campto
02-11-2010, 12:48
Witam.
Mam pytanie laika.
Jesteśmy na etapie kupna kotła gazowego. Padło na Dietricha - kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny - c.o. + c.w.u.
Jeżeli chodzi o instalacje to mam wszystko przygotowane aby podpiąć kolektory, które planuje kupić wiosną razem oczywiście ze zbiornikiem etc.

Tylko mam pytanie jak to będzie działać razem?

Teraz aby mieć ciepłą wodę będzie załączać się piec gazowy. Na moje pytanie do instalatora jak to będzie wiosną z kolektorami, odpowiedział, że wyłączy się w piecu funkcję grzania wody i wtedy będzie wykorzystywana woda ogrzana przez solary. No dobrze. Ale co wtedy gdy w sezonie będą ze 3 dni pochmurne - kolektory nie dadzą rady. To mam wtedy biegać do pieca i włączać/wyłączać w zależności od potrzeb?
Myślełem, że da się to bardziej zautomatyzować.
Czy ktoś jest w stanie mi podać i wytłumaczyć jak laikowi w temacie inny, lepszy sposób?
Nie wiem, może podlączenie do pieca jako dopływ wody do ogrzania wodę ze zbiornika grzanego przez kolektory? Wtedy piec wyczuwając ciepło nie bęzie się załączał....

Z góry dzięki za pomoc.

Mam zamontowany piec jednofunkcyjny DeDietrich i solary próżniowe Viessmann. Do tego dołączony kominek z płaszczem wodnym. Wszystko działa bezobsługowo. Zbiornik na CWU jest dwuwężownicowy. Jak działają kolektory to piec nie grzeje. W innym wypadku podgrzewa wodę automatycznie.

gregory6
11-12-2010, 21:39
Warto zainwestować w taki system zintegrowanego ogrzewania, który łączy w sobie kolektor, kominek i kocioł gazowy. Tutaj znajdziesz schemat takiej instalacji: http://makroterm.pl/pl/produkty/zintegrowane-ogrzewanie