PDA

Zobacz pełną wersję : Mysłowice - budowa



damis
04-03-2004, 14:44
Szukam forumowiczów budujących lub wybudowanych w Mysłowicach.
Pozdrawiam wszystkich
DAMIS

Robert_Myslowice
10-03-2004, 10:34
Witaj Damis
Jak to mówią kto szuka ten znajdzie :)
Pozdrawiam
Robert

damis
10-03-2004, 14:27
Witaj Robercie
Gdzie budujesz rezydencję, ja stawiam na Janowie

Robert_Myslowice
13-03-2004, 22:37
Witaj
Ja już niemal na finiszu na Kosztowach.
Wczoraj kupiłem panele, wszystko wskazuje na to że w końcu uda mi się zamieszkać w tym roku :)
Pozdrawiam
Robert

damis
16-03-2004, 13:24
Ja dopiero zaczynam (stan zero) do zimy chcę wykończyć dom w środku (tynki, wylewki, instalacje), tak aby przez zimę zostało kafelkowanie, malowanie, podłogi itp zabawy i na wiosnę 2005 roku przeprowadzka. Mam pytanie: Czym planujesz ogrzewać dom? Ja się wacham pomiędzy ogrzewaniem gazowym (koszty gazu) a ogrzewaniem olejowym. Jak analizowałem rachunki za gaz domu wykonanego w podobnej technologi co mój to uwzględniając róznicę powierzchni rachunki w sezonie oscylowały by w okolicy 700 PLN (przy obecnej zimie - specjalnych mrozów przez dłuższy okres nie było). Narazie skłaniam się do oleju. Raz do roku wydatek rzędu 3 500 PLN (kupno oleju latem)
Pozdrawiam
Damis

Robert_Myslowice
16-03-2004, 18:05
Już mam ogrzewanie, ogrzewam domek kotłem Atmos na drewno.....jak na razie wydałem na drewno jakieś 2000 zł i myslę że wystarczy mi opału na dwie zimy. (tzn że starczy mi opału na jeszcze jedną zimą) tej zimy nie grzałem zbyt mocno tzn starałem się ogrzewać dom wtedy kiedy w środku pracowaliśmy. Dziś zacząłem kłaśc panele na piętrze, myślę że plan żony co do przeprowadzki w kwietniu jest realny.
Pozdrawiam
Robert
PS: jakby co to zapraszam do siebie :)
W jakiej technologii budujesz?

damis
17-03-2004, 11:04
Dom z bloczków YTONG 40 (właśnie zamówiłem podwyżka od poniedziałku 22.03). Dach z dachuwki ceramicznej Roben - jesienny liść, strop najprawdopodobniej ceramiczny gęstożebrowany. Okna plastikowe (nie mam jeszcze firmy - najlepsza oferta z TRAS Okna).
Czy kominek będzie jedynym źródłem ciepła?
Pozdrawiam
damis

Robert_Myslowice
20-03-2004, 13:39
Witam
Nie, jak na razie nie mam kominka. Żródłem ciepła jest kocioł CO opalany drewnem....tanio wychodzi ogrzewanie tyle że trzeba sie troszke namachać siekierą i piłą popracować.
Pozdrawiam
Robert

Zbyszek_S
01-04-2004, 10:45
Witam,

Dołaczam się do Was. Można?

Mam dom kostkę na Wesołej, który z mniejszym lub większym powodzeniem próbuję zmodernizować.

Gdzie kupujecie materiały?

pozdr.
ZS

damis
01-04-2004, 23:32
Witaj Zbigniewie
Materiały grube (YTONG, strop, dachówka, wełna ) kupuję w Tychach (AXIOM). Drobny materiał i sypki na miejscu obok budowy (20metrów). Beton z wytwórni.
Pozdrawiam

Robert_Myslowice
01-04-2004, 23:51
Witam
Ja róźnie kupuję, jeśli to jakiś większy zakup to najpierw odwiedzam kilka okolicznych składów: PSB obok Reala, Castoramę, sklep Rolnik na Mikołowskie, Metalowiec na Bytomskiej itp.
Jak już kupie dany materiał to już nie sprawdzam jego cen w innych punktach żeby się nie zdenerwowac ;)
No i staram sie targować, nie wszędzie się da ale np. w centrum budownictwa Gaja dachówki się dało :)
Własnie planuję zakup rynien, może wiecie gdzie kupić taniej?
Pozdrawiam
Robert

Zbyszek_S
02-04-2004, 10:26
witajcie,

Ja osobiście do PSB w Mysłowicach sie zraziłem - wyrolowali mnie z dachówką. Nie dostarczyli na termin, były problemy z dokupieniem, mieli jakieś smieszne wytłumaczenia. W końcu okazalo sie ze nie sprowadzaja od producenta tylko odkupili od hurtowni w Gliwicach, która sprowadza bezpośrednio od Wiekora ... no a potem jak chciałem dokupic to juz mieli problemy. Juz tam nie kupuję.
Dośc duzo kupowałem w Rampie w Imielinie - ale tam nie da się nic utargować, no i kawał drogi. W dodatku doliczaja sobie za transport.
Ale do Gai nie zaglądałem - muszę w takim razie spróbować.

damis, a gdzie koło Ciebie mozna kupic materiały sypkie (rozumiem, że to piasek i żwir) - możesz podac dokładne namiary?

A kupowaliści może w Platformie w Czeladzi, koło M1? Dowiadywałem sie o ceny (akurat zwykła cegła pełna) i mieli dośc atrakcyjna cenę.

Pozdr.
ZS

damis
02-04-2004, 13:40
Hurtownia MARK-BUD na Bohaterów Getta (Janów), zamawiasz i przywożą na budowę.
W PSB to w ogóle pracują "fachowcy" na wełnę zaproponowali mi tynk akrylowy, przy obliczeniach ścian zewnętrzyn w ofercie zapomniał uwzględnić ścianki kolankowej (ok. 60 m2). Teraz tą hurtownię omijam szerokim łukiem. W Gaji na dachówki dali mi 18%, a w mojej hurtowni na dzień dobry 20% - po dalszych negocjacjach doszło do 25% (kupuję u nich wszystko - YTONG, dach, wełne, strop) - transport gratis.

damis
02-04-2004, 13:42
Hurtownia MARK-BUD na Bohaterów Getta (Janów), zamawiasz i przywożą na budowę.
W PSB to w ogóle pracują "fachowcy" na wełnę zaproponowali mi tynk akrylowy, przy obliczeniach ścian zewnętrzyn w ofercie zapomniał uwzględnić ścianki kolankowej (ok. 60 m2). Teraz tą hurtownię omijam szerokim łukiem. W Gaji na dachówki dali mi 18%, a w mojej hurtowni na dzień dobry 20% - po dalszych negocjacjach doszło do 25% (kupuję u nich wszystko - YTONG, dach, wełne, strop) - transport gratis.

Zbyszek_S
02-04-2004, 14:00
W Gaji na dachówki dali mi 18%, a w mojej hurtowni na dzień dobry 20% - po dalszych negocjacjach doszło do 25% .

Buuuuuu :cry:

Ja w PSB dostałem tylko 12% na dachówkę i 7% na dodatki, ale rozumiem dlaczego - bo nie mieli od producenta.
Potem kupowałem w Kolbudzie (oddział Katowice) i przy b. małej ilości dachówki (chyba 300 sztuk) dostałem 15%. No ale przy Twoich 25% to jest nic ...

Pozdr.
ZS

Mojo
16-06-2004, 21:35
cześć
, a ja będę budował w Chłmie Śląskim i to już od sierpnia
Pozdrawiam