PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M24 DOMOWE ZACISZE



Violetta21
24-03-2007, 17:23
No niestety. Musiałam się pożegnać z LORĄ. Zdecydowała druga polowa. Ja chyba w życiu nie wybuduję domu.(ja to nie znaczy doslownie , nie znam się na budowie)

Nefer
24-03-2007, 17:40
No niestety. Musiałam się pożegnać z LORĄ. Zdecydowała druga polowa. Ja chyba w życiu nie wybuduję domu.(ja to nie znaczy doslownie , nie znam się na budowie)

Zaraz sie poznasz :):) No way out :)

KubekK
11-05-2007, 00:38
Szukam i szukam kogokolwiek kto napisał coś o tym projekcie i nic.
Czy naprawdę nikt nie kupiłe tego projektu ? Tylko ja ? Wiem że dach jest skomplikowany i cena jego wykonania nie jest adekwatna do ceny calego domku ale czy to naprawde wszystkich skutecznie odstraszyło? Jak by ktokolwiek jednak sie znalazl kto jest zainteresowyny tym projektem prosze o kontakt :)

Ja już go mam i nie zawaham sie go urzyć :)

zchlopik
30-07-2007, 11:50
Chcę budować ten dom i proszę o wymianę doświadczeń.

EG
07-09-2007, 19:19
Witam serdecznie,

Buduje dom M24domowe zacisze w Malborku. Obecnie mam stan surowy zamkniety. Jesli bedzie pan zainteresowany lub bedzie mial jakies pytania prosze o kontakt. Pozdrawiam

zchlopik
08-09-2007, 18:56
Chętnie skorzystam z doświatczenia przy budowie tego domu w Malborku, i jednocześnie o ile to możliwe proszę o emeila lub telefon kontaktowy.
Serdecznie pozdrawiwm i czekam na odpowiedź.

Elcia1
08-10-2007, 21:14
Już od jakiegoś czasu ten projekt wpadł mi w oko, ale na forum nie mogę znaleźć opinii na jego temat. Kto z was buduje ten dom, albo mógłby sie na jego temat wypowiedzieć? Proszę o odpowiedź.

Elcia1
09-10-2007, 14:30
Tak, niewielkiego też śledzę i uważnie czytam wszystkie posty na jego temat. Wydaje mi sie, że "domowe zacisze" jest prostsze w budowie. Dlatego szukam wszelkich informacji na jego temat.

zchlopik
03-01-2008, 16:50
Jeśli chodzi o mnie to zacząłem budowę w Mińsku Mazowieckim (strony rodzinne). Obecnie mieszkam w Gdyni. Dom w stanie surowym oglądałem w Malborku. W pózniejszym terminie prześlę parę zdjęć. Jęsli chodzi o poddasze to planuję podwyższyć - napewno o jeden suporex, a może o dwa.
Mam już nagraną ekipę do prac razem z pokryciem dachu. Dużo prac planuję wykonać metodą gospodarczą. Ma mi kto pomuc i mam na kogo liczyć w tej pomocy. Myślę w tym roku postawić stan surowy zamknięty. Może ze wszystkimi instalacjami i ociepleniem. zamierzem mieszkać od lata 2009r..
Jeśli masz jakieś pytania to chetnie odpiszę. Naprawdę nie przerażaj się kosztami z muratora. trochę doświadczyłem już tego i jestem mile zaskoczony.
serdecznie pozdrawiam Z.CH.

Elcia1
03-01-2008, 18:38
Dziękuję za nawiązanie kontaktu. Jeśli tylko będziesz miał zdjęcia, to proszę wyślij mi je, bardzo chętnie je obejrzę. Szkoda, ze mieszkasz tak daleko, bo miałabym możliwość oglądania na bieżąco postępów Twojej budowy. My jesteśmy na etapie końca spłaty działki i w tym roku planujemy ją ogrodzić. Zbieramy pieniądze aby budować etapami i również tak jak Ty - budować systemem gospodarczym.
O projekcie myślałam, aby go przedłużyć od strony garażu, tak aby powiększyła się kotłownia. Mąż planuje piec na eko-groszek więc kotłownia musi być w miarę duża. Jest też zapalonym majsterkowiczem, stąd potrzeba warsztatu.
Liczę na informacje o przybliżonych kosztach jakie poniosłeś, na kolejnych etapach budowy. Napisz mi jakie planujesz pokrycie dachowe. Projekt M24 ma wyjątkowo wyeksponowany dach i spędza mi to sen z powiek, że byle co nie będzie się na nim prezentowało, a coś pięknego będzie kosztowało krocie.
Pozdrawiam.

