PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie ciąć dachowki? Na dachu czy na dole?



tomasziolkowski
08-11-2010, 19:55
W poniedziałek wchodzi na dach dekarz, dachówka Braas Podwójne S grafitowa, barwiona w masie. Dach kopertowy – dużo cięcia. I tu moje pytanie – gdzie przycinać dachówki. Dla czystości pokrycia dobrze aby cięcie odbywało się na dole, jednak większość dekarzy (w tym i ten mój) przycina na dachu. Zastanawiam się czy nie zapaskudzi mi całego dachu tym cięciem? Próbowałem z nim negocjować aby ciąć na ziemi – nie ma szans, twierdzi że wynegocjowana kwota musiałaby drastycznie wzrosnąć gdyby miał schodzić z każdą dachówką na dół.
W skrócie- gdzie przycinać dachówki na dachu czy na ziemi?

Margoth*
08-11-2010, 20:19
Był już o tym cały kłótliwy wątek, chyba też w Wymianie doświadczeń. Musiałbyś poszukać. Ale nie wiem, czy Ci to pomoże, bo zwolenników cięcia na ziemi bylo tylu, co na dachu. Generalnie chodziło o zabezpieczenie folii dachowej.
A jeśli chodzi o zapaskudzenie dachu, o którym piszesz, to jeśli to jest Twoje jedyne zmartwienie, to niech dekarz śmiało tnie na dachu, bo deszcz i tak wszystko zmyje.

marcin_cinas
08-11-2010, 21:18
U mnie cieli na dachu Braas Tegalit też barwiona w masie leży już 3 miesiące i syf nadal jest na dachu trochę mniej niż na początku ale jest. Podobno zejdzie po zimie jak śnieg wyczyści lub można karcher-em podziałać. Co do wzrostu ceny to zrozumiałe.

DACxxxAZ
09-11-2010, 16:20
Osobiście tnę dachówki po za okapem dachu. Czasami zdarzy się popracować flaxą na dachu ale sporadyczne i uzasadnione przypadki. Nie zamierzam tego zmieniać. Kasuje tyle, że stać mnie na zacinanie dachówki na ziemi :)

awieuro
09-11-2010, 17:19
Ja tnę na dachu, kosze docinam na dachu... Nie robiłbym tak gdybym nie miał dmuchawy spalinowej. To sprytne urządzenie zdmuchuje wszystko...
pozdrawim

Andrzej Wilhelmi
09-11-2010, 23:48
Generalnie tnę na rusztowaniu. Jak wykonać "wole oczko" bez szlifowania na dachu? Rozsądny dekarz będzie tak ciął aby chronić krycie wstępne (folię) przed strumieniem pyłu. Pozdrawiam.

tomasziolkowski
11-03-2011, 08:55
U mnie cieli na dachu Braas Tegalit też barwiona w masie leży już 3 miesiące i syf nadal jest na dachu trochę mniej niż na początku ale jest. Podobno zejdzie po zimie jak śnieg wyczyści lub można karcher-em podziałać. Co do wzrostu ceny to zrozumiałe.

No właśnie, mam dokladnie to samo. Już po zimie, śnieg zjechał z dachu już parę razy, trochę padało a dach cały czas jest szary. Tak się zastanawiam czy nie kazać dekarzom siknąć go całego karcherem. Zrobiłbym to sam ale się boję że zlecę z dachu

RVF SERVIS
13-03-2011, 17:44
Fachowe ekipy wiedzą, że na dachu nie wolno ciąć dachówek. Cięcie dachówki na dachu pozwala zaoszczędzić czasu który trzeba stracić na transport ciętych dachówek z dachu na rusztowanie i z powrotem. Wszystko wiąże się z cena za wykonanie m2 dachu, może być najlepsza ekipa lecz jeżeli klient się targuje i chcemy mieć pokrycie wykonane za tzw 5 zł za m2, w takim przypadku wykonawcy szukają oszczędności. Reszta można sobie samemu dośpiewać.

surgi22
13-03-2011, 17:52
Jednym słowem z g...a bata nie ukręcisz.
A tak z ciekowości: od jakiej ceny za m2 dekarze tną na ziemi, a poniżej ilu obowiązkowo na dachu - jakieś doświadczenia własne ?

