PDA

Zobacz pełną wersję : propozycje usprawnien



bronek
21-05-2002, 11:14
1. Fora lokalne w formie pojedynczego watku sa koszmarne. Grupy lokalne powinny dzialac oddzielnie (np. zamiast watku 'TROJMIASTO' - forum o takiej nazwie).
2. System moglby np. jako cookies w przegladarce pamietac o wyslanych wiadomosciach i przy wejsciu na glowna strone pokazywac czy sa jakies odpowiedzi. Byloby to wygodniejsze niz notyfikacje emailowe.

abram
28-05-2002, 19:06
Myślę ,że masz rację. Jednak widzę ,że Cię nikt nie słucha.Szkoda.

RAN
03-06-2002, 12:56
Tytułem wyjasnienia chciałem krótko przedstawić trochę historii forum. Nasze forum rózni chyba się od innych tym, że czasem dyskutujemy na tematy nie zawsze związane z głównym tematem. Zdarzają się żarty, ogłoszenia, spotkania itp.. Redakcja zwykle szybko reagowała na nasze propozycje. Dlatego został utworzony dział "Klub BUDUJĄCY" (chociaż jego nazwa w pewnym okresie była inna). Utworzenie tego działu umożliwiło nam nawiązywanie kontaktów. Bardzo popularne stały tak zwane grupy regionalne, które tworzyły się bardzo szybko i spontanicznie. I być może dlatego, że sami to tworzyliśmy, nie zauważamy tego, co widzą forumowicze z krótszym stażem. Jest kilka grup które rzeczywiście rozbudowały swoje wątki rekordowo. Najlepiej aby one (GRUPY) wypowiedziały się na temat twojej propozycji. Myślę, że kiedy wróci do nas FRANKAI, podejmie temat i być może rozmowy z Redakcją.


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ran dnia 2002-06-04 21:34 ]</font>

ryniu
03-06-2002, 13:08
Ad.1. A co by to miało w ogóle dać? To po pierwsze. Po drugie: wątki grup lokalnych potworzyły się spontanicznie przy udziale forumowiczów i nie bardzo wyobrażam sobie jak miałaby to robić redakcja - potworzyć fora dla każdego regionu kraju i czekać jak się wypełnią postami? Bez sensu. I po trzecie: wszyscy się już zapewne przyzwyczaili do istniejącego układu i każdy kto chce swoją "grupę" bez problemu znajduje.

Frankai
04-06-2002, 08:05
Jestem, jestem, choc w bardzo ograniczonym zakresie (krotko i szukam kto napisal Frankai). Swoje propozycje juz przedstawialem nieraz, wiec niewiele mam do dodania. Klub Budujacych mi odpowiada w formie takiej jak jest. Do wczesniejszej propozycji dodalbym brak mozliwosci powiadamiania "nieautora". Jest kilka watkow, ktore chcialbym sledzic jak sie rozwina, a ze czas i mozliwosci ograniczone...

sanipro
04-06-2002, 12:39
Forum http://www.forum.sow.pl. o którym wcześniej pisała baba jest zbudowane podobnie jak nasze.
Są tam pewne funkcje, które po przedyskutowaniu można byłoby podpatrzeć i zastosować u nas.
1. Przy pisaniu nowych wiadomości i odpowiedziach są opcje do odhaczenia:

a) Pokaż Sygnaturę: Dołącz sygnaturę określoną w profilu.
b) Powiadomienie e-mail: Wyślij wszystkie odpowiedzi na Twoje konto e-mail.

