PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę wyciągnąć mapek z urzędu



kucober
08-11-2010, 09:25
Witam

Wylicytowałem działkę w przetargu z urzędu miasta (niecałe 80 000). Zakup mam zamiar sfinansować z kredytu hipotecznego (mam zamiar spłacić go w pół roku).

Aby otrzymać kredyt muszę mieć mapkę i wypis z ewidencji, dokumenty te odbiera się w urzędzie powiatowym.
Okazało się, że cały urząd powiatowy zaczął przenosić się do nowej lokalizacji i przez najbliższy tydzień- dwa tygodnie nie będzie możliwości wyciągnąć żadnych dokumentów (wszystko mają w kartonach, komputery nie podłączone).

To jest jakiś żart, nie rozumiem jak można było tak zaplanować przeprowadzkę aby całkowicie odciąć ludzi od załatwiania swoich spraw.

Oczywiście termin podpisania aktu notarialnego zbliża się nieubłaganie a ja przez przeprowadzkę mogę nie wyrobić się z kredytem.

Macie jakieś porady co zrobić w takiej sytuacji? Dokumentować jakoś przestój w pracy urzędu aby dochodzić ewentualnego odszkodowania. Czy prawo reguluje jakoś tego typu sytuacje?

Pozostaje mi wzięcie kredytu gotówkowego i jego późniejsza spłata po pół roku :/

janaro
09-11-2010, 12:37
Przede wszystkim zgłoś do urzędu z którym będziesz podpisywał umowę notarialna o fakcie przeprowadzki ośrodka geodezji, zapewne ten fakt jest im dobrze wiadomy i powinni sami zaproponować inny termin

mynia_pynia
09-11-2010, 13:55
Dokładnie tak. Urząd też korzysta z ośrodka, poproś o przesunięcie podpisania aktu notarialnego, zresztą do aktu niezbędne są wypisy z ewidencji więc oni też nie dostaną.