PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc, budowa domku drewnianego.



amaryll
02-11-2010, 19:37
Witam serdecznie!

Zwracam się z gorącą prośba o radę. Chciałabym wybudować domek letniskowy, ocieplony na tyle, żeby móc w nim pomieszkiwać od wiosny do jesieni. A ponieważ mam ograniczone fundusze poszukuję i pytam się różnych firm budowlanych, z których kilka ma diametralnie różne oferty. Jedna z propozycji mnie zainteresowała i odpowiadała finansowo, ale boję się, jaki ten domek będzie jakościowo. Szczegóły podane w ofercie mało mi mówią.
Miałby to być domek letniskowy, o metrażu 42 m, postawiony na bloczkach betonowych. Odizolowany od podłoża warstwą żwiru rozłożonego na geowłókninie. Cztery okna PCV (110x70). Drzwi wejsciowe z litego drewna. Deska elewacyjna to świerk o grubości 19 mm. Ściany i sufit miałby być ocieplony wełną mineralną. Wnętrze wykończone płytą G-K pomalowaną na biało. Z zewnątrz domek zabezpieczony warstwą podwójną, lazury. Dach - blacho dachówka. Instalacja elektryczna i taras o pow 15 m2 bez zadaszenia.

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc. O co powinnam się pytać wykonawców, na co zwracać uwagę. I czy ta oferta wydaje się sensowna?

Pozdrawiam

Puffy
11-11-2010, 14:41
Ja zapytałbym się, czy już taki wybudowali i chciałbym go zobaczyć. Może mają jakąś wioskę domów tak, żeby zobaczyć jaki będzie końcowy efekt. Dodatkowo nic nie wiemy na temat ceny więc trudno mówić czy oferta jest interesująca:)

amaryll
11-11-2010, 18:57
Dzięki! A chodzi o ceną około 45 tys.. Czy ja w ogóle za tę cenę jestem w stanie wybudować domek o metrażu 40 m, wykończony całkowicie, w którym jesienią nie zmarznę i który jakościowy będzie choćby średni?

Kornacki
12-11-2010, 12:32
No to już całkiem spora inwestycja. Koszt budowy metra kwadratowego może wynieść i 2 tys. PLN więc taki domek to koszt 70-100 tys. PLN.
Na Favore.pl znalazłem kilka interesujących ofert.

http://www.favore.pl/cat101710_drewniane-domy.html

Widziałem tam domek za 150 tys. PLN, ale też oferty budowy metra kw. za 1000 PLN. Może znajdziesz tam interesujące oferty dostosowane do swoim możliwości finansowych.

andstach1
22-02-2011, 22:13
Witam serdecznie!

Zwracam się z gorącą prośba o radę. Chciałabym wybudować domek letniskowy, ocieplony na tyle, żeby móc w nim pomieszkiwać od wiosny do jesieni. A ponieważ mam ograniczone fundusze poszukuję i pytam się różnych firm budowlanych, z których kilka ma diametralnie różne oferty. Jedna z propozycji mnie zainteresowała i odpowiadała finansowo, ale boję się, jaki ten domek będzie jakościowo. Szczegóły podane w ofercie mało mi mówią.
Miałby to być domek letniskowy, o metrażu 42 m, postawiony na bloczkach betonowych. Odizolowany od podłoża warstwą żwiru rozłożonego na geowłókninie. Cztery okna PCV (110x70). Drzwi wejsciowe z litego drewna. Deska elewacyjna to świerk o grubości 19 mm. Ściany i sufit miałby być ocieplony wełną mineralną. Wnętrze wykończone płytą G-K pomalowaną na biało. Z zewnątrz domek zabezpieczony warstwą podwójną, lazury. Dach - blacho dachówka. Instalacja elektryczna i taras o pow 15 m2 bez zadaszenia.

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc. O co powinnam się pytać wykonawców, na co zwracać uwagę. I czy ta oferta wydaje się sensowna?

Pozdrawiam

Witam, wybór dokonany ... ? bo nic nie piszesz ....

amaryll
23-02-2011, 16:03
Na obecną chwilę, wybór nie jest dokonany :) Niestety działka, która została zakupiona, stwarza problemy i zastanawiam się nad sprzedażą obecnej i kupnem innej, większej. Byłby to wówczas zakup o wiele bardziej świadomy, niż miało to miejsce przy zakupie w zeszłym roku. Człowiek uczy się na błędach.

zbyszek57
24-02-2011, 17:55
Amaryll a Ty szukasz rekreacyjnej czy może całorocznej?

amaryll
24-02-2011, 19:12
Chodzi o domek? Letniskowy na sezon wiosna-jesień. Raczej wykluczam mieszkanie tam, choć wiadomo, nie znamy przyszłości. Bynajmniej na tą chwilę taki bardziej ocieplony rekreacyjny.

zbyszek57
24-02-2011, 19:51
Na obecną chwilę, wybór nie jest dokonany :) Niestety działka, która została zakupiona, stwarza problemy i zastanawiam się nad sprzedażą obecnej i kupnem innej, większej. Byłby to wówczas zakup o wiele bardziej świadomy, niż miało to miejsce przy zakupie w zeszłym roku. Człowiek uczy się na błędach.

pytam o działke.. bo ze domek polroczny:D to wiem..aczkolwiek per saldo.. caloroczny bylby chyba niewiele drozszy..

barbarka9
24-02-2011, 21:42
Witaj,
My wybudowaliśmy domek drewniany letniskowy z funkcją całorocznego 2 lata temu. Jesteśmy super zadowoleni. Firma solidna i terminowa a w dodatku nie aż tak droga. Mogę przesłac namiary.http://http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7979c9cb3c1451f6.html

barbarka9
24-02-2011, 21:43
Nie udało mi sie wkleić zdjęcia. Przesyłam link.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7979c9cb3c1451f6.html

barbarka9
24-02-2011, 21:55
I jeszcze jedno zdjęcie z boku domu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b22aeade61484eb7.html

Puffy
03-03-2011, 19:44
Amaryll jeśli chodzi ci o ścięcie kosztów to może domek letniskowy nie ocieplany? Zawsze możesz w razie potrzeby dogrzać prundem lub jakim stałym paliwkiem (kominek, koza). Zastanów się nad tym.