PDA

Zobacz pełną wersję : samodzielne złożenie fontanny domowej



Anna Broc
31-10-2010, 19:05
Chciałabym zrobić sama małą fontannę domową . Pytanie czy muszę wiercić dziurkę w naczyniu skoro obieg wody ma być zamknięty, czy wystarczy kupić pompkę i wstawić (może przykleić) do dna i woda bedzie w obiegu? Wiem że mogę kupić ale chcę wykorzystać jako podstawę naczynie które wyparzyłam w sklepie. Aha, no i jakiś kabel elektryczny chyba do tego. Wystarczy mi tylko kilka słów naprowadzających. :yes:

inwent
31-10-2010, 19:31
Zależy od efektu, które chcesz uzyskać. Są dostępne pompki obiegu zamkniętego zanurzeniowe (pompa z kablem zanurzona w zbiorniku) jak i zewnętrzne (pompa poza naczyniem, ale konieczność podłączenia rurek z wodą z zbiornikiem). Naczynie masz już "wypatrzone" - poszukaj do niego pompek zanurzeniowych - to według mnie prostsze. Musisz tylko, pamiętać, że samą pompkę trzeba będzie zamaskować (tak samo jej zasilanie i oczywiście rurki wpływy/wypływu wody). Ja szukałbym pomp(ek) wew. używanych w akwariach.

Anna Broc
01-11-2010, 13:42
Pompka zanurzeniowa, wiem że wszelkie złączenia muszą być zakryte, jakieś kamyki i muszelki. Woda ma delikatnie wyciekać, więc moc pompki jakaś niewielka, całość ma mieć do 0,5 m szer i dł, wysokość może nieco większa, woda ma wyciekać ze skały do nieforemnego naczynia (widziałam takie naczynie ozdobne z teaku w art.dekoracyjnych Black Red White, misa niewielka i płytka więc i wody niedużo będzie krążyć). Innych atrakcji raczej nie, jeśli to zrobię to i tak wyczyn jak na mnie.:)
Dziękuję za odpowiedź, popatrzę na pompki akwariowe.