2. Wchodząc na forum widzimy informację: Kto jest online:

a) Aktualnie 4 gości oraz 5 użytkowników na Forum | W sumie: 9 osób |
b) Twój IP 228.96.66.210
c) Zalogowani użytkownicy to: kakol, Monika, Konstans, Marcin, Wiesia
d) Obecnie 458 uzytkownikow
e) 9325 wpisow w 4 forach
f) aktywnych tematow: 126
g) Najbardziej popularny watek: Komornik - skandal (151:cool:
h) Dzisiaj poznaj: MAGDAG
i) Ostatnio zarejestrowany Uzytkownik: iwona_k
W przypadku awarii jest bezpośredni kontakt z moderatorem (redakcją) poprzez link AWARIA.
Proszę o wypowiedzi na powyższy temat.
S-O


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: sanipro dnia 2002-06-04 13:48 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: sanipro dnia 2002-06-04 13:51 ]</font>

Redakcja
04-06-2002, 13:41
Czekamy na Wasze propozycje, jak i na ile uzupełnić nasze Forum. Nowe dane nie powinny obciążać strony niepotrzebnymi informacjami, są też ograniczenia techniczne. Ciekawe i akceptowane przez Was pomysły spróbujemy wdrożyć.

ryniu
04-06-2002, 13:55
Nazwy dwóch głównych tematów czyli "Projekty gotowe" i "Masz problem - pytania do redakcji" nie mają teraz chyba sensu.

RAN
06-06-2002, 07:25
Nie zgadzam się z przedmówcą. Nikomu nie przeszkadza taki układ. A z góry założony przez redakcję podział podział zmusza nas do wstępnej segregacji wiadomości. Oczywiście jezeli ktoś się uprze i nie będzie sie do tego stosował, to żadne podziały na grupy tematyczne nie będa miały sensu. Można natomiast zastanowić się czy tytuł działu "Masz problem - pytania do redakcji" jest właściwy, ponieważ pytania tam postawione kierowane są nie tylko do redakcji, a redakcja zajmuje stanowisko tylko w wyjatkowych przypadkach. Ale z drugiej strony forum jest miejscenm wymiany poglądów, zaś inne fora z udziałem ekspertów nie zawsze się sprawdzają.

ryniu
06-06-2002, 15:39
On 2002-06-06 08:25, RAN wrote:
Można natomiast zastanowić się czy tytuł działu "Masz problem - pytania do redakcji" jest właściwy, ponieważ pytania tam postawione kierowane są nie tylko do redakcji, a redakcja zajmuje stanowisko tylko w wyjatkowych przypadkach


Właśnie o to mi chodziło, RAN. Tak samo nazwa "Projekty gotowe" nie odpowiada rzeczywistości, bo niekoniecznie musi być dyskusja nt. gotowych, a teraz doszedł jeszcze dział nt. remontów.

ryniu
10-06-2002, 13:21
No i nazwy tematów głównych zmieniono. Teraz odpowiadają rzeczywistości.

Redakcja
10-06-2002, 14:59
Pozdrawiamy i czekamy na uwagi.

ckwadrat
11-06-2002, 15:25
W Profilu brakuje pol na wpisanie bardzo popularnych w Polsce numerow identyfikacyjnych instant messengerow: Gadu-Gadu i Tlena.
Zupelnie niejasne - i na ogol przez nikogo niewykorzystywane albo wykorzystywane w rozny sposob - jest natomiast pole "Od:"...

yemiołka
21-06-2002, 10:40
jeszcze jeśli chodzi o profil: widziałabym tam miejsce na wpisanie swojej lokalizacji - nazwy miasta lub regionu.
fajnie, jesli wyświetlałaby się ona potem pod nickiem - wiedzielibyśmy od razu gdzie kogo szukać :smile:

yemiołka
27-06-2002, 07:51
On 2002-06-04 14:41, redakcja wrote:
Ciekawe i akceptowane przez Was pomysły spróbujemy wdrożyć.


Redakcjo! Chyba wszyscy akceptują pomysł usprawnienia poczty . czy coś w końcu da się z tym zrobić?? proszę!!! błagam!!!!

1.gwarancja kasowania
2.logiczny układ przychodzących wiadomości [najlepiej chronologiczny]
3.możliwość tworzenia folderów
4.możliwość zachowywania wysłanych wiadomości
5. .........

pkt. 1-2 to podstawa! reszta postulatów - w strefie marzeń.
ja już mam taki bałagan w poczcie, że nie chce mi się jej otwierać i czasem jakieś liście przegapiam, bo ich odnaleźć nie mogę! :oops: