PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie i jak instalować przewody wentylacyjne ??



misiek112
07-11-2010, 10:30
Witam. Jestem w trakcie budowy domku jednorodzinnego (parter+ poddasze mieszkalne). Mam pytanie co do umiejscowienia przewodów wentylacji. Czy przewody wentylacyjne mogą być prowadzone pomiędzy krokwiami w izolacji czy powinny być prowadzone poza nią tzn. wyciągnięte poza izolacje i zabudowane regipsami.
Poddasze będzie ocieplone warstwą 17-18cm a rury to spiro fi 10, obawiam się że rury w izolacji mogą spowodować powstanie mostków cieplnych, dodam że dach jest z odeskowaniem więc będzie 2-3cm przerwa pomiędzy odeskowaniem a wełną.

pafcion
07-11-2010, 18:51
W zasadzie mam podobne pytanie więc dołączę się do pytania kolegi. Dom piętrowy, wentylacja na parterze będzie rozprowadzona kanałami płaskimi PCV. Tą samą metodą pionowo w ścianach. Moje pytanie. Czy kanały schowane w ścianach na parterze należy ocieplać? Na poddaszu uzytkowym to zupełnie inna historia ale co zobić z kanałem pionowym na parterze (nawiewny i wywiewny)? Kanał taki jest w temperaturze otoczenia, czy nie było by dobrze odizolować kanały nawiewne?

Może ktoś światły pisał by dokładniej wszystkie zasady rozprowadzania i montażu kanałów? Kiedyś pisał o tym adam_mk ale to troszkę mało. W zasadzie o tej tematyce są szczątkowe informacje na forum.

M K
07-11-2010, 21:15
Może tutaj znajdziecie:

http://forum.budujemydom.pl/O-wentylacji-co-i-po-co-wzdluz-i-w-poprzek-t11416.html

KrzysztofLis2
08-11-2010, 06:44
Jeśli wstawisz kanały wentylacyjne o średnicy 10 cm w warstwę wełny mineralnej o grubości 18 cm, to zostanie Ci bardzo mała grubość izolacji i zafundujesz sobie świetny mostek cieplny.

Czy naprawdę musisz puszczać kanały po skosach?

kangaxx
08-11-2010, 15:32
poza tym tej wełny to jak kot napłakał, no chyba ze tam nikt siedział nie będzie, przy tej grubości a raczej cienkości izolacji polecam rozważyć inne miejsca układania kanałów