PDA

Zobacz pełną wersję : Schody a wejście do łazienki - pomóżcie



Anjazzielonego
31-10-2010, 06:15
Prośba do wszystkich z dobrymi pomysłami o rady, jak umieścić drzwi do łazienki (pomieszczenie nr 7) - czy zostawić je zgodnie z projektem, czy lepiej przenieść na lewą stronę:

wprowadziliśmy ns. zmiany w porównaniu do oryginalnego projektu (rzuty są w oryginalnej wersji):

Wyjście z pomieszczenia nr 8 na korytarz zamurowane, będą drzwi między pomieszczeniami nr 1 i 8.
W związku z tym, że w zasadzie cała ściana w korytarzu będzie wolna, przenieśliśmy na nią schody.

Schody będą drewniane, jednobiegowe proste, albo z 1/4 zabiegu.

I jakoś tak mi się drzwi do łazienki zaraz za schodami nie widzą, po pierwsze, sądzę, że będzie to brzydko wyglądać, a po drugie, nie wiem, czy będzie to funkcjonalne.

Jak się Wam wydaje???


http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/xj/yb/sxfm/qUmyDm5NrGA0iAeVTX.jpg

alladyn71
31-10-2010, 08:23
Jak przenieśliście schody to przeniosłabym i drzwi.

lasche
31-10-2010, 09:40
ja bym też przestawiła ... zdecydowanie, ale obmyśl plan łazienki i czy spływy będą pasować do wizji ;)
http://i1.fmix.pl/fmi2305/1add150600221c9e4ccd38ff/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2234506/schody-4)

konstancja30
31-10-2010, 11:05
Aniu ... mam bliźniaczy układ obecnie :) no gdyby odciąć pomieszczenia za salonem ...

... pierwsze to połączenie dwóch wiatrołapów ...1i8 ... mozna tylko nie lekceważ tych dwóch szaf które w ten sposób tracisz ... część gospodarcza ...tu na przechowywanie to na etapie budowy bardzo często niedoceniane i pomijane sektory ... budujemy oczami i nie myslimy o praktyce a masa butów palt i czapek ... jeżeli tam zostanie to masz masę porządku za sobą ... i niech zostanie w ładzie za zamkniętymi drzwiami ...w tym zakresie nikt nie wymyślił nic lepszego od szafy ... ale możesz zrobić jedną długą na ścianie gdzie zamurujesz drzwi ... i wilk syty i owca cała :) ..(a umywalka niezbędna ... nie pozwól na wprowadzenie brudnego obuwia za te drzwi ....z autopsji ostrzegam :)

... trudno mi doradzić w kwestii schodów ... to najtrudniejsza kwestia w domu ...od nich wiele zależy i trzeba fachowca ... muszą być wygodne ... wygodne oznacza określoną szerokość stopnia i wysokość ... myślę że przenieść je na lewo mozna po dokładnym sprawdzeniu czy się zmieszczą zgodnie z ich wymaganiami bo najpiękniejsze zostaną znienawidzone jeżeli kazdego dnia będziesz sie na wzbijać wbrew prawom fizyki :) ... warto dla ich prawidłowych gabarytów zmienić coś w ogólnym planie niż odwrotnie ... gdyby ci sie zmieściły jednobiegowe to sliczne i wzrokowo i do pokonywania :) ... nie żałuj w tym względzie na profesjonalistów ...warto

konstancja30
31-10-2010, 11:14
nic to że tu sie o schodach debatuje ... jak powiedziałam plan jak zdarty z mojego M ... to z autopsji bedzie ... nie ma nic gorszego niż taki układ kuchni z jadalnią ... otwarta kuchnia to nie integrowanie z gośmi tylko ich wieczne patrzenie nam na ręce ... a potem poza szczęśliwcem posadzonym tyłem do kuchni wszyscy patrzą jedząc na to co w czasie przygotowań pozostało w kuchni ... dlatego zamiast tego barku wymyśl coś co zasłoni i oddzieli te dwa sektory warto ... no i jak lubisz bigos czy rybki to przy otworzonej kuchni przygotuj sie na ich zapach w całym domu ...zwłaszcza w cześci ponad schodami ... przy najlepszym wyciągu nawet :) ... moim zdaniem ta kuchnia może być oddzielona od reszty dołu przy okazji wkomponujesz w nią ten słup (słupy to zmory aranżacyjne ...) ... to duża ulga przy meblowaniu ... unikniesz walki o salonowy look w kuchni i nie będziesz musiała z niczego rezygnowac w salonie ... zamykając tę przestrzeń mozesz mieć kuchnie z małym stolikiem do szybkich posiłków i zyskujesz sporo ściany na szafki do przechowywania ... a z czasem jest co przechowywac ...oj jest ... pozdrawiam :)

Anjazzielonego
31-10-2010, 17:49
Wielkie dzięki za porady, Lasche i Koni:)

Konstancjo,

dom już jest, stoi, niedługo skończy się krycie dachu.

Schody zostały przeniesione właśnie po wizycie fachowca od schodów, przyjechał zanim wylaliśmy strop, zobaczył, pomierzył, doradził, zdecydowaliśmy, że o wiele lepiej schody będą prezentowały się biegnące przy ścianie.
Będzie pole do popisu na dużą galerię zdjęć w drodze na piętro.

Zapomnieliśmy jednak pomyśleć o zmianie lokalizacji drzwi do łazienki po przeniesieniu schodów; a szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie schodzenia w dół i widoku drzwi łazienkowych; pewnie gorsza byłaby też komunikacja, schody, i zaraz wejście, przeniesiemy je na pewno.

Na razie kuchnia wydaje mi się ok, otwarta na jadalnię, ale jednak nie z bezpośrednim widokiem na salon, trochę na uboczu.
Obecną kuchnię mamy też bez drzwi, sprawdza się i nie nastręcza nam problemów przy gotowaniu.
A bajzel, no cóż, trzeba będzie na bieżąco i regularnie sprzątać; zaproszenie gości nie musi równać się pobojowisku, jak po bombie:)
Gdybyśmy zabudowali całą ścianę aż do słupa, droga do kuchni prowadziłaby przez salon i jadalnię, wydaje mi się, że byłoby to kłopotliwe.
Byliśmy w domu wybudowanym wg tego projektu i układ wydał nam się dobry.


A masz rację, zabudowując wyjście z kotłowni do holu, i robiąc przejście między kotłownią a wiatrołapem, nie rezygnujemy z szaf, po prostu inaczej je umieścimy, ale z całą pewnością będą.

w wiatrołapie będzie duża szafa na całą ścianę na okrycia wierzchnie i buty, plus pewnie mały wieszak dla gości. W kotłowni - również przydatna zabudowa.

I w kuchni z całą pewnością nie będzie tego barku - koszmarku, tylko półwysep, lub wyspa.

Olga_321
28-01-2011, 15:21
Aniuzzielonego,
Próbuje wysłać do Ciebie prywatną wiadomość ale wygląda na to, że masz przepełnioną skrzynke...

Pozdrawiam,
Olga_321