PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt pod?ogi drewnianej



damis
05-03-2004, 09:08
Zamierzam w domu ułożyć podłogę z desek. CZy ktoś ma taka podłogę, jak się sprawuje, ile kosztowało Was ułożenie m2.

tom soyer
05-03-2004, 09:39
ja tez jestem ciekaw
zamowilem jesion w lesie. w tym tygodniu mial wyjechac z lasu :)

Jacek i K77
05-03-2004, 10:11
Właśnie jestem w trakcie układania podłogi z desek sosnowych na poddaszu użytkowym, po podliczeniu kosztów podam szczegóły.
W pozostałej części domu mam również podłogę z desek sosnowych pochodzącą z lat budowy domu tj. z 1930 r. Podłoga została odnowiona 8 lat temu i jak dotąd sprawuje się dobrze. Nie jest co prawda tak twarda jak parkiet dębowy, ale prawidłowo wykonana ładnie wygląda i jest ciepła. Do jej wad należy to, że widać na niej uszkodzenia - zarysowania w przypadku gdy np. spadnie nam młotek lub cięższy przedmiot o ostrych krawędziach, ale można ją odnawiać.

damis
05-03-2004, 10:12
Do tom soyer.
Czy zamówione drzewo będziesz suszył naturalnie czy też w komorach?

05-03-2004, 10:34
36zł m2 sosna
+ 8 zł m2 cyklinowanie
+ 2zł m2 capon
+ 6zł m2 lakier

tom soyer
05-03-2004, 11:25
Do tom soyer.
Czy zamówione drzewo będziesz suszył naturalnie czy też w komorach?
komorowo bo drewno ma lezec przed wejsciem do unii ;)
podobno takiemu zabiegowi warto drewno poddac dwukrotnie po kilkudniowej "kwarantannie".

czmirek
05-03-2004, 11:36
Do tom soyer.
Czy zamówione drzewo będziesz suszył naturalnie czy też w komorach?
komorowo bo drewno ma lezec przed wejsciem do unii ;)
podobno takiemu zabiegowi warto drewno poddac dwukrotnie po kilkudniowej "kwarantannie".
nie chce byc pesymista, ale taki proces suszenia drewna doprowadzi do tego ze po kilku-kilkunastu miesiacach deski porozsychaja sie. jak juz pisalem drewno (deski )przed przetarciem i suszeniem powinno byc sezonowane iglaste 2 lata, lisciaste 3 lata, no coz to sa wasze pieniadze i wasza decyzja jak to zrobicie

Czarek C.
05-03-2004, 12:25
Gosć - czy to jest cena Twojej usługi? czy to Ty tyle płaciłes?

KrzysiekMarusza
05-03-2004, 12:49
Gosciu - ile warstw caponu i drugiego (jakiego ?) lakieru zakladasz ?

Krzysiek

Szadam
05-03-2004, 13:17
:-? miało wyć tanio, a wyszło... :(
deski kupowałem po 36 zł z m2, potem trzeba dołożyć legary. kotwy... dużo kotew, gwoździe, styropian, pianka między legary a strop, folia , robocizna to pamiętam 20zł za m2. cyklinowanie, kaponowanie, malowanie 3razy. Listwy ozdobne. i co wyszło??? Ponad 90zł za m2 :o

Jak widać diabeł tkwi w szczegółach :(

Na pociechę podłoga się ludziom podoba :D