face
15-03-2011, 22:35
pie...enie kotka za pomoca mlotka

od kiedy to na dachu sie tnie dachowke szlifierka
a najlepsza wymowka ze na ziemi ale za doplata

partacze podziurawia membrane

poza dach ich albo na pietro na balkon do tego za darmo - od metra maja placone nie od kilometra

Jan P.
16-03-2011, 07:39
Można pokusić się o wycenę ; Trzeba zatrudnić człowieka , który kursowałby góra-dół = 250 dniówka . Spowolnienie prac = + 20 % całości. Jan.

winiu1
16-03-2011, 17:26
Face podeślij zdjęcie kosza który niebyły równany na dachu. Ja tnę dachówkę na dachu na specjalnie przygotowanych stanowiskach które przykręca się do łat, jest bezpieczniej i wygodnie. A jeśli chodzi o zakurzenie to dysponujemy wzwyrzką i myjką, a więc pucuwa i dach się świeci.

CityMatic
16-03-2011, 19:47
W skrócie- gdzie przycinać dachówki na dachu czy na ziemi?

U mnie ceramikę Ceraton -a cieli na dachu, mieli skórę (2 lub 3 fartuchy spawalnicze specjalnie zszyte) było to stanowisko cięcia tak pracowali w Niemczech tak pracują w Polsce, szanują materiał inwestora jak również swój czas - nie mam zastrzeżeń - bo mnie się podoba ;)

surgi22
16-03-2011, 21:16
I to jest sensowne podejscie - wy szanujecie moje pieniądze wydane na membranę i dachówki, ja szanuję wasz czas i nie wymagam cięcia na dole . Dzięki za podpowiedź.

Andrzej Wilhelmi
17-03-2011, 08:19
Montując karpiówkę na nokach tnę maszyną na wodę na rusztowaniu. Zero pyłu. Po montażu dach myty. Pozdrawiam.

henter2
01-04-2011, 18:32
W poniedziałek wchodzi na dach dekarz, dachówka Braas Podwójne S grafitowa, barwiona w masie. Dach kopertowy – dużo cięcia. I tu moje pytanie – gdzie przycinać dachówki. Dla czystości pokrycia dobrze aby cięcie odbywało się na dole, jednak większość dekarzy (w tym i ten mój) przycina na dachu. Zastanawiam się czy nie zapaskudzi mi całego dachu tym cięciem? Próbowałem z nim negocjować aby ciąć na ziemi – nie ma szans, twierdzi że wynegocjowana kwota musiałaby drastycznie wzrosnąć gdyby miał schodzić z każdą dachówką na dół.
W skrócie- gdzie przycinać dachówki na dachu czy na ziemi?

Wszyscy tniemy dachówki na dachu, było by to trudno nawet wycenić koszt schodzenia z każdą na dół. Przyjdzie deszcz i wymyje pięknie Pani dach. Pozdrawiam

bodeek
02-04-2011, 14:33
Przecież miejsce cięcia można zabezpieczyć folią lub plandeką a dachówkę po robocie umyć. Ja tnę na rusztowaniu przy okapie ( oczywiście cały zabezpieczony folią przed bezpośrednnim pyleniem) lub w kalenicy. Nigdy nie miałem problemu z brudną dachówką, po montażu zawsze można ją opłukać wodą albo czekac na deszcz.
Nigdy nie spotkałem się, że dach brudny i muszę go umyć po sobie.

face
04-04-2011, 08:29
heh Panowie...
co Wy chcecie dodatkowo wyceniac i za co dodatkowe pieniadze?
i tak bierzecie kase za wprawienie okna dachowego, zreszta nie mala - w tym jest i jego obrobka
za krycie dachu dwuspadowego bierzecie kwote x a za krycie wielospadu kwote 1,5x - wszystko wiec macie wliczone, w tym ciecie i transport

DACxxxAZ
04-04-2011, 09:44
Ktoś kto nie spróbował i nie wie jak zacinać dachówki na dole to napewno będzie się drapać po głowie . Wszyscy którym pokazałem jak zacinać dachówkę na dole przestali zacinać na dachu bo na dole jest szybciej,wygodniej,nie ma syfu na dachu itp. Po skończonej robocie nie myje dachu.