zchlopik
05-01-2008, 16:31
Tak jak obiecałem zdjęcia z budowy domu w Malborku wyślę jutro. Moje to są jeszcze mało poglądowe. Tam buduje dom kobieta i nie oszczędza na kasie.
Była i jest dobrze przygotowana teoretycznie do budowy.
Jeśli chodzi o nasze z żoną zmiany w projekcie to:
- nie robimy występów nad oknami ani tylnej ściany częściowo z drzewa,
- w przedsionku planujemy jedno okno (w projekcie jest pierwsze, ale będzie
większe,
- powiększamy kuchnię kosztem spiżarki (będzie pod schodami),
- okno na prawej ścianie salonu przesówamy w prawo o ok. 1m,
- kosztem 0.5-0.8m wnęki w sypialni powiększamy łazienkę,
- w kotłowni planuję piec wielofunkcyjny na różny opał, przenoszę komin na
stronę sypialni (będzie ją ogrzewał), i zaplanowałem drzwi na zewnątrz na
donoszenie opału,
- garaż bez zmian,
- robię rozprowadzenie ciepła z kominka do sypialni i pokoii na poddaszu,
- zaplanowaliśmy na szerokość salonu taras 6x3m zakryty z wyjścia z dachu,
- na górze nie planujemy zmian.
Dach nie będzie tani. Obniżając koszty chcę pokryć blachodachówką wtedy i
drzewo na dach nie musi być takie samo jak w projekcie (grubości) ale
dodatkowo ocieplić. Mieszkałem kiedyś na wiosce i dwuspadowe kojażą mi się
ze "stodołą" więc szukałem również pod tym kątem.
Jeśli planujecie poszerzenie domu to musicie mieć zgodę projektanta, a to się wiąże z przebudową dachu i kosztami. My mamy zgodę na zmianę ogrzewania i na zabudowę tarasu.
Wydaje mi się że w tym przypadku lepszym było by zrobić z garażu warsztat, a garaż dobudować do ściany obecnego - lub postawić oddzielnie, ale w tedy będziecie płacić podatek za ten garaż większy niż za dom.
Muszę przyznać że ja też czekałem 3-4 miesięcy aż ktoś się odezwie na forum.
Serdecznie pozdrawiam.

Elcia1
05-01-2008, 20:39
Dokładnie takie same zmiany mieliśmy wprowadzić jak opisałeś, ale nie pomyśleliśmy, aby komin przenieść na ścianę sypialni w celu dodatkowego jej dogrzania. Gratuluje pomysłu. Spiżarkę w kuchni chcę zostawić, bo schowek pod schodami planuję przeznaczyć na pralnię.
Taras koniecznie zadaszony, ale dach nie będzie się zaczynał od drzwi tarasowych, żeby nie zacieniał salonu. Dach ma sie zacząć od wysokości sypialni, aż do wysokości kotłowni.
Zastanawiam sie co z tym garażem zrobić, aby go powiększyć. Jak będziemy już bliżej decyzji o rozpoczęciu budowy, wtedy zdecydujemy. Nie myślimy jednak o wolnostojącym, tylko takim w bryle domu. Tak jak napisałeś - podatek byłby wtedy wyższy niż za sam dom.
Już sie cieszę na obiecane zdjęcia domku z Malborka.
Pozdrawiam.

zchlopik
06-01-2008, 12:57
Tak jak obiecałem prześlę Ci zdjęcia, tylko czy możesz podać meila to będzie mi łatwiej je skopiować.
[/url]

ANIA I MAREK
06-01-2008, 23:08
Cześć! Od tygodnia jesteśmy posiadaczami projektu "Domowego Zacisza".Od początku nam się podobał.Jesteśmy jednak pełni niepokoju i obaw - ponieważ nigdy w życiu nie budowaliśmy domu - nawet budy dla psa :D .ale powiedziało się A trzeba powiedziec B
Ponieważ macie więcej praktyki od nas , jesteście bardziej zaawansowani pozwólcie ,że pomęczymy Was kilkoma pytaniami - dzięki temu nie będziemy wywarzać zamkniętych drzwi :D
1.w jaki sposób uzyskać pozwolenie na zmianę rodzaju ogrzewania - chcielibyśmy piec na EKOGROSZEK
2.czy orientujecie się jaka jest możliwość założenia solarów - czy trzeba miec na to pozwolenie ?
3.czy budujecie z pustaka czy betonu komórkowego?
też poprosimy o zdjęcia jeśli to nie kłopot :wink:

LALUN
11-01-2008, 21:33
serdecznie witam
ciesze sie ze ktos bedzie budowal dom wg tego projektu, bo juz tracilam nadzieje, my zaczynamy na wiosne w okolicach grodziska maz. wlasnie przymierzamy sie do podpisania umowy z ekipa od stanu surowego

pozdrawiam
ewa

LALUN
27-01-2008, 14:34
mialam nadzieje ze osoby ktore zaczely ten watek beda sie odzywac, my ruszamy z budowa w marcu, piszcie moze razem bedzie nam Latwiej
pozdrawiam
Ewa

ANIA I MAREK
03-02-2008, 17:40
Cześć ,witamy!milczymy bo jestśmy w fazie oczekiwania na wiosnę.Odbyliśmy już rozmowę z ekipą murarzy,instalatorem.W tym tygodniu chcemy dogadać się z ekipą od dachu.Kupiliśmy materiał - Silikaty - bo z nich chcemy budować.Będziemy się odzywać jak rozpoczniemy prce budowlane czyli marzec.Chyba,że "cos" wyniknie na forum :wink:
ania i marek[/u]

LALUN
05-02-2008, 15:22
witajcie,
miło, że cos napisaliście, ja zbieram aktualnie wyceny dachu i nie sa tanie, może zrobimy dachówką cementową ? a jaki piec bedziecie planowac? mamy wycene na okna /parter/ oknoplastu w dwustronnej okleinie złoty dąb /z robocizną 7.900/, a jak u Was?
pozdrawiam Ewa

marta5200
27-04-2009, 20:04
Czy moglibyście przesłać mi na e-mail jakieś zdjęcia domku Domowe Zacisze ? Z Gory dzięki e-mail : [email protected]

flp
24-05-2009, 17:16
Witam,
Mam do sprzedania projekt domu "Domowe zacisze" z powodu zmiany koncepcji, cena do uzgodnienia.

OLIVA
08-11-2010, 15:09
Bardzo mi się podoba ten projekt,proszę o jakieś wskazówki.

OLIVA
08-11-2010, 15:27
Proszę o kontakt na ten temat.

OLIVA
08-11-2010, 20:19
JESTEM ZAINTERESOWANA KUPNEM PROJEKTU domowe zacisze,PROSZĘ O KONTAKT BO TAK TO WYGLĄDA ŻE NIE JEST TEN PROJEKT DOŚĆ ZAUWAŻALNY PRZEZ INNYCH UŻYTKOWNIKÓW.PROSZĘ O JAKIE KOL WIEK WSKAZÓWKI.DZIĘKI

OLIVA
10-11-2010, 18:20
jakie kol wiek propozycje na temat tego projektu

OLIVA
11-11-2010, 19:26
Bardzo mi się podoba projekt który wybrałam tylko chciałabym wiedzieć co można w nim po przerabiać aby było jeszcze lepiej i wygodniej,

OLIVA
12-11-2010, 15:23
Od kilku dni próbuję się skontaktować z ludźmi budującymi nasz projekt i nie mam w ogóle wiadomości na ten temat.proszę o kontakt.

Kuchar1
05-02-2011, 21:27
Witam serdecznie, ja właśnie buduje ten dom , podaj jakiś namiar na siebie to się skontaktuje i może coś będę mógł podpowiedzieć, pozdrawiam

OLIVA
02-04-2011, 22:24
Witam serdecznie.już myślałam że nikt się nie odezwie.Proszę o jakie kol wiek wskazówki na temat budowy-myśleliśmy o podniesieniu budynku o jeden pustak i nie jesteśmy pewni czy powiększyć salon kosztem pokoju.a jakie pan zmiany wprowadził.pozdrawiam

Kuchar1
03-05-2011, 14:03
Witam serdecznie, możecie Państwo podjechać do nas i zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości, uważam że to jest najlepsza metoda aby wprowadzać u siebie zmiany buduje go w miejscowości k/Wielunia mój e-mail ; [email protected] , pozdrawiam

MarioMF
09-09-2011, 10:22
Witam,
Również jestem zainteresowany tym projektem i mam pytanie czy koszt podany na stronie muratora 272 000PLN jest realny czy należy doliczyć 100 000-150 000PLN?
pozdrawiam.

Agnieszka_01
25-09-2014, 13:36
Zbudowaliśmy dom. Stan zamknięty. Jest część instalacji rozprowadzona. Tynki, wylewki.. I ogólnie brak mi tu jednego. Bardzo ważnego, garderoby przy sypialni. Sypialnia jest na dole, na górze dwie sypialnie i garderoba, a w zasadzie jak ja to nazywam grajdołek. I się miotam.. wiadomo jak wygląda życie codzienne, w biegu wpadamy, w biegu wypadamy, ciuchy na zmianę fruuu, w sypialni na dole nie ma miejsca żeby wydzielić miejsce na garderobę, jest troszkę miejsca na szafę szer. max 1 metr, powstała wnęka bo przesuwaliśmy korytarz, w ogóle dokonaliśmy korekty projektu, m.in. wywaliliśmy garaż i jest tam teraz pokój dla synka. Mąż sypialni na górę nie chce przenosić, ale ja wiem że brak garderoby spowoduje wszechobecny bałagan. Proszę o wsparcie :)!! Może jakie Wy zastosowaliście rozwiązania, itp.. Bardzo biedny jest wątek budowy tego domu... więc czekam na jakąkolwiek inf. w tej sprawie!! :))