PDA

Zobacz pełną wersję : Kosztorys do projektu a wysokosc kredytu.



dreyk1984
02-11-2010, 10:47
Witam serdecznie wszystkich uzytkowników forum,

Potrzebuje rady w nastepujacej sprawie.

Jestem aktualnie na etapie wybierania projektu domku jednorodzinnego (ok 150m) na budowe tego domu mam zamiar zaciagnac kredyt. W przykładowym kosztorysie tego domu widnieje kwota budowy ok 400tys zł. Ja natomiast chcę zaciagnac kredyt w wys 300tys zł. bo za tyle uda mi sie ten dom wybudować. Jak w tej sytuacji zachowa sie bank?? Mozna sporzadzic własny kosztorys zlecając to znajomemu rzeczoznawcy??

krzys_i_aga
03-11-2010, 14:01
Witam serdecznie wszystkich uzytkowników forum,

Potrzebuje rady w nastepujacej sprawie.

........ kredyt w wys 300tys zł. bo za tyle uda mi sie ten dom wybudować.........

Nie uda mi się ale ale chciałbym wybudować.

Wpisz swoje wyliczenia do kosztorysu może w banku przejdzie. Bank ma swoich analityków i banki nie opierają się w tym momencie na rzeczoznawcy ale właśnie na ich opinii. Chociaż mój rzeczoznawca twierdził, że się nie da za moją wycenę ale jednak się dało, tylko, że to było troszkę więcej niż 3tk.

Trociu
03-11-2010, 19:03
Ale dlaczego chcesz zaniżać kosztorys. Jeżeli oficjalny kosztorys mówi, że potrzeba 400 tyś, a Ty chcesz z banku tylko 300 tyś, to 100 tyś potraktowane może być jako wkład własny i wtedy masz kredyt nie na 100% tylko na 75%. Z tego co pamiętam to wtedy marże możesz dostać mniejszą.

kifu1
19-01-2011, 17:09
Ale dlaczego chcesz zaniżać kosztorys. Jeżeli oficjalny kosztorys mówi, że potrzeba 400 tyś, a Ty chcesz z banku tylko 300 tyś, to 100 tyś potraktowane może być jako wkład własny i wtedy masz kredyt nie na 100% tylko na 75%. Z tego co pamiętam to wtedy marże możesz dostać mniejszą.

Tylko niestety musisz udokumentować , że dysponujesz tymi 100 tyś złotych

Trociu
23-01-2011, 19:19
Tylko niestety musisz udokumentować , że dysponujesz tymi 100 tyś złotychmoże to zależy od banku i obecnej sytuacji na rynku. Ja nie musiałem jak brałem swój kredyt...