PDA

Zobacz pełną wersję : Legalny remont domu a ganek z samowoli...



william7
01-11-2010, 14:12
Witam, otóż chciałbym wyremontować dom (zrobić użytkowe poddasze) w którym mieszkam, jednak poprzedni własciciel dobudował ganek (fundament + sciany z suporexu).
Pytanie czy mam szanse dostać pozwolenie na budowę i następnie w planach umieścić ten ganek, tak żeby formalnie był wybudowany w trakcie remontu?

Chodzi mi o to czy czeka mnie na 100% kontrola Inspekcji Budowlanej jeśli będe występował o pozwolenie na budowę?

Pozdrawiam

kamykkamyk2
01-11-2010, 16:10
Musisz mieć znajomego projektanta, który sporządzi projekt przebudowy razem z wymiarami istniejącego ganka; geodetę, który nie umieści ganku na mapce do celów projektowych. Składasz dokumenty i czekasz na pozwolenie. PINB nie sprawdzia wcześniej, chyba że ma ku temu powody np. złośliwy sąsiad.

Pawel78
01-11-2010, 16:13
nadzór budowlany na domy jednorodzinne nie przychodzi!

Cezar_Lublin
01-11-2010, 18:53
Musisz mieć znajomego projektanta, który sporządzi projekt przebudowy razem z wymiarami istniejącego ganka; geodetę, który nie umieści ganku na mapce do celów projektowych. Składasz dokumenty i czekasz na pozwolenie. PINB nie sprawdzia wcześniej, chyba że ma ku temu powody np. złośliwy sąsiad.

Uściślając, nie musisz mieć "znajomego projektanta". NIeznajomy też to zrobi ;-)

piotrmak
21-11-2010, 00:19
A sąsiadów to raczej masz dobrych, to znaczy zwyczajnych:) Nadzór do dzisiaj o tym nie wie. Projektant, mapka itp. Rób jak Ci piszą, powinno być dobrze