PDA

Zobacz pełną wersję : Brama wjazdowa - problem



apietra
03-11-2010, 09:40
Witam

Mam następujący problem - działka budowlana na której w przyszłym roku zamierzam rozpocząć budowę jest płaska. Droga wzdłuż działki ma spadek około 10-12%. Jeden koniec działki jest w poziomie drogi a drugi około 2m wyżej (ponad poziomem drogi). Ponieważ mam kiepskie warunki zabudowy (powierzchnia zabudowy tylko 130 m2 a chcę mieć garaż dwustanowiskowy to muszę zrobić podwpiwniczenie w którym będzie garaż. Budynek będzi zlokalizowany około 6,5m od granicy działki drogowej wykonanie zjazdu z drogi publicznej do garażu planuję zrobić w miejscu gdzie działka jest wyniesiona ponad drogę (żeby je zjeżdżać do garażu po pochyleniu 30-40% tylko prawie po płaskim). I tu natknąłem sie na problem - jak zrobić bramę w lini ogrodzenia przy takim spadku drogi? Brama będzie musiała mieć pewnie ze 5 m szerokości co daje różnice wysokości między dwoma końcami około 50-60 cm. Czy jes możliwość aby brama nie była pozioma i przesuwała się zgodnie ze spadkiem drogi? Czy ktoś miał podobny problem ?

raffran
03-11-2010, 11:54
Widzialem rozwiazania kiedy brama suwana byla w poziomie ale przy jej zamykaniu chowala sie do ziemi jednym koncem.

apietra
03-11-2010, 16:51
Też już myślałem o takim rozwiązaniu, ale zastanawiam się czy nie będzie problemów w zimie jak napada śniegu lub zamarznie jakaś stojąca woda.

raffran
05-11-2010, 11:05
A w prowadzenie bramy przy normalnym ulorzeniu nie napada?
To juz jest raczej kwestia samego rozwiazania technicznego, jak to zrobic.

Blechert
06-11-2010, 20:10
Myślę, że trzeba teren przeprofilować sprzętem typu Cat:)

myciek
07-12-2010, 13:19
Rozumiem, że pomiędzy słupkami bramy będzie ów 10-12 % spadek? A czy na pewno tak chcesz? U mnie droga przed domem ma ok 6-7 % spadek ale brama porusza się w poziomie i taki też jest teren pomiędzy słupkami bramy. Zresztą cały teren podjazdu jest wypoziomowany, pomimo naturalnego spadku działki. Zaletą jest łatwość komunikacji oraz (!) większe bezpieczeństwo zimą. Zdecydowanie polecam takie wyprofilowanie - teren przed bramą to takie "śmigło".
Jeśli jednak ma to być na spadku to widywałem bramy-samoróbki, w których mechanizm był zwyczajny ale różna długość sztachet zapewniała dopasowanie dolnej krawędzi bramy do nawierzchni.