PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze do działki----------woda + gaz + prąd + kanalizacja



kropekkkk
06-11-2010, 18:22
Witam serdecznie

Jestem jak na chwilę obecną nie doinformowany o kosztach i projektach i papierkach jakie muszę złożyć i gdzie.

Załączyłem zdjęcie działki, która ma wymiary długość na 80 metrów i szerokość 45 metrów.
Droga dojazdowa ma szerokość 4 metry.

Czy taka szerokość jest dopuszczalna na dojazd?
Mam plan połączyć część tej drogi z częścią działki sąsiada i zrobić jedną wspólną drogę dojazdową.
Jakie musielibyśmy spełnić warunki, czy trzeba jakieś plany, czy można po prostu odstąpić kawałek działki i usypać z kamienia drogę razem z sąsiadem?

Jaki jest koszt materiałów i z czego musiałbym zrobić przyłącze do gazu wody i kanalizacji na odległości około 70 metrów patrząc od drogi?
Roboty nie uwzględniam bo to będę kopał sam ew. znajdę kogoś po pieniądzach.

Biorę pod uwagę założenie tylko prądu i gazu oraz wykopanie studni głębinowej i założenie oczyszczalni.
Wszystko zależności od kosztów.

Dzisiejsze opłaty za kanalizację i wodę są dość duże, dlatego na etapie budowy może bardziej opłacać się studnia o Oczyszczalnia.

Gaz ma być używany do kuchenki i CWU.
Czy duża różnica w użytkowaniu CWU i Kuchenki byłaby gdybym zamiast gazu używał prądu na CWU i płyty indukcyjnej?

Proszę o porady bo nie wiem już w co lepiej zainwestować.

Na zdjęciu jest zaznaczony stary dom w którym jest już woda, jednak nie wiem gdzie jest przyłącze, z którego mógłbym pociągnąć wodę dalej.
Duża czarna kropka to studzienka kanalizacji.

Czy przyłącza muszą być po liniach prostych?
Na jakiej głębokości mają się znajdować i czy trzeba zmieniać np grunt z piachu na żwir czy coś innego zmieniać?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

kropekkkk
08-11-2010, 21:00
nikt nie może doradzić??

KrzysiekWoj
18-11-2010, 07:33
Obecnie jestem na podobnym etapie zbierania papierologii więc moje odpowiedzi będą się opierać na doświadczeniach znajomych.

1.Szerokość drogi 4m.
Oglądając działki widziałem takie, które miały wydane WZ z drogą dojazdową 4m, ale takich gmina nie przejmie. Znajomy robił 6m.
Co do poszerzenia działki, to pewnie lepiej byłoby to przeprowadzić w formie podziału geodezyjnego i wydzielenia tego paska, tak żeby kiedyś nie było zgrzytów.

Co do stwierdzenia, że nie wiesz gdzie jest przyłącz wody oraz jak dociągnąć media, to musisz:
1. Udać się do Starostwa w celu wyciągnięcia mapek z naniesionymi instalacjami. Będą potrzebne do warunków zabudowy.
2. Udać się do dysponentów mediów w celu wydania opinii o możliości przyłączenia.

Budowa studni na cele budowy jak najbardziej wskazana, oczyszczalnia nie za bardzo wiem po co ( wystarczy tradycyjny wychodek z serduszkiem )

Co do linii prostych to generalnie najlepiej by było, ale myśle że woda może zakręcać.W przypadku kanalizacji, każdy zakręt to budowa studzienki.

kropekkkk
18-11-2010, 11:05
KrzysiekWOj

Ta oczyszczalnia i studnia miała być zamiast wody i kanalizacji.

Koszt oczyszczalni jeśli warunki glebowe pozwolą to jakieś 3tyś.

Tak wstępnie z tego co rozpytywałem osoby to ciągnięcie takich długich przyłącz to koszt 20 tyś lub więcej.
Na ile w tym prawdy nie wiem.
Z wyliczeń tańsza jest studnia i oczyszczalnia. pod warunkiem że woda z głębinówki nie będzie zanieczyszczona. Na pewno nie obejdzie się od jakiś filtrów.

Co do drogi to nie mogę przepisać drogi, tylko na zasadzie służebności się okazuje i działka z uwagi na grunty z grupy 3 musi mieć powyżej 30 arów. Wtedy może w ogóle dostane warunki zabudowy.

A z drugiej beczki pytanie. gdybym ciągnął kanalizacje i wodę wzdłuż drogi i miała by ona docelowo służyć na obsłużenie 6 domów jednorodzinnych to jakiej one musiałby być średnicy.

Może z sąsiadem uda się coś wymyślić.

dziękuje za odpowiedź

Kolombek
06-01-2011, 17:32
Witam!
Ja mam warunki bardzo podobne do Ciebie Kropekkkk. Nawer kształt działki bardzo podobny. Tylko że u mnie dojazd 4,5m, dom od drogi około 60m. Z tego co sie dowiadywałem to mamy małe szanse aby zmieścić się poniżej 20tys. Ponoć, szacunkowo woda 70-90 PLN/m, kanalizacja 90-120PLN/m *jeżeli nie trzeba jakis przepompowni), gaz ~ 45PLN/m, prónd nie wiem ile. W związku z tym sam sie zastanawialem nad studnią, PC i oczyszczalnią ścieków. Dodatkowym problemem u mnie jest też to, że działka w szerszm miejscu nie jest zbyt szeroka i najgorsze, ze reszta rodziny sceptycznie patrzy na te wynalazki a ja sam nie mam zbyt dużego doświadczenia budowlanego :( Ty masz dużą działkę i w twoim przypadku chyba bym się zdecydował przynajmnie na POŚ-a.

Malybialy
19-02-2011, 13:18
Witam. Mam pytanie jak długo czeka się na uzgodnienia z zakładem gazowniczym?