PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie i wygłuszenie podłogi - pomocy ! ! !



kociol
01-11-2010, 15:01
Witam Wszystkich.

Mam pewien problem, mam mieszkanie do którego muszę się wprowadzić jak najszybciej. Problem jest następujący: Chciałbym wygłuszyć oraz ocieplić podłogi w mieszkaniu. Jak narazie są tam deski, myślałem by położyć watę a na to płyty osb i panele, lecz nie wiem czy jest do dobry pomysł.:/

Proszę o pomoc

Pozdrawiam MIchał

kociol
01-11-2010, 21:58
A może najpier mata wygłuszająca, potem płyta osb, na to korek z 2mm i panele.

Proszę o rady

_FIX_
02-11-2010, 10:01
Możesz także użyć styropian akustyczny.

Katarzyna S
16-11-2010, 21:06
mam mieszkanie do którego muszę się wprowadzić jak najszybciej. Problem jest następujący: Chciałbym wygłuszyć oraz ocieplić podłogi w mieszkaniu. Jak narazie są tam deski, myślałem by położyć watę a na to płyty osb i panele, lecz nie wiem czy jest do dobry pomysł

Najpierw ustal jakie może być obciążenie tej podłogi. Dobrym rozwiązaniem będzie podłoga na legarach. Taki system dość szybko się montuje i nie obciąża stropu. Grubość legara z reguły jest większa o ok 2 cm niż grubość zastosowanej izolacji. Pomiędzy legarami proponuję zamontować wełnę mineralną z uwagi na świetne parametry zarówno chroniące pomieszczenie przed hałasem oraz jako izolację termiczną. Bezpośrednio na legary możesz kłaść deski podłogowe.